Ben Mendelsohn

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Ben Mendelsohn.jpg
Ben Mendelsohn
Data urodzenia: 3 kwietnia 1969
Miejsce urodzenia: Melbourne, Australia
Narodowość: Australijczyk
Obywatelstwo: Australijskie
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor włosów: Brązowe
Wkład w uniwersum
Role: 2016: Łotr 1 - Orson Callan KrennicPaul Benjamin "Ben" Mendelsohn (ur. 3 kwietnia 1969) to australijski aktor znany ze swych występów w filmach Mroczny rycerz powstaje, Zabić, jak to łatwo powiedzieć czy Exodus: Bogowie i królowie.

Biografia

Młodość

Ben Mendelsohn urodził się w 1969 roku w Melbourne jako syn Carole Ann i Fredericka Arthura Oscara Mendelsohnów. Jego ojciec jest czołowym pracownikiem naukowym w dziedzinie medycyny i przewodniczącym Instytutu Howarda Floreya. Ben oraz jego dwóch braci Tom i David podróżowali w młodzieńczych latach po Europie i po Stanach Zjednoczonych, a następnie wrócili do Australii by rozpocząć naukę w szkole średniej. Za czasów licealnych, Ben odegrał swoją pierwszą rolę w sztuce teatralnej Królewskie polowanie na słońce.

Kariera

Na początku swojej pracy aktorskiej występował w licznych serialach telewizyjnych. Na wielkim ekranie zasłynął udziałem w filach Australia, Królestwo zwierząt, Mroczny rycerz powstaje, Zabić, jak to łatwo powiedzieć czy Exodus: Bogowie i królowie.

Od 2015 roku występuje w amerykańskim serialu telewizyjnym Bloodline, który jest dostępny na platformie Netflix.

Gwiezdne wojny

15 sierpnia 2015 roku w trakcie poświęconego filmom Disneya panelu na imprezie D23 ogłoszono rozpoczęcie zdjęć do filmu Łotr 1, w reżyserii Garetha Edwardsa. Poinformowano też, że Ben Mendelsohn będzie jednym z aktorów, którzy wezmą udział w produkcji. Premiera filmu odbyła się w grudniu 2016 roku.[1] Aktor wcielił się w rolę Orsona Callana Krennica.[2]

Przypisy

Linki zewnętrzne