Dyskusja Archiwisty:Darth Plagueis the Wise

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Alternatywne formy kontaktu: Discord (preferowany), Facebook, w ostateczności e-mail.

Pisząc wiadomość nie wstawiaj [[takich]] linków. Jak napiszesz, o jaką stronę ci chodzi, to ja ją znajdę.


Witaj Darth Plagueis the Wise!

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie potwierdź adres e-mail i zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Felucian1!

Archiwum: 1 / 2

Chyba

Wszystkie odblokowałem. Jak skończysz, daj znać, to je poblokujemy znowu. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  14:59, 10 gru 2020 (CET)

Szablony

Widzę że się znasz na szablonach mam prośbę wypowiedz się w tym temacie Forum:Szablon:Serial. Mam pytanie czy podjąłbyś się stworzenia takiego szablonu? --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  13:12, 13 gru 2020 (CET)

Odp

Aaale serio? Znaczy ja wgl nauczyłem się dodawać przypisy ze strony na pomocy, nie? A tam było, że żeby dodać przypis o takiej samej treści, ale żeby się nie zrobiły dwa osobne, to trzeba... Czyli tam po "ref name=" nie trzeba wpisywać koniecznie "PrzypisX". To nie wiedziałem... --GoodBear2600 (dyskusja) 16:12, 13 sty 2021 (CET)

Re: Interwiki

Dzięki za podrzucenie linku poczytam i zobaczę czy będę mógł to zrobić jeżeli będę miał jakieś pytania lub problemy odezwę się. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  16:54, 20 sty 2021 (CET)

Mail

Czoem. Rzuć okiem na swojego maila. Masz wiadomość. Pozdr.--signstraznik.png Totus Dyskusja  16:17, 23 sty 2021 (CET)

Jedi

Czołem. To tak oficjalnie teraz chcę Cię powitać w gronie Jedi Biblioteki Ossus. Pamiętaj, żeby ustawić sobie znaczek na stronie dyskusji :) - Szablon:Userjedi - i zmodyfikować podpis automatyczny:

  1. Utworzyć stronę [[Archiwista:Darth Plagueis the Wise/podpis]], tam wstawić {{Signjedi|Darth Plagueis the Wise}}
  2. Wejść w ustawienia (prawy górny róg strony), tam w preferencje, podpis, w Twój podpis wstawić {{SUBST:Archiwista:Darth Plagueis the Wise/podpis}} i zaznaczyć "Traktuj podpis jako wikikod (nie linkuj automatycznie całości)"

Ogólnie powodzenia i miłej zabawy, jakbyś miał z czymś to wal do mnie bezpośrednie lub przez fb/grupę.

Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:08, 26 sty 2021 (CET)

Spotify

A czemu nie? Spotify to jednocześnie serwis i sklep. Płacimy w nim za wszelkiego rodzaju materiały, wliczając w to piosenki jaki i podcasty. Poza tym wydaje mi się, że wizualnie wygląda lepiej pochylone, ale to tylko moje zdanie. Teraz to ty możesz o tym decydować, bo zostałeś Strażnikiem, czego bardzo Ci gratuluję :) ! --Czerwony 20 (dyskusja) 17:06, 27 sty 2021 (CET)

Prośba

Jeszcze jedna rzecz. Czy mógłbyś proszę przenieść tę stronę? --Czerwony 20 (dyskusja) 17:27, 27 sty 2021 (CET)

Re: Podmiana linków

Dzięki za info. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  00:45, 9 lut 2021 (CET)

Tytuł komiksu

Tak jest oficjalny. Został potwierdzony przez profil SW Komiks na Facebooku oraz polską stronę Egmontu. Czerwony 20 (dyskusja) 17:36, 14 lut 2021 (CET)

O... Teraz zauważyłem, że nikt do tej pory nie przeniósł jeszcze tej strony. Czy mógłbyś proszę to zrobić? Czerwony 20 (dyskusja) 17:43, 14 lut 2021 (CET)
Jeszcze małe pytanko. Dlaczego przeniosłeś stronę bez pełnego tytułu? Komiksy Marvela od zawsze linkowaliśmy z dopiskiem SW jak maiło to miejsce np. tutaj bądź na początku serii. Czerwony 20 (dyskusja) 19:18, 14 lut 2021 (CET)
Się tutaj wbiję. Ogólnie człon "Star Wars"/"Gwiezdne wojny" pomijamy, bo jest to składnikiem 99% tytułów. Wyjątkiem są tylko komiksy serii Star Wars - stosujemy nazewnictwo "Nazwa serii: Nazwa podserii (jeśli dotyczy), część X", więc tutaj SW zostaje jako nazwa serii. I ogólnie w przeciwieństwie do książek staramy się nie przenosić przed polską premierą - te są o wiele mniej pewne a i jest o wiele więcej przenoszenia (strona głównej serii, strona podserii, strony zeszytów z tej podserii i strona wydania zbiorczego, często też strony kategorii grafik). Do tego tytuły z zapowiedzi/okładek często rozmijały się z tytułami faktycznych wydań. Pozdr.--signstraznik.png Totus Dyskusja  07:58, 15 lut 2021 (CET)

Re:Podpis

Skoro usunięcie nawiasu i zmniejszenie dopisku dyskusja to jakiś ekskluzywny przywilej, to trzeba jak najszybciej awansować --GoodBear2600 (dyskusja) 11:06, 17 lut 2021 (CET)

