Dyskusja Archiwistki:Shaak Ti

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Witaj Shaak Ti!

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie potwierdź adres e-mail i zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Jaro!

The Clone Wars

Hej, dzięki za interwencję w sprawie odcinków, aż dziw, że tak długo to się u nas ostało :/ SS to najbardziej szkodliwy fan jakiego świat nosił, przykre to... Wpadaj na Ossusa jak najczęściej i edytuj jak najczęściej, bo mamy sporo projektów na głowie i czasami zapominamy aktualizować sprawy "klonłorsowe", a wiem po forum Bastionu, że masz TCW w małym paluszku ;) W razie jakichkolwiek pytań czy problemów - wal do mnie śmiało. Pozdrawiam serdecznie signstraznik.png Sky Dyskusja  02:33, 17 wrz 2009 (CEST)

  • O kurczę, dopiero to zauważyłam... Postaram się oczywiście, ale teraz, niestety, nie wchodzę często na Ossusa... Shaak Ti 13:01, 10 sty 2010 (CET)

Aktorzy dubbingu

Hej, widzę, że zajęłaś się hasłami o aktorach dubbingu z Wojen klonów. Tak więc kilka uwag wstępnych: przede wszystkim, zapewne zauważyłaś, że hasło o Tomie Kane aż roi się od czerwonych linków. Wynika to z jednej rzeczy: przyjęło się, że poza wyjątkowymi sytuacjami (jak np. Star Wars Komiks etc.) pomijamy przedrostek Star Wars w źródłach. Raz, że ze względu na tematykę Biblioteki jest on cokolwiek zbędny, dwa, ze linkowanie zajęłoby więcej czasu. Tak więc na przyszłość - zamiast np. Star Wars: Battlefront II po prostu Battlefront II. Druga sprawa, to zmontowany ostatnio szablon dotyczący linkowania stron aktorów w IMDB i na filmwebie - więcej informacji o zastosowaniu tutaj. Myślę, że Ci się przyda ;) Trzecia kwestia, związana już bezpośrednio z wyglądem hasła - staraj się, by "występy" były wypisane w jakimś porządku, najlepiej według chronologii "naszego" świata, w kolejności - od pierwszych (góra) do ostatnich (dół). Nie jestem pewny czy jak to jest z tym Tomem (wygląda dobrze, tylko "odwrócenie"), ale czuć leciutki "zamęt" :) Pozdrawiam i życzę miłej pracy, --signstraznik.png Mario Dyskusja  20:23, 4 lis 2010 (CET)

Re:Interwiki poza Ossusem

Cześć. Dzięki za wskazówkę, jednak tak mnie pochłania pisanie haseł u nas, że zapominam o interwiki gdzie indziej. Będę o tym pamiętał. Pozdrawiam :D Windy 14:33, 12 gru 2010 (CET)

Grafiki

Hej, techniczne: w nazwach grafik nie może być polskich liter. Przesłałem więc ostatnio załadowaną przez Ciebie grafikę na nowo: Grafika:Hondo sklada Sugi propozycje.jpg. Pzdr. signstraznik.png Sky Dyskusja  15:59, 24 gru 2010 (CET)

Problem z rejestracją na Bastionie

Witam Shaak Ti! Zwracam się do Ciebie, ponieważ Jesteś redaktorką Bastionu. Problem jest taki,że podczas rejestracjii, nie dostaje od Was e-maila. Zrobiłem pustego maila, aby spróbować zarejestrować, ale problem powtórzył się. Proszę o pomoc.--Akak7 20:09, 15 sty 2011 (CET) Dziękuję za pomoc. Czy jest możliwość anulowania mojej rejestracji, żebym mógł zarejestrować się od nowa na moim e-mailu?--Akak7 13:08, 16 sty 2011 (CET)

Głosowanie na polecane

Witaj :) Przy głosowaniu na artykuły polecane, każdy archiwista posiada tylko jeden głos za i jeden głos przeciw, anulowałem Twoje głosy, wybierz, który artykuł podoba Ci się bardziej ;) --signstraznik.png Melethron Dyskusja  10:25, 1 lut 2011 (CET)

Artykuły o rasach

Witaj. Chciałem powiedzieć, że robisz super robotę z hasłami o rasach, jednak mam też drobną uwagę. Hasła osadzone w uniwersum piszemy w czasie przeszłym, a te spoza w teraźniejszym ;) Czyli np. Togrutanie nie są rasą, tylko Togrutanie byli rasą ;) Jeszcze raz brawo --signstraznik.png Melethron Dyskusja  12:56, 2 lut 2011 (CET)

Re: Aurra Sing

Dzięki, że mnie wspierasz i liczę na dalszą pomoc z twojej strony. Chyba cię polubiłem ;) -- JohnnyTano 18:26, 7 lut 2011 (CET)

