Dyskusja:Kowakiańska małpojaszczurka

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Rasa vs zwierzę

Czy ktoś posiada jakieś źródła, w których jest określone czy to jest rasa rozumna czy zwierzę? Wg Wookiee w Legendach było to niedopowiedziane, ale szala przechylała się w stronę razy rozumnej czy częściowo rozumnej. W Databanku nie ma niczego konkretnego na ten temat.--signstraznik.png Mario Dyskusja  14:07, 18 gru 2016 (CET)

Drugi problem jest taki, że hasła o zwierzętach mamy w liczbie pojedynczej (małpojaszczurka) a hasła o rasach rozumnych w liczbie mnogiej (małpojaszczurki). Zacząłem poprawiać linkowanie, ale właśnie sobie o tym przypomniałem. Teoretycznie nazwy ras też powinny być pojedyncze (ale na to już chyba za późno), niemniej z z tymi stworkami coś trzeba zdecydować. Zauważyłem, że przy Salaciousie jest w Databanku creature, nie species jak w innych przypadkach. Z kolei w EU zmutowana małpojaszczurka była mrocznym Jedi.--signstraznik.png Mario Dyskusja  14:24, 18 gru 2016 (CET)
W legendach faktycznie była to rasa półrozumna, czy jak to tam zwał. W nowym kanonie nie ma nic na ten temat, o ile się orientuję. Jak dla mnie rasy powinny być w liczbie mnogiej, bo nie piszemy o pojedynczym osobniku, tylko o całym gatunku. Ale widzę, że zwierzaki są u nas w pojedynczej, a rasy w mnogiej, więc już może niech tak zostanie... signstraznik.png Shaak Ti Dyskusja  14:40, 18 gru 2016 (CET)