- / —

Pamiętam, że Melethron też zwracał mi uwagę, ale tylko w przypadku -. Twierdził bym się starał bym w artykułach (szczególnie polecanych) zamieniał ów myślnik na . Do tej pory się tego trzymam. Jeżeli chodzi o tytuły to oczywiście dostosuję się skoro tak mówisz. Tylko trochę mnie dziwi taki obrót spraw bo zazwyczaj oryginalne tytuły od wydawcy były oznaczane tym dłuższym myślnikiem a nie krótszym. Czerwony 20 (dyskusja) 20:33, 18 lut 2021 (CET)

Prośba

Mógłbyś proszę przenieść komiksy ze Ścieżki przeznaczenia? Czerwony 20 (dyskusja) 17:30, 24 lut 2021 (CET)

Kanon vs EU

Witam serdecznie! Zauważyłem, że poprawia Pan moje artykuły dotyczące The Old Republic. Chcę zapytać, czy aby na pewno jest to konieczne- w tym sensie, Pana edycje dotyczą głównie zmiany hiperłączy z legendarnych na ogólne. Osobiście uważam, że skoro w ostatnim czasie tak bardzo kanon jest rozbudowywany, to nie można być pewnym, że za jakiś czas nie powstanie film kanonowy, który pozmienia znaczenie czy to rasy Drapieżców, czy tam ich powstania, czy na przykład postaci Bengel Morr.

Byłem właśnie w trakcie pisania takiej wiadomości u Melethrona. No właśnie mała szansa, że taki film powstanie, ale jednak jest taka szansa i w sumie jeśli taki film powstanie to będzie potem praca z ponowną wymianą- nie lepiej tak zapobiegawczo zostawić i używać tych { { L } } w legendarnych artykułach? Same może z gry wydarzenia może faktycznie małe szanse, że akurat się przeniosą do kanonu, ale rasy lub roczniki? To już bardziej możliwe, że w jakimś filmie dadzą takiego Drapieżcę i już trzeba Drapieżcom kanoniczną stronę. No używałem z taką myślą raczej, ale jeśli koniecznie trzeba używać zwykłych to dobrze postaram się tak robić. --Komsa (dyskusja) 17:40, 24 lut 2021 (CET)

Wiem, wiem- napisałem, że pisałem to do Melethrona. Więc dobrze będę się starał używać obu tych hiperłączy, zależnie od potrzeby. --Komsa (dyskusja) 18:06, 24 lut 2021 (CET)

Przenosiny komiksów

Czolem. Jak przenosisz już wydanie zbiorcze to przenos od razu też poszczególne zeszyty i artykuł o arcy. Mniejsza szansa ze sie to przegapi.--signstraznik.png Totus Dyskusja  21:59, 6 mar 2021 (CET)

pewna SPRAWA

Zapytaj jeszcze archiwistę Jar-Jara. Jego "styl" edytowania jest dosyć mocno podobny do poprzednich osób. Czerwony 20 (dyskusja) 15:22, 11 mar 2021 (CET)

Mam również podejrzenia do Jar-Jara. Zapytał w ten sam sposób co Zielony, dodatkowo się nie podpisując. Ale nevermind. Mówiłeś jakiś czas temu, że Yako nie ingeruje w sprawy Ossusa reklamując go na FB. Czyżbyś to był ty, lub jeden ze strażników? ;) Czerwony 20 (dyskusja) 15:43, 11 mar 2021 (CET)
Gratuluję awansu ;) A jeszcze takie małe pytanko. Na wstępie dodam, że możesz zignorować moją prośbę (jakby co). Fajnie by było gdybyś "zareklamował" mój artykuł o kanonicznym Kyle'u Katarnie. Ale to tylko moja głupia sugestia XP. Pzdr.! Czerwony 20 (dyskusja) 13:20, 12 mar 2021 (CET)
Ok, ok. To była tylko taka moja "głupia prośba" ;) Czerwony 20 (dyskusja) 14:48, 12 mar 2021 (CET)

Podziękowania

Dzięki wielkie na pewno zasugeruję się tą radą a za około miesiąc artykuły będą gotowe (tym bardziej jeżeli inni archiwiści mi pomogą)Pozdrawiam!Hsob25 (dyskusja) 18:23, 4 kwi 2021 (CEST)

(Nie mam siły dodawać tematu podziękowania po raz 4 więc) Witam!

Dzięki za uwagi ja to naprawdę doceniam i dziękuję szczególnie za < ul > < li > bo nie mogłem tego nigdy ogarnąć :/. Pozdrawiam Hsob25 (dyskusja) 23:21, 4 kwi 2021 (CEST)

Witaj znowu! Zauważyłem że nawet w Kategorii Gwiezdne Niszczyciele nie ma żadnego nonamed ISD-II ale teraz nasuwa mi się pytanie: Czy statek z książki może posiadać własną grafikę i czy noname będzie dobry w tej sytuacji? Jeżeli masz własną opinię na ten temat to proszę wyraź ją abym łatwiej mógł odpowiedzieć sobie na to pytanie. Miłego dnia! Hsob25 (dyskusja) 11:08, 5 kwi 2021 (CEST)

Kopiować grafikę z wookie czy nie kopiować oto jest pytanie. Nie no ale poszukam w necie czegokolwiek o czymkolwiek na ten temat. I nie wiem czy na wookie muszę robić konto aby zobaczyć szczegóły edycji i to czy to ten akurat Niszczyciel. Pa Hsob25 (dyskusja) 11:24, 5 kwi 2021 (CEST) ojojoj ta grafika z wookie to trading card lub po prostu grafika z papieru... Zabolało trochę bo nie mam tego. Kopia z wookie nwm czy wchodzi w gre i jestem niemalże pewien że to illegal. Hsob25 (dyskusja) 11:30, 5 kwi 2021 (CEST)