Kategorie

Witaj ;) Zgodnie z życzeniem, usunięte ;)--signstraznik.png Melethron Dyskusja  09:14, 9 lut 2011 (CET)

Dzięki

Hej. Dzięki, że mi o tym powiedziałaś/łeś. Rozumiem i będę się tego trzymał. Pozdrawiam Rivan 12:18, 21 cze 2011 (CEST)

Dzięki

Hej. Dzięki, że mi o tym powiedziałaś/łeś. Rozumiem i będę się tego trzymał. Pozdrawiam Rivan 12:22, 21 cze 2011 (CEST)

Pytanko

Coś jeszcze. Sory, ale dopiero teraz spojrzałem na ostatnie zmiany i dostrzegłem zmianę w artykule mojego przyjaciela - Kyle'a, szablon DoDopracowania, ale nie jest napisane co trzeba dopracować. Jeśli chodzi tylko o dopracowanie tekstu to chyba dodaje się Stub albo DoPoszerzenia no nie? Pozdrawiam Rivan 12:22, 21 cze 2011 (CEST)

Do Przeniesienia

Cześć. Mam małą prośbę. Mógłbyś przenieść hasło Lorrd City pod Lorrd (miasto). Tak chciałem przypomnieć, gdyż będę HotCatem na Jedipedii dodawał interwiki i już do spolszczonej nazwy. Windy 20:17, 29 cze 2011 (CEST)

Sugestie dotyczące Grievousa

Witam. :) Jestem pod wielkim wrażeniem edycji, jakie dotychczas przeprowadziłaś w haśle opisującym Grievousa. :) Naprawdę świetna robota. Ale jako, że w dyskusji artykułu napisałaś, iż liczysz na sugestie, chciałbym wysunąć propozycję dwóch z nich. ;) Pierwsza tyczy się rozbudowania tekstu otwierającego hasło. Co do drugiej - zachęcam do utworzenia strony, zawierającej kolekcję cytatów Grievousa. :) Kategoria zawierająca cytaty poszczególnych postaci wciąż wymaga uzupełnienia o kolejnych bohaterów, a sądzę, że generał miał do powiedzenia całkiem sporo ciekawych kwestii. ;) Oczywiście, zrobisz jak zechcesz. :) Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów w edytowaniu zasobów Ossusa. :) signstraznik.png Carth Dyskusja  23:37, 31 lip 2011 (CEST)

Re: Uwaga

Nawet jeśli archiwista wskazany w szablonie nic nie zrobił w tym artykule od 27 stycznia 2010? Pozdrawiam --Darth Lukas 11:18, 29 sie 2011 (CEST)

Drobne

Hej. Przejrzałem wstępnie pierwszy kawałeczek artykułu o Grievousie. Hasło jest oczywiście rewelacyjnie i nawet nie bardzo jest co poprawiać, niemniej chciałbym zwrócić uwagę na kilka dość drobnych kwestii. Po pierwsze, gdy dodajesz przypisy na końcu zdania, akapitu, etc., stawiaj kropkę przed nimi, nie po znaczniku </ref>. Druga sprawa, również związana z przypisami, dotyczy odstępów wewnątrz znaczników - o ile w przypadku nagłówków czy infoboksów ich używanie wpływa na czytelność, o tyle wewnątrz znaczników przypisów nie trzeba rozdzielać znaczników i tekstu odstępem. Ostatnia kwestia to linkowanie. W paru miejscach pojawiają się linkowania w stylu [[kot|kota]], czy [[Pies|pies]]. Jeśli linkujemy do ostatecznej nazwy artykułu, nie przekierowania i nie zmieniamy wyświetlanego napisu, nie musimy używać znaku <nowiki>| w linkach wewnętrznych - piszemy po prostu kota, pies</nowiki> (oczywiście w wielu miejscach występuje właśnie ta druga forma, niemniej co jakiś czas natknąć się można na tę pierwszą). W każdym razie są to tylko drobnostki, które nie wpływają w żaden sposób na odbiór hasła, nie ma też specjalnie sensu poprawianie ich w tak rozbudowanym haśle ;) To tak na przyszłość. Pozdrawiam i życzę Ossusowi więcej takich haseł, --signstraznik.png Mario Dyskusja  17:59, 30 wrz 2011 (CEST)

Studia rządzą się swoimi prawami ;) Nie wiem, czy istnieją jakieś reguły językowe w kwestii przypisów w tekstach, zwłaszcza, że te nie są bezpośrednio ich integralną częścią, a w książkach i innych publikacjach występują często w środku wypowiedzi, przy konkretnym wyrazie, niemniej ten schemat istnieje na Ossusie od kiedy pamiętam, więc można uznać, że przyjął się tu przez zasiedzenie. Nie żeby było to jakoś specjalnie istotne, zwłaszcza, że wielu ludzi w ogóle nie przywiązuje obecnie uwagi do znaków kończących wypowiedź ;) Pozdrawiam i życzę samych piątek (bo nie wiem, czy na studiach da się więcej) z WOK-u, --signstraznik.png Mario Dyskusja  18:52, 30 wrz 2011 (CEST)

