Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Tol Braga

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
LottDodZrodla.png
To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

TolBraga.jpg
Tol Braga
Data i miejsce śmierci: 3641 BBY
Miejsce pochodzenia: Dorin[źródło?]
Rasa: Kel Dor
Wzrost: 188 cm
Kolor włosów: Brak
Kolor oczu: Czarne
Przynależność:
Tol Braga był mistrzem Jedi rasy Kel Dor żyjącym w czasie zimnej wojny. Zajmował znaczące miejsce w Najwyższej Radzie Jedi. Był silnym zwolennikiem pokoju i wiary w jego istnienie.

Biografia

Mistrz Jedi Tol Braga od początku swojej kariery znany był z tego, że sumiennie i bez wahania wykonywał wydawane mu rozkazy. Jedi zawsze uznawany był za zamyślonego ucznia, mądrego stratega i urodzonego pacyfistę. Jego pierwszym i największym osiągnięciem było pokonanie Sitha, członka Mrocznej Rady, Dartha Sajara. Zaraz po wygranej potyczce młody Jedi przystąpił do nauczania Sajara, uzyskując tym samym tytuł mistrza. Pierwszym zadaniem młodego mentora było interweniować i użyć swoich umiejętności dyplomatycznych do zażegnania konfliktu panującego na planecie Duro. Na miejscu Braga ujrzał przerażenie w oczach ludności, która musiała przyjmować broń wbrew swojej woli. Zmieniło to perspektywę mistrza na wojnę i toczące się wokół walki. Po wielu udanych misjach dyplomatycznych, mistrz Tol wrócił na Tython. Tam zaś po pewnym czasie został mianowany na członka Najwyższej Rady Jedi.

Źródła

Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!