Ok. Mam to. Jest źródło licencja grafika ale gdzie autor? Nwm. Jak masz konto na wookie to możesz sprawdzić czy jest tam autor a jak to raz ogarne to będe już walił graf. z automatu ale najpierw muszę zrozumieć jak to się wpyknie z tym autorem a i czy mogę usunąć licencje 3 4 5 6 itd. Czekam na odp i idę grać w BFII lub Squadrons, Pozdrowienia Hsob25 (dyskusja) 12:20, 5 kwi 2021 (CEST)

Chodziło to czy musi być więcej niż 1 licencja ale wystarczy jak widzę jedna.Hsob25 (dyskusja) 12:36, 5 kwi 2021 (CEST)

Ok jako autor twórca książki i jest git.Hsob25 (dyskusja) 12:39, 5 kwi 2021 (CEST)

Zrobione! znajdziesz to w plikach i możesz edytować wszystko co pomieszałem i pokręciłem.Hsob25 (dyskusja) 12:50, 5 kwi 2021 (CEST)

Obrazki

Faktyycznie, dziękuję. Nie pomyślałem żeby podziałać siłowo xD --Przykrasprawa (dyskusja) 13:24, 7 kwi 2021 (CEST)

Re: Interwiki

Mógłbym Ci odpowiedzieć na twoją odp. jutro na Mesie? (BTW. przepraszam, że do tej pory nie odpowiedziałem). Czerwony 20 (dyskusja) 22:05, 4 maj 2021 (CEST)

R2-D2

Hej, tak, zamierzam edytować artykuł o R2, zacznę mniej więcej jutro. (Fan Hana Solo (dyskusja))

Nowe artykuły

Dzień dobry czy powstanie artykuł Kanon Sifo-Dyas, Taun We, Lama Su, Kit Fisto, Plo Koon, Cody, Wolffe, CC-1004, Faro Argyus, Nute Gunray, Rune Haako i Daultay Dofine napiszę jeszcze ciąg dalszy nowych artykułów kanonicznych jakich trzeba stworzyć--Jedi Master (dyskusja) 18:17, 5 cze 2021 (CEST)

Wikikod

Przepraszam nie wiedziałem bedę patrzeć.

Rampart

Dobrze, z rycerzem jedi nie będę się kłócił. A za dużą literę przeprzaszam, nie wiem co mnie walnęło z tą dużą literą. A w ogóle jak zostać strażnikiem Biblioteki Ossus? Co muszę zrobić, ile artykułów muszę napisać i ile czasu muszę być archiwistą? --Hsob25 (dyskusja) 15:09, 20 cze 2021 (CEST)

Kod z discorda

Wrzuciłem ten kod z discorda. Zobaczymy czy działa a jeżeli coś źle wpisałem to daj zdać. Wrzucę jeszcze dwie zapowiedzi z Marvela a potem będę wieczorem jakby co. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  14:23, 28 cze 2021 (CEST)

Raxus

W najnowszym odcinku Bad Batch pojawia się Raxus Mandalora (dyskusja) 11:07, 3 lip 2021 (CEST)

Propozycja

Hej, ostatnio stworzyłem kanoniczny artykuł o planecie Ossus. Zauważyłem że jest od groma legendarnych stron które linkują artykuł kanoniczny. Zacząłem zmieniać linkowania ale mam pytanko, chcesz może mi może w tym pomóc? Pomoc by się w tym przydała bo jest tego dosyć dużo.(ja oczywiście nie nalegam tylko daje luźną propozycję, jeśli masz ważniejsze rzeczy na głowie to spk.) --ArteQ2 (dyskusja) 16:36, 26 lip 2021 (CEST)

(r'\[\[Ossus\]\]', r'{{L|Ossus}}'),
(r'\[\[Ossus\|([^\]]+)\]\]', r'{{L|Ossus|\1}}'),
[[Jedi/Legendy]]
[[Wojny mandaloriańskie]]
[[Palpatine]]
[[Tionna Solusar]]
[[Anakin Skywalker/Legendy]]
[[Zewnętrzne Rubieże]]
[[Yuuzhan Vongowie]]
[[Mara Jade]]
[[Akademia Jedi]]
[[Luke Skywalker/Legendy]]
[[Historyk Jedi]]
[[Archiwa Jedi]]
[[Stacja Exis]]
[[Mroczne Gniazdo I: Władca Dwumyślnych]]
[[Ilustrowany przewodnik po planetach i księżycach Gwiezdnych wojen]]
[[K'Kruhk]]
[[Cienie i światło]]
[[Corran Horn]]
[[Tales of the Jedi: The Golden Age of the Sith 0:
[[Conquest and Unification]]
[[Tales of the Jedi: The Fall of the Sith Empire 5:
[[End of an Empire]]
[[Ooroo]]
[[The Outer Rim]]
[[Dziedzictwo: Złamany]]
[[Darth Nihl]]
[[Dziedzictwo 1: Złamany, część 1]]
[[Podwójny miecz świetlny]]
[[Świątynia Jedi na Coruscant/Legendy]]
[[Konklawe na Zonamie Sekot]]
[[Dace Diath]]
[[Tenel Ka Djo]]
[[Anson Trask]]
[[Crimson Axe]]
[[Ran Harkas]]
[[Jor Torlin]]
[[Trasa nadprzestrzenna]]
[[Terraformowanie]]
[[Bitwa o Caamas]]
[[Pojedynek]]

