Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Trujący księżyc (komiks)

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Trujący księżyc
Scenariusz Michael Carriglitto
Rysunki Adrian Sibar
Kolory Dan Jackson
Tytuł oryginalny Poison Moon
Wydanie polskie 16 lipca 2010
Wydawnictwo Egmont
w Star Wars Komiks 7/2010
Wydanie USA 2002
Dark Horse Comics
w Dark Horse Extra #44-47
Tłumaczenie Jarosław Grzędowicz
Liczba stron 6
Cena 5,99 PLN
Czas akcji 25 BBY


Trujący księżyc (Poison Moon) to 6-stronicowy komiks, który ukazał się w USA, w 2002 roku, w Dark Horse Extra #44-47. W Polsce został opublikowany 16 lipca 2010 przez wydawnictwo Egmont w Star Wars Komiks 7/2010.

Opis

Obi-Wan Kenobi i jego uczeń Anakin Skywalker odbierają sygnał alarmowy ze statku dyplomatycznego typu Consular i decydują się zbadać sprawę. Ważną rolę w tej krótkiej historii odgrywają mynocki, prymitywne, lecz groźne pasożyty, które pamiętamy z filmu Imperium kontratakuje. Był to jeden z nielicznych w galaktyce gatunków zdolnych do życia w próżni kosmicznej.

Streszczenie

Krążownik Republiki Radiant IX wysyła sygnał alarmowy z sektora 759 w układzie Hoth. Na jego wezwanie przybywają Obi-Wan Kenobi i Anakin Skywalker. Na krążowniku znajdują martwą załogę. Z jednego z pomieszczeń Anakin słyszy jakiś dźwięk. Otwiera je i zostaje powalony strzałem z blastera ogłuszającego. Obi-Wan rozbraja tajemniczego napastnika, który okazuje się kobietą i przedstawia się jako Alysun Celz. Alysun tłumaczy, że była pilotem krążownika, który transportował mrocznego Jedi Eta Rexa na Coruscant, ale ich misja została przerwana, bo Et zabił całą załogę błyskawicami. Po wysłuchaniu historii Alysun, Obi-Wan zostawia ją pod opieką Anakina i udaje się w kierunku statku, którym przybyli. Wtedy zauważa mynocki i domyśla się, że to one były przyczyną katastrofy. Niespodziewanie za jego plecami pojawia się nieznajomy obcy trzymający w dłoniach złapane stworzenia. Obi-Wan domyśla się, że jest to Et Rex, lecz ten nie ma złych zamiarów. Mężczyzna tłumaczy, że to nie on wybił załogę statku lecz Alysun. W tym czasie kobieta powala Anakina błyskawicami. W pewnym momencie do pomieszczenia wpada Obi-Wan, lecz i on zostaje powalony. Obu Jedi ratuje z opresji Et Rex rzucając, żywiącymi się prądem mynockami w Alysun. Później, gdy Alysun zostaje już bezpiecznie uwięziona, Et tłumaczy, że był przyjacielem Alysun zanim przeszła na Ciemną Stronę, ale później kobieta ukartowała wszystko tak, żeby o jej zbrodnie obwiniono właśnie jego.

Bohaterowie komiksu

Miejsca

Recenzja


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!