Odp.: Interwiki

Ach tak, sorka, zapomniałem. Będę pamiętał ;). Pozdr. --Galen Marek (Starkiller) Dyskusja 15:04, 20 sty 2012 (CET)

Dzięki za pomoc

Dzięki za wskazanie mi popełnianych przeze mnie błędów już się nie powtórzą.;-]- (Fives 06:32, 6 sie 2012 (CEST))

Tarkin

Cześć. Zdaję sobie sprawę z tego problemu i często po prostu zostawiam z lenistwa poprawę linku dopiero na koniec prac lub po zakończeniu większych etapów. Akurat nidgy nie lubiłem zamieszczać linków do strony z tym ich przeklętym językiem bo wiadomo co się dzieje:). Raczej oni sami znają problem i chyba nie poczują się szczególnie obrażeni wiedząc jaką mają chorą pisownie:). Pozdrawiam i dziękuję za zwrócenie uwagi:). Piett 23:34, 12 sie 2012 (CEST)

Dziękuje za wskazówki.

Witam.Chcę podziękować za rady.Jak wiesz jestem tu od niedawna i jeszcze się zbytnio nie orientuje. Tak czy owak będę uważał i starał się nie popełniać tych błędów.Pozdrawiam,Mistrz Plo Koon 8:25, 21 śer 2012 (CEST)

Re:Drobne

Dziękuję za uwagi i poprawienie artykułu. O liście wypunktowanej myślałem już wczoraj ale nie przyszło mi do głowy coś tak banalnego jak wykorzystanie HTML, dopiero dziś zwróciłem na to uwagę na jednej ze stron Pomocy ale jak widać zostałem w mojej edycji wyprzedzony :). Interwiki już wstawiłem. Jeszcze raz dziękuję i również pozdrawiam. --MajkPascal 09:27, 23 sie 2012 (CEST)

Lorca Oviedo

Hej.Czy byłabyś taka miła i zlikwidowała (w miarę możliwości) jeden (a może i drugi) szablon w artykule Lorca Oviedo? Chcę się brać za następny artykuł ale mam taką zasadę, że jak mam się brać za następny artykuł to pozostałe mają nie mieć tych szablonów:) Mistrz Plo Koon 11:32 24 śer 2012 (CEST)

Chyba już

Dobra poprawiłem Lorce. Czy możesz ewentualnie go sprawdzić (jeśli masz czas)? Mistrz Plo Koon 15:21 29śer 2012 (CEST)


Re:Re:Djinn Altis

Nie wiem jak działa tutaj przekazywanie informacji, ale mam nadzieję, że właśnie w ten sposób ;D Dziękuję, za pomoc, wprowadzam cały czas poprawki, pracuję nad rozbudową hasła. Azarad 12:05 wrz 2012 (CEST) Dziękuję jeszcze raz :) Pozdrawiam. Azarad 12:11 wrz 2012 (CEST)

Kwestia nazewnicta

Zauważyłem przeglądając artykuł o Kaleeshach że popełniasz jak wielu innych użytkowników częstą wpadkę. Mianowicie pojawia się określanie "upadek Imperium" w sensie okresu po bitwie o Endor. Śmierć Palpatine'a oraz Vadera choć dotkliwa i doprowadziła do powstania paru odłamów nie przekreślała ciągłości państwa. Sugerowałbym unikanie tego typowego błędu w przyszłości. Z innej beczki odradzał bym pozostawianie linku do "Resztek Imperium" bez zmiany nazwy. Obecna nazwa hasła jest efektem typowego małpowania z wookipedii przez inne encyklopedie - to nie była oficjalna nazwa państwa a jedynie obraźliwe określenie ze strony zwolenników Rebelii. Pozdrawiam Piett 19:33, 26 wrz 2012 (CEST)

Proszę, tylko nie specjalista:). Co najwyżej użytkownik o zapatrywanaich proimperialnych któremu się chciało coś skrobnąć:). Chodziło po prostu o samą kwestię datowania tak często powtarzaną na wookopodobnych stronach tj. Bitwa o Endor = upadek Imperium i to wszystko Piett 08:34, 28 wrz 2012 (CEST).