Ta lista nie jest jeszcze kompletna, dokończę ją jutro bo teraz mi się już nie chce :P, jeśli jest napisane coś źle to pisz i poprawie wtedy. Bo nie znam się na takiego typu rzeczach--ArteQ2 (dyskusja) 22:23, 26 lip 2021 (CEST)

Odpowiedź

Dzięki za rady, a jeżeli chodzi o numery klonów to zapomniałem że Gregor ma przecież znany numer. Nie wiem czemu nie pamiętałem o tym. A niestety interpunkcja to mój duży problem w pisaniu artykułów. --Hsob25 (dyskusja) 15:29, 30 lip 2021 (CEST)

Konkurs

Mam parę pytań dotyczących konkursu. Czy stworzone strony będą zapisywane na Biblioteka Ossus:Konkurs XI|tej stronie i np pod moim zgłoszeniem będą strony przez mnie? Czy coś w tym stylu i wtedy będzie można się było łatwiej rozeznać ile i jakie ktoś stworzył strony. I drugie pytanie, czy za stuby jest mniej punków a za pełne artykuły więcej? --ArteQ2 (dyskusja) 22:34, 31 lip 2021 (CEST)

Wampa/kanon

Hej mógł byś przenieść stronę Wampa/kanon na Wampa a Wampa na Wampa/Legendy. Nie musisz robić żadnych edycji dotyczących szablonu wersja, ponieważ jest już ustawiony poprawnie.--ArteQ2 (dyskusja) 07:46, 1 sie 2021 (CEST)

CC-3636/Legendy

Dzień dobry mam prośbę czy mógłbyś przenieść stronę CC-3636 na CC-3636/Legendy, bez pozostawienia przekierowania pod starym tytułem jeśli byś to zrobił byłbym wdzięczny pozdr.--Jedi Padawan (dyskusja) 16:26, 2 sie 2021 (CEST)

Imperialna baza na Daro

Liczby dotyczące ilości przebywających tam żołnierzy TK i komandosów były podane w odcinku. W 12 minucie i 13 sekundzie gdy Echo przeszukuje bazę danych placówki. Pozdro --ArteQ2 (dyskusja) 15:10, 4 sie 2021 (CEST)

Liczby

Dokładnie tak jak archiwista wyżej powiedział. Liczby były w odcinku. --Hsob25 (dyskusja) 16:18, 4 sie 2021 (CEST)

No słaboo

Przepraszam Ciebie ponieważ mój brat robi artykuły na własną rękę i się jeszcze uczy a ja nie mam czasu ich sprawdzać. Zaraz zrobię następny artykuł i jestem w końcowej fazie. Jak zwykle POZDRAWIAM. Hsob25 (dyskusja) 18:44, 4 sie 2021 (CEST)

No wiesz rozumiem ale robiliśmy to konto razem i tak w sumie to odmawia więc jak bibliotekę pogłębia o nowe hasła to ja mu tam zezwalam. Rozumiem o co ci chodzi. Pozdrawiam Hsob25 (dyskusja) 19:05, 4 sie 2021 (CEST)

Przeprosiny i inne sprawy

Przepraszam, moje ostatnie artykuły wypadały dosyć... słabo. Przepraszam za to że musieliście je poprawiać i tym podobne. Sory, ale poniosło mnie to że jest konkurs i wogóle nie zdając sobie sprawy jak słabej jakości one były. Robiłem ich tak dużo jak popadnie byle by było ich jak najwięcej. Najmocniej przepraszam i postaram się następne robić nie po to żeby tylko były ale też by były lepsze. A! i jeszcze ma parę pytań oraz spraw. W konkursie jest oceniana pierwsza wersja artykułu czy jak to działa? Bo w niektórych przypadkach jeszcze dopisuje się do niego treści po stworzeniu.

Mam do ciebie prośbę. Czy jak znajdziesz chwilkę wolnego czasu mógł byś mi wyjaśnić jedną rzecz? Mam problem jeśli chodzi o Wielkie i mały litery w nazwach własnych. Przykładowo; czemu Wioska Jasnego Drzewa pisze się wszystko z dużej a w przypadku kora sohli z małej. Miałem niedawno z tym dość duży problem, więc jak znajdziesz chwilkę czasu to proszę odezwij się do mnie w tej sprawie.--ArteQ2 (dyskusja) 12:05, 5 sie 2021 (CEST)

przeniesienie strony

Hej mógł byś przenieść stronę Droid zasilający GNK/kanon na Droid zasilający GNK, a Droid zasilający GNK na Droid zasilający GNK/Legendy? Z góry dzięki.Tytyteusz (dyskusja) 22:27, 5 sie 2021 (CEST)

BFB-7

Nie kopiowałem z wookie i można to sprawdzić w taki sposób że wpiszę się w tłumaczu tekst z wookie i wyjdzie że jest inaczej. A zresztą wiem że wygląda to podobnie, ale o tm droidzie trudno jest coś więcej napisać. --Hsob25 (dyskusja) 12:09, 9 sie 2021 (CEST)

storna do usunięcia i przeniesienie

Hej mógł byś przenieść stronę Bitwa o Coruscant/kanon na Bitwa o Coruscant, a Bitwa o Coruscant na Bitwa o Coruscant/Legendy? Przy okazji proszę o usunięcie tej strony, bo przez pomyłkę udostępniłem kod z brudnopisu, a nie z nowego adresu.Tytyteusz (dyskusja) 17:59, 11 sie 2021 (CEST)

przeniesienie strony

Hej mógł byś przenieść stronę Daultay Dofine/kanon na Daultay Dofine, a Daultay Dofine na Daultay Dofine/Legendy? Są jakieś uwagi? :-)Tytyteusz (dyskusja) 14:13, 14 sie 2021 (CEST)

strona do przeniesienia

Cześć. Mógłbyś przenieść stronę Gobi Glie na Gobi Glie/Legendy, a Gobi Glie/kanon na Gobi Glie?Tytyteusz (dyskusja) 00:02, 16 sie 2021 (CEST)

