Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Armada

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Kenobi szablon.png
Młody Jedi, Darth Vader... zdradził i zabił twego ojca.

Ten artykuł wymaga aktualizacji.


To hasło wymaga uzupełnienia o informacje z niedawno opublikowanych źródeł lub wiadomości. W związku może być ono niekompletne oraz zawierać treści, które w świetle nowych informacji są uznawane za błędne.

ArmadaLogo.jpg
Armada
Producent: Fantasy Flight Games
Wydawca:
Data wydania:
  • 27 marca 2015
  • 1 kwietnia 2015 (Polska)
Rodzaj: bitewna
Zalecenia wiekowe: 14+
Liczba graczy: 2Armada to figurkowa gra bitewna firmy Fantasy Flight Games, koncentrująca się na starciach statków kosmicznych z Gwiezdnych wojen. W przeciwieństwie do gry figurkowej X-wing, Armada koncentruje się na starciach większych okrętów i grup myśliwców. Światowa premiera gry odbyła się 27 marca 2015[1], w Polsce natomiast ukazała kilka dni później[2] nakładem wydawnictwa Galakta.

Opis

Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce... Nastał czas galaktycznej wojny domowej. Imperator coraz mocniej zaciska palce na lokalnych układach gwiezdnych, podczas gdy potężna imperialna flota koncentruje się na zlikwidowaniu prawdziwego zagrożenia: Sojuszu Rebeliantów. Przewyższani liczebnie – a także pod względem uzbrojenia – rebelianci stosują tymczasem taktykę szybkich ataków i błyskawicznych odwrotów. Wykorzystują do nich zbieraninę najróżniejszych jednostek. Znaczące zwycięstwo odniesione nad imperialną flotą mogłoby przywrócić galaktyce wolność… jednak druzgocąca klęska położy kres Rebelii raz na zawsze…

Star Wars: Armada to gra polegająca na taktycznych starciach flot, osadzona w najważniejszym okresie galaktycznej wojny domowej. Przejmij kontrolę nad niszczycielem gwiezdnym typu Victory i unicestwij swoich wrogów potężną siłą ognia lub wymanewruj przeciwnika szybką koreliańską korwetą CR90 i fregatą EF76 Nebulon-B. Ale uważaj! Nawet najmniejszy statek może zadecydować o losach bitwy. Wypuść eskadry X-wingów przeciwko swoim wrogom lub zalej ich siły falą zwinnych myśliwców TIE.

W grze Star Wars: Armada znajdziecie dokładnie odwzorowane, pomalowane modele statków oraz innowacyjny system rozgrywki. Z różnorodnymi celami i sposobami na ulepszenie statków, każda rozgrywka będzie inna!

Przeżyjcie wydarzenia galaktycznej wojny domowej w zupełnie nowej skali!

Wydane zestawy

Box wydania startowego.

Linki zewnętrzne

Zobacz też

Przypisy


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!