Karabin blasterowy DC-15A

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
(Przekierowano z DC-15A)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Karabin blasterowy DC-15A.jpg
Karabin blasterowy DC-15A
Podstawowe dane
Producent: BlasTech Industries
Model: DC-15A
Typ: Karabin blasterowy
Cechy charakterystyczne
Zasięg: 10 kilometrów
Właściciele
Przynależność: Republika Galaktyczna



Karabin blasterowy DC-15A był produkowanym przez BlasTech Industries karabinem blasterowym. W czasie wojen klonów służył jako element wyposażenia żołnierzy-klonów z Wielkiej Armii Republiki.

Charakterystyka

Karabiny te miały wystarczającą siłę ognia, aby niszczyć jednostki piechoty wroga czy nawet wyrywać półmetrowe otwory w ścianach z ferrobetonu. Maksymalny zasięg tych karabinów, po zainstalowaniu na trójnogu, to 10 kilometrów. Ze względu na moc broń ta była używana podobnie do istniejących w rzeczywistości karabinów maszynowych drużyny - bronią tą dysponował zwykle tylko jeden klon w oddziale by zwiększyć siłę ognia zespołu uzbrojonego w mniej potężne karabiny DC-15S. Trudności w celowaniu udało się częściowo obejść łącząc system celowniczy karabinu z projektorem wewnątrz hełmu żołnierza-klona. Pojemnik z gazem Tibanna pozwalał na oddanie z tej broni około 500 strzałów - ilość ta zależała była od ustalonej mocy. Specjalnie dla żołnierzy formacji SCUBA opracowano zmodyfikowaną wersję do prowadzenia ognia pod wodą, otrzymała ona oznaczenie DC-15A/sea.

Ciekawostki

  • Filmowy karabin blasterowy DC-15A powstał na podstawie niemieckiego karabinu MG-34 z czasów II wojny światowej. Ten sam karabin posłużył jako podstawa stworzenia blastera DLT-19.

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
karabinów blasterowych DC-15A.