Droid i Neyo

Cześć. Wiem że nie które z mojich artykułów (a konkretniej wyrzej wymienione) mają poważne wady, ale nie wszystko potrafię, więc proszę o pomoc. Widziałem że prosiłeś o przypisy dla artykułu o droidach, ale czy mógłbyś chociaż część przypisów pododawać?--Hsob25 (dyskusja) 15:24, 17 sie 2021 (CEST)

Georgian Wiki start date

Hi, first of all, thank you so much for your support with adding Georgian wiki to the list of wikis. Now my little request - on the page Biblioteka Ossus:Lista fanowskich encyklopedii can you please add 22 May 2014 as the date when this wiki actually started? Here are the contributions from the first user - https://starwars.fandom.com/ka/wiki/Special:Contributions/H._Solo - and the actual founder. Thank you. --Orgus Ordo (dyskusja) 21:07, 22 sie 2021 (CEST)

Thanks again for your great help! --Orgus Ordo (dyskusja) 21:31, 22 sie 2021 (CEST)

Góra Tanitiss

Cześć. Jak wiadomo od dawna na stronę star wars.com w Komino lost episode guide jest concept art gallery w której są concepty góry która pojawiła się na końcu odcinka. Są one podpisane WeylandMtTantiss czyli oczywiście Góra Tanitiss na planecie Weyland. No i pojawia się pytanie czy robić o tym artykuł, a chciałbym go wykonać lecz concept arty to takie trochę średnie źródło na którym można robić artykuł, ale na wookiepedii taki artykuł już powstał więc pytam się o kanoniczność i czy taki artykuł ma prawo istnieć. Pozdrawiam!--Hsob25 (dyskusja) 22:13, 22 sie 2021 (CEST)

Gwardia Imperialna

Cześć. Mogę prosić o przeniesienie Gwardia Imperialna/kanon na Gwardia Imperialna? Pozdrawiam!--Hsob25 (dyskusja) 19:47, 25 sie 2021 (CEST)

Odp.

Jeżeli mogę wyjaśnić to mój brat który jak wcześniej mówiłem korzystał z tego konta na początku na wcześnie przed konkursem poduczył mnie jak robić artykuły i teraz na czas konkursu nie jest w ogóle aktywny a wy (jako administracja) o ile co dobrze rozumiem wolelibyście brak takich kont, ale traktujcie mnie jako mniej doświadczonego. Z każdym artykułem się uczę i będą mi niedługo lepiej wychodziły. Pozdrawiam. Hsob25 (dyskusja) 19:35, 29 sie 2021 (CEST)

Blaster

Cześć. No więc sprawa się miewa tak że chcę zrobić artykuł o DC-15/sea ponieważ w artykule o SCUBA widziałem w wyposażeniu że blaster ten nazywa się DC-15/sea. No i przy okazji patrzę na wookie i tu się okazyje że nie ma czegoś takiego, a ten karabin z water war z Clone Wars nazywa się tam DC-12U beam rifle. Przy okazji reszta się zgadza, blaster używany przez klony podwodne podczas bitwy o Mon Cala, ale nazwa zwookie pochodzi z kanonicznej książki Collapse of the Republic, a jak się można domyślać tej książki nie mam. No i pojawia się problem ponieważ z książki pochodzi tylko nazwa, no ale wiem że pojawiały się w takim przypadku pewne no cóż kontrowersje. Pozdrawiam!--Hsob25 (dyskusja) 22:31, 30 sie 2021 (CEST)

Artykuły Squadrons

Cześć. Pisałem (chyba) do Ciebie kiedyś z ciekawości czy artykuły, a właściwie opowiadania na stronie głównej gry Star Wars: Squadrons są kanoniczne i dostałem odpowiedż że tak. No więc chce się zabrać za takie artykuły i co mam wpisać w źródła? Link do strony? Pozdrawiam! --Hsob25 (dyskusja) 19:19, 27 wrz 2021 (CEST)

Odp.

Super, dzięki. Tytyteusz (dyskusja) 22:12, 3 lis 2021 (CET)

odp

Skokowy Najwyższego Porządku.--Hsob25 (dyskusja) 21:07, 6 lis 2021 (CET)

przeniesienie i infobox

Cześć mógłbyś przenieść stronę Ludzie/kanon pod ludzie i usunąć przekierowanie z Ludzie/Legendy|tej strony?

PS. Jak idą prace nad infoboxem? :-) - Tytyteusz (dyskusja) 18:45, 10 lis 2021 (CET)

Podziękowanie

Dziękuję bardzo za pomoc i pokazanie mi na co zwrócić uwagę. Co do artykułu o spotkaniu na Firedraku postaram się go dopracować. Jeszcze raz dziękuję. Jest trochę wcześnie, ale życzę Ci Wesołych Świąt.

Ratched odpowiedź

Dzięki za sugestie i pomoc. Mam również jednak jedną prośbę bo u postaci Fell popełniłeś również kilka błędów stylistycznych (chyba), i nie wiem czy tak ma być czy też nie, mógłbyś sprawdzić?