Witaj togruktanko : )

Potrzebuję Twojej pomocy! Stworzyłem nową stronę i narobiłem, że tak się bigosu. Proszę, wydano na mnie rozkaz 66, a ja muszę przetrwać. sprawdź stronę Grzybowy Szczyt ! Archiwista:Felucian1 7 lis. 2012 17:51. Dzięki za pomoc, chciałem Ci jednak powiedzieć, że już się zająłem się Leśnymi Felucjanami , Rankorami w tym Olbrzymimi, trochę mon calmari, togruktańskimi, że tak się wyrażę rogami służącymi do echolokacji, Feluciańskimi ptakami, ślimakami, Yerdullą, cmentarzyskiem rankorów, zająłem florą na Felucji i samą Felucią. Mam w planach jeszcze jeden podgatunek rankorów i uzupełnić sarlacca . Ale spokojnie zajmę zię całym Ossusem nie będę egoistą, ale powiem Ci w sekrecie, że chcę uzupełnić całą Felucię i wszystko z nią związane. Jeszcze raz wielkie dzięki (widzisz teraz że nie próżnuję) do usłyszenia Mistrzyni Jedi!!! Archiwista:Felucian1 22.04 8 lis 2012

Neebray

Specjalnie dla tych zwierząt oglądałem Shadow of Malevolence, a tak Plo mówi cytuję: ,,Anakinie! Mgławica (jakaś tam) to siedlisko wielkich modliszek Neebrayle! Pozdrawiam Felucian1 16:03, 29 gru 2012 (CET)

Pytanie

Czy tylko Jedi i Strażnicy w Bibliotece mogą witać nowych Archiwistów? Pozdrawiam! Felucian1 18:38, 29 gru 2012 (CET)


Tsyr

Dzięki za uwagi :) Archiwista:Hamlid 19:59, 4 lutego 2013


Tsyr2

Gdzie mam wstawić ten szablon?

Reklama.

Dzięki wielkie! Szkoda, że nie umiem mówić perfekcyjnie po angielsku ale większość rozumiem. Felucian1 12:42, 3 maj 2013 (CEST)

Re: Kilka uwag

Dzięki za pomoc w doskonaleniu się :P Co do pogrubień, no faktycznie, trochę przesadziłem :d; interwiki... hmm... dostosuję się, a co do tej kursywy to nie wiedziałem, dzięki :D. A jeśli chodzi o to [[Kategoria:Postacie|Revan]] - kiedyś byłem redaktorem wookieepedii, tam było coś takiego wymagane, więc po prostu nie przywykłem :D Dzięki i pozdrawiam Malstrom (dyskusja) 18:52, 22 lip 2013 (CEST)

Przeniesienie.

Cześć, mam takie pytanie: czy jest możliwość zmienienia mojej nazwy archiwisty, a przy tym żeby moje dotychczasowe edycje były przypisywane do mojej nowej nazwy? Chodzi po prostu, że mam literówkę (kiedy się rejestrowałem była jeszcze Felucia), to jeszcze jest to taka nudna i nie oryginalna. Pozdrawiam! c; Felucian1 (dyskusja) 16:50, 30 kwi 2014 (UTC)

Zeb

Niestety, nie da się zmieniać nazw kategorii w inny sposób niż poprzez usunięcie starej, utworzenie nowej i pozmienianie kategorii we wszystkich znajdujących się w niej plikach. Można teoretycznie zostawić po staremu i za pomocą dodatkowego parametru w szablonie "grafiki" w haśle podlinkować prawidłową kategorię, ale skoro to pełne imię, to lepiej mieć to z głowy gdy są tylko dwa pliki :)--signstraznik.png Mario Dyskusja  16:36, 24 lip 2014 (UTC)

Linki

Hej, mam drobną prośbę. Gdy dodajesz linki z twittera, facebooka czy YT, wycinaj te s między http a dwukropkiem. Dzięki temu linki czy przypisy będą wyświetlały się bez tych wszystkich kłódeczek :)--signstraznik.png Mario Dyskusja  14:40, 19 sie 2014 (UTC)

Linki i szablon

Hej, dwie drobne sprawy - w linkach do odcinków Rebels na oficjalnej wkrada Ci się mały błąd - linki mają formę star-wars-rebels/odcinek, u Ciebie pojawia się rebels-odcinek. Pewnie jest to związane z tym, że początkowo tak właśnie wyglądały linki o pierwszych odcinkach, widzę, że teraz to pozmieniali :) Druga sprawa - w Grievousie używasz szablonów start/endEU - to jedna z testowanych przeze mnie wersji szablonu, zapomniałem go niestety usunąć. Utworzyłem, zdaje mi się, że trochę bardziej czytelny, szablon Leg, myślę, że może Ci się przydać. Teoretycznie dalej nie ustaliliśmy ostatecznego stanowiska, ale myślę, że do zwykłego oddzielania dwóch rodzajów informacji nic lepszego raczej nie wymyślimy :)--signstraznik.png Mario Dyskusja  15:37, 22 sty 2015 (CET)

