Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Serom Haxan

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Serom Haxan był ciemnoskórym, łysiejącym Lorrdianinem o średnim wzroście, który został wzięty na zakładnika przez Movaca Arisstera w 40 ABY. Był wtedy w średnim wieku.

Arisster przywiązał Seroma do swoich pleców, a pomiędzy ich ciała wetknął ładunek wybuchowy. Szantażował trójkę Jedi, którzy akurat znajdowali się na Lorrdzie - Jacena, Bena i Nelani - że wyzwoli detonator i pozwoli by ładunek wybuchnął. Eksplozja zabiłaby nie tylko jego i Seroma Haxana, ale także innych zakładników, zgromadzonych w wielkim akwarium stojącym przed Lorrdiańską Akademią Nauk Morskich, gdzie cała akcja miała miejsce.

Jacen próbował negocjować z szantażystą, ale po pewnym czasie doszedł do wniosku, że Movac i tak się wysadzi. Odmówił więc dalszej rozmowy, przeprosił przestraszonego Seroma i oddalił się wraz z towarzyszami na bezpieczną odległość, a gdy Arisster z Haxanem na plecach chciał podbiec do zakładników by się wysadzić, wyciągnął rękę i aktywował Mocą ładunek, zabijając obu mężczyzn, ale ratując życie pozostałym istotom w akwarium.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!