Również czasami też ja nie mam wpływu na moje dodane materiały ponieważ ktoś je edytuje i czasami (jak z muzeum) zmieni na nieco inne, nie zawsze przynajmniej moim zdaniem lepsze (a też nie chce się narzucać). Pytanie czy te zmiany ja mogę jakoś weryfikować/anulować bez konsekwencji? Ratched (dyskusja) 21:17, 13 sty 2022 (CET)

mała prośba

Cześć, od dłuższego czasu wisi na ossusie strona droid/kanon. Mógłbyś ją przenieść pod dobrą nazwę? Pozdrawiam Tytyteusz (dyskusja) 22:49, 13 sty 2022 (CET)

ODP:Interwiki

Ok, myślałem że to zbędny bajer :) Postaram się pamiętać

Lapti Nek

Cześć, niedawno zrobiłeś edycje w artykule Lapti Nek. W opisie zmian napisałeś, żeby nie mieszać informacji in i out universe, odwołując się tym samym do fragmentu, w którym pisałem, że piosenka pojawiała się w repertuarze Max Rebo Band. Możliwe, że źle zrozumiałeś, albo ja zrobiłem błąd, gdyż chodziło mi o to, że zespół "umiał" grać tą piosenkę, pokazywał ją publicznie, a nie że np. jest na dysku z soundtrackiem. Chciałbym, żeby ta informacja była w artykule.

Nari

Hej, nie było to wprost powiedziane, ale można się domyślić bo raczej nie było w tym czasie innego Jedi na Tatooine, którego ścigali Inkwizytorzy. Teeka mówił, że rozebrali statek który spadł, po czym ten Jedi uciekał przez Morze Wydm, przez co wszędzie jest pełno Inkwizytorów. To raczej bezpośrednio nawiązuje do postaci Nariego. Ale decyzję czy to tam zostaje zostawiam wam, moim zdaniem powinno zostać --ArteQ2 (dyskusja) 13:33, 28 maj 2022 (CEST)

Ossus

Cześć. Piszę ponieważ w nowej książce Shadow of the Sith opowiadającej o Luke'u i Lando okazuje się że planeta z akademią Jedi w Ostatnim Jedi i w Mandalorianie na której Luke szkolił Grogu to Ossus. Jest to mocna i ciekawa informacja szczególnie dla fanów Legend. Tylko problem jest taki że ta ksiąka jest tylko zagraniczna na razie, ale jest audiobook na stronach w internecie więc czy dopisać te informacje do artykułu o Ossusie czy nie ponieważ nie wiem. --Hsob25 (dyskusja) 20:58, 3 lip 2022 (CEST)

Wysłuchałem kawałek audiobooka więc miałem tą informacje tak bez czytania a więc jest to troszkę illegal i dlatego pytam. No ale wiesz, wiem że interesujesz się Old Republic więc się pytam, ale tu mam zagwostką ponieważ wiesz: informacja z książki jest że ta planeta z akademią to Ossus a więc widzieliśmy ją 2x live-action, a więc to jest już masa doświadczeń z źródeł legalnych i dlatego mama zagwostkę ponieważ mogę luźno powiedzieć że Ossus jest w kanonie od 4 lat i nikt mi tego nie odmówi. --Hsob25 (dyskusja) 22:06, 3 lip 2022 (CEST)

Okupacja a Inwazja

Okupacja planety miała miejsce po inwazji. Zasługuje na osobny artykuł tak jak na innych wikach. Nie można mylić tych dwóch wydarzeń jako jedno. Czerwony 20 (dyskusja) 15:07, 17 lip 2022 (CEST)

230 BBY - strona

Cześć, dziękuje że napisałeś co powinienem poprawić. W następnych edycjach nie popełnie już tych błędów. Makxspa (dyskusja) 11:40, 24 lip 2022 (CEST)Makxspa

Interlang

Hey, thank you for your note! I was actually wondering what the correct order for the interwiki links was, so this is going to be extremely helpful. Just bookmared the page and I'll put the interlang links in the given order.

I remember hearing from someone there is a policy regarding editing the interlang links. So is it fine, if I only have one link to add/update and I'll update it whenever possible? Or do you normally need to have more than one new link (let's say, I've got a new ka-link and en-link to be updated) so that this won't be considered a minor update? There are tons (well at least a few thousand) of articles on ka-wiki that need to be linked and I'd love to begin adding them one day as part of my wiki activity.

And also - if there is some kind of a policy regarding "flooding" the recent changes page? Is there a perfect time (based on the local Poland time) I can use to make such changes so that the others won't notice my massive interlang edits during the other active hours? --Orgus Ordo (dyskusja) 10:38, 29 lip 2022 (CEST)

Thanks for your reply! --Orgus Ordo (dyskusja) 08:39, 30 lip 2022 (CEST)

Układ Lira San

Cześć, stworzyłem stronę Układ Lira San i mam problem. Teoretycznie nazwa nie została podana(więc strona powinna zawierać szablon {{BrakNazwy}}), natomiast wszystkie układy w Star Wars noszą nazwę od nazwy głównej planety i raczej jest to poprawne. Co o tym sądzisz? --Makxspa (dyskusja) 22:44, 29 lip 2022 (CEST)

Ciekawostka

No taki jest fakt. Cały Mauser to jest właściwie dl-44. Te parametry też są prawdziwie ponieważ nie raz widziałem ten pistolet w prawdziwym życia. No a churchill powiedział te słowa w jednym z wywiadów. Mogę w razie czego dać link do wikipedii.--Hsob25 (dyskusja) 22:51, 8 sie 2022 (CEST)

Discord

Cześć, zacznę od tego że sprawa nie jest związana ze stroną a z grupą na Discordzie. Moje konto zostało dzisiaj zhackowane i rozsyłało jakieś podejrzane linki. Zostałem przez to wyrzucony a nigdzie nie mogę znaleźć aktywnego linku do serwera. Czy wiesz z kim mogę się skontaktować aby rozwiązać sprawę?