Miesięcznik Star Wars Rebelianci

Mam do Ciebie pytanie: wiesz może, czy komiksy z magazynu Star Wars Rebelianci są kanoniczne? Mnie się wydaje, że tak, ale nie jestem pewien więc piszę tę wiadomość. Inforamacja jest potrzebna do strony Jovan. Dzięki i pozdrawiam :) Mustafar29 (dyskusja) 18:54, 21 kwi 2015 (CEST)

Dzięki za informację :) A co do czasu komiksu to można się domyśleć (ale to niestety tylko domysł.... :( ), bo np. w ostatnim numerze 4/2015 występuje Cumberlayne, czyli wiemy, że musi się to dziać przed odcinkiem   Call to Action. Pozdrawiam :) Mustafar29 (dyskusja) 15:25, 24 kwi 2015 (CEST)

Re: Grafiki

Wielkie dzięki, Shaak Ti :) A właśnie chciałem pisać o grafikach, ale nie byłem pewien, czy to awaria, czy mój błąd ;) Pozdrawiam i NMBZT! Mustafar29 (dyskusja) 18:46, 19 maj 2015 (CEST)

I mam jeszcze jedno pytanie: czemu służą portale? Da się jakoś zgłosić, by Strażnicy uruchomili jakiś nowy, na przykład "Rebelianci"? Pozdrawiam! :D Mustafar29 (dyskusja) 18:51, 19 maj 2015 (CEST)
A propos portali, gdyby istniała choć najmniejsza możliwość (choć wątpię, czy istnieje), to byłbym w stanie wspomóc w prowadzeniu portalu   Rebelianci. Pozdrawiam! :) :D Mustafar29 (dyskusja) 16:14, 23 maj
A czerwonymi linkami, jak widzisz, to staram się zajmować ;D Mustafar29 (dyskusja) 22:39, 23 maj 2015 (CEST)

Wycofanie edycji

Wycofanie mojej edycji z Kraken było czymś spowodowane, czy zwykły missclick? Pozdr. Totus (dyskusja) 23:25, 29 maj 2015 (CEST)

Rasy rozumne

Hej, czemu wycofałaś edycję Emperora z hasła o Lasatach? Wydaje mi się, że kiedyś już toczyła się dyskusja o tych kategoriach. Rzecz w tym, że kategorie typu "Lasatowie" należą do kategorii nadrzędnej "Postacie według ras", a ta z kolei do "Postaci". Tym samym artykuły o rasach są kategoryzowane w kategoriach przeznaczonych dla postaci. Kategoria danej rasy może być przydatna w artykule o niej (pozwala czytelnikom szybko przejść do spisu przedstawicieli), dlatego proponowałbym po prostu stosować obie kategorie. Można też powrzucać kategorie ras do kategorii ras rozumnych (a więc Lasatowie byliby w postaciach według i w rasach), wydaje mi się jednak, że pierwsza opcja jest mniej czasochłonna. Mamy teraz lekki bałagan, bo kategoria ras robi się niekompletna. Warto by ustalić ostatecznie jedną wersję :)--signstraznik.png Mario Dyskusja  22:38, 6 cze 2015 (CEST)

Pojedynek na Lothalu

Czemu przeniosłaś ten artykuł pod nazwę Pochwycenie Kanana Jarrusa? To nie było to samo ;)Nie lepiej utworzyć dwie strony? Obecnie zaznaczone jest, że trzeba poszerzyć o przyczyny (...), a to wszystko jest z punktu widzenia "Pojedynku". To tak samo jakby Misja Dartha Vadera na Mustafarze była połączona z Pojedynek na Mustafarze. Mustafar29 (dyskusja) 14:35, 7 cze 2015 (CEST)

Polecane

Jak zgłaszać polecane artykuły? :) Mustafar29 (dyskusja) 19:02, 7 cze 2015 (CEST)

Przekierowania

Chciałem się zapytać jak zrobić przekierowanie do strony ? Lord Kenobi (dyskusja) 14:34, 18 cze 2015 (CEST)

Star Wars Rebelianci 6/2015

Hej. Może wiem że nie powinienem o tym tutaj pisać, ale potrzebuję pilnej odpowiedzi: był już szósty numer magazynu Rebelianci? Z góry dzięki za odpowiedź, boję się, że któryś numer ominąłem, pozdrawiam. Mustafar29 (dyskusja) 21:53, 25 cze 2015 (CEST)

Wątpię, czy by go zlikwidowali. W ostatnim numerze nie ma nazwy miesiąca i jest napisane, że następny numer "już wkrótce", więc można stwierdzić, jakoby miesięcznik po prostu przestał być miesięcznikiem :) Moc z Tb! Mustafar29 (dyskusja) 17:20, 26 cze 2015 (CEST)
Shaak Ti! Dobra nasza!!! [1] Mustafar29 (dyskusja) 16:27, 29 cze 2015 (CEST)

