Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


System rakietowy MM9

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
MM9.

System rakietowy MM9 był uniwersalnym systemem uzbrojenia produkowanym przez Kelvarek Consolidated Arms, szczególnie cenionym przez wszelkich łowców nagród.

Zakup takiego systemu wiązał się z wydatkiem dwóch i pół tysiąca kredytów, jego waga wynosiła natomiast jeden kilogram. W ramach systemu tego można było używać całego szeregu rozmaitych rakiet. Koszt takich pocisków wynosił od 600 do 400 kredytów za modele bojowe. Rakiety dzieliły się na "głupie", to znaczy takie które pozbawione były własnego systemu naprowadzania i leciały zgodnie z trajektorią wystrzelenia oraz na zdolne do podążania za namierzonym dzięki laserowemu systemowi celem, znacznie utrudniając uniknięcie kontaktu z takim pociskiem. Po każdym wystrzale należało załadować nową rakietę, ich zasięg zależał natomiast od użytego modelu i tego ile posiadał on paliwa.

Najbardziej znanym posiadaczem MM9 był Boba Fett, uważany za najlepszego łowcę nagród swego okresu, który wmontował system rakietowy w lewy karwasz swej mandaloriańskiej zbroi, dodatkowo połączony z systemami namierzania hełmu, co znacznie zwiększało możliwości tej broni. Inną znaną osobą używającą tego wyposażenia była łowczyni nagród Mahwi Lihnn, która w roku 32 BBY posiadała jej dwa egzemplarze, po jednym na każdej ręce.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!