Discord 2

Cześć, pomimo że są aktywne to i tak nie mogę wejść co oznacza że mam bana. Do kogo mogę napisać z prośbą o odbanowanie i wyjaśnieniem całego zajścia? 2. Założenie nowego konta raczej nie wchodzi w grę. Kliknąłem w link i wciągu kilku sekund jakiś bot zaczął wysyłać linki. Zmieniłem hasło i bota wyrzuciło. W ramach bezpieczeństwa poczekam tydzień i jak będzie ok to skontaktuje się w sprawie odbanowania.

Jak

W Końcu i początku pisze że ma 12 lat, a akcja książki rozgrywa się w 4 ABY. Tytyteusz (dyskusja) 19:53, 26 mar 2023 (CEST)

Nowe hasła

Z mojej strony mogę jedynie zapewnić, że nie kopiuje tych haseł, stąd też głupie literówki, czy inna składnia. To co prawda jest tylko słowo honoru, lecz spojrzłem na wersję wookie hasła o Veetchu (na ten czas moje najnowsze) i opisem podstawowym są podobne, lecz nie identyczne. Są tam akapity typu wyposażenie na podstawie 1 sceny gdzie postać trzyma blaster, ja to uważam za niepotrzebne rozdrabnianie się, lecz gdybym kopiował to pewnie i to znalazło by się w moim haśle. Inna sprawa że artkuły są krótkie, ale bark mi czasu, a piszę o postaciach/rzeczach 2 i 3 planowych, więc i tak nic dosłownie nie dało by się więcej sensownego napisać niż te 1000-1500 znaków. Co innego gdybym pisał o np. Anakinie czy Bobie, to co innego. Stąd też dorzucam często że są to zalążki. A przecież ktoś inny może dorzucić coś od siebie i powiększyć zasoby. Ja tworzę to hasło bo szczerze ludzi tu mało jak chodzi o twórczość w porównaniu z zeszłym rokiem. Wolę napisać już takie hasło, niż by stało puste (bardzo prawdopodobnie) przez kilka miesięcy. Wiem że liczy się jakość, ale to co napiszę to nie są hasła typu 1 zdanie o postaci z 2 sezonów Rebels (biję do autentycznej sytuacji). Pozdrawiam i miłej Wielkanocy! --Hsob25 (dyskusja) 22:07, 4 kwi 2023 (CEST)

Wypełniony szablon

Done. --Czerwony 20 (dyskusja) 17:30, 22 kwi 2023 (CEST)

Aktualizacja szablonu o grach wideo

Hejka, zastanawiałem się nad aktualizacją szablonu o grach wideo (ponieważ nie był on aktualizowany od prawie siedmiu lat) i mam pewną propozycję. Oprócz oczywistego usunięcia parametru recenzja może mógłbyś dodać sekcję Poprzednich oraz Następnych gier, tak jak ma to miejsce w pozostałych szablonach. Zastanawiałem się też nad kanonicznością, ale w sumie jest ona niepotrzebna ponieważ informacja o niej zawsze znajduje się w rogu strony. Pzdr.! --Czerwony 20 (dyskusja) 16:39, 1 lip 2023 (CEST)

Punkty - Konkurs

Cześć, czy istnieje możliwość sprawdzenia ile dotychczas zdobyłem punktów na konkursie? Z góry dzięki za odpowiedź. --Makxspa (dyskusja) 14:39, 17 lip 2023 (CEST)

Odp.

Spoczko, przy okazji mam pytanie, jaką kategorię dajemy w przypadku osobników nieznanej rasy? Zostawiamy profesję czy istnieje "specjalna" kategoria dla takich postaci? --Czerwony 20 (dyskusja) 17:11, 26 lip 2023 (CEST)

Tłumaczenie

Hej, jakbyś przetłumaczył to określenie? link --Czerwony 20 (dyskusja) 16:22, 29 lip 2023 (CEST)

P.S. Jak coś chodzi o incurable optimist. --Czerwony 20 (dyskusja) 16:22, 29 lip 2023 (CEST)
Jest to określenie na postać pilotującą statek na zdjęciu, które Ci wysłałem. --Czerwony 20 (dyskusja) 17:10, 29 lip 2023 (CEST)

Kursywa w przesyłaniu

Dziękuję za uwagę, będę ją dodawał w następnych plikach. Dłuższy czas mnie nie było, bo zamarzyłem zmienić sobie maila na koncie i jak to zrobiłem to niestety nie było możliwości jego poprawnego zweryfikowania. Na szczęście w końcu udało się to zrobić. --Komsa (dyskusja) 14:03, 3 sie 2023 (CEST)

Dzięki za uwagi, postaram się je zastosować i pisać krótsze artykuły, jeśli faktycznie nie ma o nich, co napisać. Jeśli chodzi o Jujuin to napisałem, że jest "jedną z", bo w grze za ladą stoi ich dwoje, także stąd to wziąłem, ale rozumiem zamysł. A interwiki zwykle dodaję, ale faktycznie kilka ostatnich haseł mi się zapomniało. A co do tego, czy asortyment jest dostosowany to pewny nie jestem, ale faktycznie najpewniej tak jest. --Komsa (dyskusja) 16:32, 3 sie 2023 (CEST)