Bastion Polskich Fanów Star Wars

Hej :) Chciałem poruszyć problem chronologii nowego kanonu na Bastionie. Otóż w tej chronologii nie powinny się znajdować adaptacje epizodów 1-6 bo są one niekanoniczne np. w nich jest scena z rodziną Padme (not Kanon). To samo tyczy się wojen klonów Karen Traviss. Teraz powstają nowego adaptacje np. Mroczne widmo. Pisałem o tym na forum ale zostałem zhejtowany że od kiedy filmy są niekanoniczne, a ja pisałem o adaptacjach. Czy jako redaktorka Bastionu mogłabyś coś zrobić ? Pozdrawiam. Lord Kenobi (dyskusja) 14:58, 26 cze 2015 (CEST)

Portal o "Rebelsach"

Hejka ;) Jak tam idzie w sprawie portalu o Rebeliantach? Już się nie mogę doczekać xD PS: Czy zwykły archiwista jak ja może sobie zaprojektować swój własny podpis? Mustafar29 22:10, 7 lip 2015 (CEST)

Hej

Utworzyłem dwa szablony - StartSWR i EndSWR - ale potrzebna mi opinia Strażnika ;) --Mustafar29 (dyskusja) 18:36, 31 lip 2015 (CEST)

Strażnik czy Jedi? ;)

Hej. Wiesz, że na stronie użytkownika masz jeszcze Jedi? ;) Mustafar29 13:29, 12 sie 2015 (CEST)

Odmiana

Mam pytanie jak poprawnie odmienić Farma Lando Calrissiana czy Farma Landa Calrissiana? Będę chciał taką stronę zrobić i w rzazie czego mam jedną nazwę dodać przekierowanie do drugiej? Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 09:26, 16 sie 2015 (CEST)

Prawa autorskie

Hej, czy gdybym przepisał ciekawostki bastionowiczów z odcinków z rebelsów z bastionu do poszczególnych odcinków rebeliantów na ossusie byłoby to naruszenie praw autorskich?. Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 11:13, 20 sie 2015 (CEST)

Hej

http://pl.lswfanon.wikia.com/wiki/Specjalna:Chat?useskin=oasis Wejdziesz? Na razie żaden strażnik nie znalazł czasu ;) Mustafar29 (dyskusja) 23:12, 22 sie 2015 (CEST)

Tak naprawdę z czystej ciekawości (jestem osobą dosyć wścibską) - nie myślałaś o zmianie nicku na "ShaakTi1138"? Pozdrawiam, i nie trudź się jeśli nie chcesz odpisywaniem na tę naiwną wiadomość ;) --Mustafar29 (dyskusja) 20:24, 24 sie 2015 (CEST)

Pau'anin

Joł. Skąd wiesz, że Inkwizytor był wielkim inkwizytorem? (tak, cztałem bastion ;D) Pozdrawiam. ~Mustafar29 16:28, 2 wrz 2015 (CEST)

Magazyn SW Rebelianci

Hej, mam pytanie związane z magazynem Rebelianci, bo chce ogarnąć strony z nim związane:

1.Czy w infoboxie (wiem że jest tylko do USA, to chociaż we wstępie) pisać wydanie niemieckie czy z wielkiej Brytanii? i czy wydanie niemieckie jest na pewno oryginalne (w czasopiśmie niby pisze że tłumaczone z niem. ale nie wiem)

2.Np. w komiksie Wyścig głupca czy nie powinno być napisane we wstępie komiks z wydania oryginalnego czyli brytyjskiego, na jedipedi (tu) tytuły podane niemieckie komiksów i oryginalne angielskie. Więc może niemieckie wydanie jest tłumaczone i ulepszane z brytyjskiego;

Jak mam w końcu pisać? Pytam się Ciebie, bo chyba ogarniasz temat i kupujesz wydania zagraniczne. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 10:48, 4 paź 2015 (CEST)

Dzięki za odpowiedź :) Więc tytuł komiksu niemiecki i w infoboxie też niemiecki, a dodam przekierowanie również angielski; Czy nie wiesz czegoś o oryginalnym (jeśli takie jest) wydaniu magazynu LEGO Star Wars? :) Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 18:28, 7 paź 2015 (CEST)

Formułka

Hej, chciałem zapytać się z związku komiksów z SW Rebelianci. Czy mogłabyś wprowadzić poprawki, skrócić, usunąć czy coś w formułce do tych komiksów:

Wyścig głupca (ang. Ring Race; niem. Ring-Rennen) to 12-stronicowy komiks narysowany przez Boba Molestwortha. Za scenariusz odpowiadał Martin Fisher. W Wielkiej Brytani został wydany 28 stycznia 2015 roku przez wydawnictwo Egmont UK Ltd. w brytyjskim magazynie Star Wars Rebels Magazine 1. Zaś w niemczech został wydany 21 stycznia 2015 roku przez Panini Verlags GmbH w niemieckim magazynie Star Wars Rebels Magazin 1. W Polsce swoją premierę miał 20 stycznia 2015 roku nakładem Egmont Polska w polskim wydaniu tego magazynu.