Wykresy

Hej- wrzuciłem wykresy przyrostu na lata 2017-2022, sam nie chcę edytować tej strony z aktywnością, ale jakby wykresy były w porządku to w wolnej to mógłbyś je dodać. A tak to proszę o usunięcie tego, bo mi się źle przesłał https://ossus.pl/biblioteka/Plik:2020.png, nie zmieniłem nazwy a potem już nie mogłem. --Komsa (dyskusja) 17:23, 5 sie 2023 (CEST)

Przypisy do zwierząt

Hej- zauważyłem, że edytowałeś te moje ostatnie zwierzęta i chciałem zapytać o te rzeczy, które trzeba dodać. Wszystkie te informacje, ponad te, które biorę z oglądania ciał tych zwierząt w grze, to są z CODEXu, myślałem, żeby to jakoś zaznaczać, ale nie miałem pomysłu jak to zrobić. I jakbyś mnie jakoś delikatnie nakierował to dodam odpowiednie przypisy do każdego. Bo tu pewnie chodzi, żeby dodać przypis, tylko jak to zrobić? Widziałem ten szablon TORi, ale to chyba nie o to chodzi. I jak będę dodawać, to który link do CODEXu traktować, jako ten oficjalny i czy w ogóle też linkować ten CODEX? --Komsa (dyskusja) 15:38, 6 sie 2023 (CEST)

Hej- dałbyś może radę zrobić kategorię dla separatystów z Ord Mantell? Chodzi, żeby jakoś ładnie nazwę zredagować, ja bym tam od razu dodał Bol, Ethen Remak, Vyru, Dalern i Saphrro --Komsa (dyskusja) 18:48, 7 sie 2023 (CEST)
Dobra, postaram się dostosować do uwag. Jeśli chodzi o Pliktu i kwestię z tym ulepszaniem statków to tak, chodzi o ten, którym się podróżuje, są specjalne misje w kosmosie, kiedy się tym statkiem walczy. Tu jest link z ekranem do wyposażania: https://www.reddit.com/r/swtor/comments/12vnqbc/need_help_with_space_combat_ace_the_armada/ A Liam Dentiri to właśnie tu jest link, ale nie da się przez query stringa to musisz wpisać "Combat" w wyszukiwarce i wyskoczy Ci wszystkie 5 zadań i one są podpisane, że tylko Jedi mogą je robić: http://www.swtor-spy.com/quests/ a poza tym to skoro już ustawiamy separatystów jako podgrupę mieszkańców to może z kategorią "Żołnierze armii Ord Mantell" tak samo zrobić? --Komsa (dyskusja) 00:13, 8 sie 2023 (CEST)
No właśnie ja gram na tym nieoficjalnym spolszczeniu i tam jest Zabrakańskie, ale ogólnie to chyba lepsza nazwa to to Zabrackie by było --Komsa (dyskusja) 19:11, 30 sie 2023 (CEST)
Rozumiem, ograniczę --Komsa (dyskusja) 20:22, 3 wrz 2023 (CEST)
Dziękuję za informację i dziękuję serdecznie, jutro się tym zajmę. --Komsa (dyskusja) 00:10, 4 wrz 2023 (CEST)
Dzień dobry Panie Prezesie! Ja mam takie zapytanie odnośnie głównych postaci ze SWTORa. Zasadniczo na Ossusie mamy tylko dla inkwizytora i rycerza Jedi. Chcę zapytać czy pozostałe są dla kogoś zarezerwowane w tym kontekście czy ktoś jest w trakcie robienia którego z nich. Bo żeby główną fabułę zrobić to pewnie jest trochę czasu potrzebne. Przymierzam się może trochę, żeby wziąć jednego z nich jako taki dłuższy artykuł. A drugie pytanie to jeśli zacznę go robić to czy można to robić w brudnopisie? Jeśli tak to może dostałbym jakiś mały instruktaż jak go zrobić? --Komsa (dyskusja) 19:47, 5 wrz 2023 (CEST)
Hej! Ja w sprawie tego tekstu, co się pojawił na górze odnośnie akcji po konkursie- chciałem tylko zgłosić, że napisałem do Yako w poniedziałek i do tej pory czekam na odpowiedź --Komsa (dyskusja) 22:47, 7 wrz 2023 (CEST)

Re: Nagrody za konkurs

Ostatecznie nie kontaktowałem się z Yako z 3 powodów: -Kompletnie wyleciało mi to z głowy -Mam bana na rycerzach ossusa(włamali mi się kiedyś na konto, dłuższa historia) -Nagrody tę nie są mi w ogóle potrzebne, a cały konkurs robiłem for fun.

Jeśli Yako chce to może przekazać moją nagrodę osobie niżej w tabeli. Z uszanowaniem --Makxspa (dyskusja) 17:08, 20 paź 2023 (CEST)

Cześć, napisałem do Yako na discordzie jakoś miesiąc temu i nie odpowiedział, a ja się nie upominałem, bo wziąłem udział w konkursie dla przyjemności, także nawet jakbym nie dostał nagrody to mi to nie przeszkadza.

Pozdrawiam -Tytyteusz (dyskusja) 22:15, 21 paź 2023 (CEST)

Odpowiedź: Vardos

Hej!

Chciałem tylko poziękować za pomoc odnośnie Vardos oraz instrukcje jak odpowiadać itd. Postaram się zapamiętać na przyszłość.

CreationKeeper (dyskusja) 12:42, 22 gru 2023 (CET)