Z góry dziękuję i pozdrawiam Lord Kenobi (dyskusja) 20:23, 23 paź 2015 (CEST)

Grafiki

Nawet w pochmurne dni nazwy grafik przesłanych przez Ciebie rozbawiają :3 Pytanie: jakiego programu do wycinania grafik używasz? Możesz odpowiedzieć na forum, by nie zaśmiecać dyskusji ;) ~Mustafar29 20:04, 25 paź 2015 (CET)

Dzięki :] Wiem, że nie powinienem o tym pisać, ale na forum jesteś niedostępna, więc: mówiłaś, że jak znajdziesz czas zajrzysz :D ~Mustafar29 20:21, 25 paź 2015 (CET)

Rex

Drobna uwaga, kategoria z grafikami z Rexem ma w nazwie CC, nie CT. Jest to chyba błąd (lub po prostu taka była wcześniejsza wersja, nie orientuję się), ale tak już zostało. Chyba, że decydujemy o poprawie nazwy i edytujemy powoli te wszystkie pliki, a nowe dodajemy do poprawnej kategorii.--signstraznik.png Mario Dyskusja  14:56, 27 lis 2015 (CET)

Opowiadanie Crimson Corsair

Cześć. Mam prośbę. Widzę, że zajęłaś się Ithano. Uzupełnisz potem listę zawartości w artykule o opowiadaniu? Część rzeczy, które linkowałaś w artykule o postaci, brakuje, bo nie byłem pewien, czy je dawać, czy nie (czy kiedykolwiek powstanie jakiś artykuł, albo czy jest sens go robić, ogólnie jestem dosyć ostrożnie nastawiony do wszelkiego rodzaju artykułów bez nazwy jak załoga Ithano i tak dalej). A skoro już i tak są linkowane, to nie będą to jedyne czerwone linki wiszące w liście zawartości. Pozdro --Totus (dyskusja) 21:58, 6 gru 2015 (CET)

Zawartość

Mam prośbę, jak dodajesz zawartość do odcinków Rebelsów toproszę sprawdzaj czy te strony mają swoje kanoniczne odpowiedniki; np. jest Imperium Galaktyczne ale jest Imperium Galaktyczne/kanon; tak samo jak Inkwizycja i Inkwizycja/kanon. Pozdr. Lord Kenobi (dyskusja) 17:26, 25 gru 2015 (CET)

Garazeb Orrelios

Cześć! Bardzo prawdopodobne, że w przyszłym miesiącu Garazeb Orrelios zostanie polecanym artykułem i jako że jesteś autorką to chciałem się upewnić czy hasło jest na 100% kompletne? :) Pozdrowienia, --signstraznik.png Melethron Dyskusja  19:35, 2 maj 2016 (CEST)

Legendarne linki

Czoem. Do robienia legendarnych linków mamy teraz Szablon:L. Działa identycznie jak kiedyś k, tylko, że w drugą stronę. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  14:38, 7 lip 2016 (CEST)

Linki kanon/legendy

Czoem. Po ostatniej zmianie w szablonie L można go stosować nawet, jeśli strona z końcówką /Legendy nie istnieje, bo wtedy będzie prowadził i tak do strony bez końcówki. Więc jak jakaś strona i tak kiedyś tam będzie podzielona, to można wrzucać do niej linki z szablonem. I przy okazji, mamy legendarnego Palpatine'a, ale kanonicznego Sheeva Palpatine xP. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:37, 27 lip 2016 (CEST)

Wydania VHS, DVD i BluRay

Hey! Jak wiesz zabrałem się za tworzenie artykułów o wydaniach filmów na VHS, DVD i BluRay, jest tylko problem z nazewnictwem. O ile w przypadku Trylogii Prequeli jest spoko - jedno wydanie na VHS, jedno na DVD (Jedno wydanie i dwie/trzy reedycje) i dwa na BluRay, w tym jedno w Steelbooku, to w przypadku Oryginalnej Trylogii jest problem. Pokażę na przykładzie Nowej nadziei:

  • 1982 - Nowa nadzieja (VHS - 1982)
  • 1992 - Nowa nadzieja (VHS - 1992)
  • 1995 - Nowa nadzieja (VHS - 1995)
  • 1997 - Nowa nadzieja (VHS - 1997)
  • 2000 - Nowa nadzieja (VHS - 2000)
  • 2004 - Nowa nadzieja (DVD)
  • 2008 - Nowa nadzieja (DVD - Limited Edition)‎
  • 2011 - Nowa nadzieja (BluRay)
  • 2015 - Nowa nadzieja (SteelBook)

I tu jeszcze wygląda w miarę ok i tak zacząłem te artykuły tworzyć, ale w takim wypadku artykuł Nowa nadzieja (VHS) to będzie strona ujednoznaczniająca, czyli dla porządku będzie trzeba (niestety) przenieść artykuł Nowa nadzieja (DVD) na Nowa nadzieja (DVD - 2004), a pod Nowa nadzieja (DVD) zrobimy stronę ujednoznaczniającą dla wydań DVD. (Tak wiem to bardzo skomplikowane). I byłoby wszystko fajnie, ale dzisiaj miałem zamiar utworzyć artykuły o wydaniu Wojen klonów na DVD i BluRay, ale w tym samym roku zostały wydane dwie wersje Wojen klonów na DVD - jedno jednopłytowe, a drugie z dwoma płytami, no i jeszcze do tego wydanie BluRay... Miałem robić te dwa wydania DVD w jednym artykule ale to nie pasuje, bo wtedy trzeba byłoby zrobić tak z innymi... Także nie wiem co z tym zrobić. Trochę namieszałem, ale nie wiedziałem że to będzie aż tak skomplikowane. Wyślę to jeszcze ‎Melethronowi i Totusowi, może oni na coś wpadną. Pozdrowienia — Revais Dyskusja 13:45, 7 sie 2016 (CEST)

Łotr 1

Hej! Uzupełniasz informacje z Łotra na podstawie przewodnika? Jeśli tak, możesz zajrzeć do artykułu o Jyn i dodać te niefilmowe informacje? Z góry dzięki ;) -Darth Plagueis the Wise 21:47, 25 gru 2016 (CET)

Polonistyka

Chciałem pisać do PWN, ale są teraz zajęci. Przeszukałem archiwa i dowiedziałem się, że Ty studiowałaś polonistykę. Mogła byś mi powiedzieć, która wersja jest poprawna? http://ossus.pl/index.php?title=Bendu&diff=310815&oldid=310678 wielkie dzięki z góry :) ~Mustafar29 (dyskusja) 12:40, 4 maj 2017 (CEST)

Dzięki. Prywatnie wykorzystam Twoją wiedzę w emailu, a tutaj chciałbym poruszyć jeszcze jedną ossusową kwestię, mianowicie księżyc Jedha (czyt. "Dżeda"). W miejscowniku oczywiście mówimy "Dżedzie", tylko jak to zapisać? Mnie się wydaje, że najlepiej pisać "Jedzie", po spolszczeniu. Tutaj natomiast wielu archiwistów pisze "Jedhie", a przecież "h" jest nieme i "Jedhie" bardziej brzmi jak "Dżedie". Pozdr i May the 4th be with you / Revenge of the 5th, zależy kiedy czytasz. ~Mustafar29 (dyskusja) 23:59, 4 maj 2017 (CEST)

Dziękuję!

Dziękuję za poprawienie artykułu o Fathierach :D Spokojnej niedzieli! :)

Pytanko

Dzień dobry, chciałam zapytać, czy istnieje możliwość usunięcia konta na Ossusie, a jeżeli tak, to w jaki sposób? Mam po prostu jedno starsze konto, a wolałabym zacząć przygodę z Ossusem od nowa ;) Z góry dziękuję, Catalystic16 (dyskusja) 11:50, 29 lip 2018 (CEST)

Re:Re:Pytanko

OK, dzięki. Tak zrobię :) Pozdrawiam, Catalystic16 (dyskusja) 08:39, 31 lip 2018 (CEST)

Komiks o Zgrywusie

Psst, hasło o tym komiksie jest u nas pod tym linkiem xP, Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  23:04, 14 mar 2019 (CET)

Szablon:SkywalkerOdrodzenie

Cześć widzę że edytujesz słownik do The Rise of Skywalker, nie chcę ci mieszać ale przy następnej edycji dodaj Szablon:SkywalkerOdrodzenie, który stworzyłem do filmu. signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  16:41, 1 mar 2020 (CET)

Czerwone linki w Słowniku do Skywalker. Odrodzenie.

Spójrz do dyskusji hasła które edytujesz nie chce się Tobie wtrącać do edycji a zauważyłem kilka czerwonych linków, których być nie powinno. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  16:21, 13 kwi 2020 (CEST)

Czerwone linki w Słowniku do Skywalker. Odrodzenie.

Spójrz do dyskusji hasła które edytujesz nie chce się Tobie wtrącać do edycji a zauważyłem kilka czerwonych linków, których być nie powinno. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  16:21, 13 kwi 2020 (CEST)