Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Dyskusja Archiwisty:Darth Plagueis the Wise

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Rangajedimiecz.jpg Ten użytkownik jest Jedi w Bibliotece Ossus.

Jeśli chcesz, możesz skontaktować się ze mną również przez discord :) Zawsze bardzo chętnie pomogę :)


Witaj Darth Plagueis the Wise!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Felucian1

Archiwum: 1 / 2

Chyba

Wszystkie odblokowałem. Jak skończysz, daj znać, to je poblokujemy znowu. Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  14:59, 10 gru 2020 (CET)

Szablony

Widzę że się znasz na szablonach mam prośbę wypowiedz się w tym temacie Forum:Szablon:Serial. Mam pytanie czy podjąłbyś się stworzenia takiego szablonu? --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  13:12, 13 gru 2020 (CET)

Odp

Aaale serio? Znaczy ja wgl nauczyłem się dodawać przypisy ze strony na pomocy, nie? A tam było, że żeby dodać przypis o takiej samej treści, ale żeby się nie zrobiły dwa osobne, to trzeba... Czyli tam po "ref name=" nie trzeba wpisywać koniecznie "PrzypisX". To nie wiedziałem... --GoodBear2600 (dyskusja) 16:12, 13 sty 2021 (CET)

Re: Interwiki

Dzięki za podrzucenie linku poczytam i zobaczę czy będę mógł to zrobić jeżeli będę miał jakieś pytania lub problemy odezwę się. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  16:54, 20 sty 2021 (CET)

Mail

Czoem. Rzuć okiem na swojego maila. Masz wiadomość. Pozdr.--signstraznik.png Totus Dyskusja  16:17, 23 sty 2021 (CET)

Jedi

Czołem. To tak oficjalnie teraz chcę Cię powitać w gronie Jedi Biblioteki Ossus. Pamiętaj, żeby ustawić sobie znaczek na stronie dyskusji :) - Szablon:Userjedi - i zmodyfikować podpis automatyczny:

  1. Utworzyć stronę [[Archiwista:Darth Plagueis the Wise/podpis]], tam wstawić {{Signjedi|Darth Plagueis the Wise}}
  2. Wejść w ustawienia (prawy górny róg strony), tam w preferencje, podpis, w Twój podpis wstawić {{SUBST:Archiwista:Darth Plagueis the Wise/podpis}} i zaznaczyć "Traktuj podpis jako wikikod (nie linkuj automatycznie całości)"

Ogólnie powodzenia i miłej zabawy, jakbyś miał z czymś to wal do mnie bezpośrednie lub przez fb/grupę.

Pozdr. --signstraznik.png Totus Dyskusja  19:08, 26 sty 2021 (CET)

Spotify

A czemu nie? Spotify to jednocześnie serwis i sklep. Płacimy w nim za wszelkiego rodzaju materiały, wliczając w to piosenki jaki i podcasty. Poza tym wydaje mi się, że wizualnie wygląda lepiej pochylone, ale to tylko moje zdanie. Teraz to ty możesz o tym decydować, bo zostałeś Strażnikiem, czego bardzo Ci gratuluję :) ! --Czerwony 20 (dyskusja) 17:06, 27 sty 2021 (CET)

Prośba

Jeszcze jedna rzecz. Czy mógłbyś proszę przenieść tę stronę? --Czerwony 20 (dyskusja) 17:27, 27 sty 2021 (CET)

Re: Podmiana linków

Dzięki za info. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  00:45, 9 lut 2021 (CET)

Tytuł komiksu

Tak jest oficjalny. Został potwierdzony przez profil SW Komiks na Facebooku oraz polską stronę Egmontu. Czerwony 20 (dyskusja) 17:36, 14 lut 2021 (CET)

O... Teraz zauważyłem, że nikt do tej pory nie przeniósł jeszcze tej strony. Czy mógłbyś proszę to zrobić? Czerwony 20 (dyskusja) 17:43, 14 lut 2021 (CET)
Jeszcze małe pytanko. Dlaczego przeniosłeś stronę bez pełnego tytułu? Komiksy Marvela od zawsze linkowaliśmy z dopiskiem SW jak maiło to miejsce np. tutaj bądź na początku serii. Czerwony 20 (dyskusja) 19:18, 14 lut 2021 (CET)
Się tutaj wbiję. Ogólnie człon "Star Wars"/"Gwiezdne wojny" pomijamy, bo jest to składnikiem 99% tytułów. Wyjątkiem są tylko komiksy serii Star Wars - stosujemy nazewnictwo "Nazwa serii: Nazwa podserii (jeśli dotyczy), część X", więc tutaj SW zostaje jako nazwa serii. I ogólnie w przeciwieństwie do książek staramy się nie przenosić przed polską premierą - te są o wiele mniej pewne a i jest o wiele więcej przenoszenia (strona głównej serii, strona podserii, strony zeszytów z tej podserii i strona wydania zbiorczego, często też strony kategorii grafik). Do tego tytuły z zapowiedzi/okładek często rozmijały się z tytułami faktycznych wydań. Pozdr.--signstraznik.png Totus Dyskusja  07:58, 15 lut 2021 (CET)

Re:Podpis

Skoro usunięcie nawiasu i zmniejszenie dopisku dyskusja to jakiś ekskluzywny przywilej, to trzeba jak najszybciej awansować --GoodBear2600 (dyskusja) 11:06, 17 lut 2021 (CET)

- / —

Pamiętam, że Melethron też zwracał mi uwagę, ale tylko w przypadku -. Twierdził bym się starał bym w artykułach (szczególnie polecanych) zamieniał ów myślnik na . Do tej pory się tego trzymam. Jeżeli chodzi o tytuły to oczywiście dostosuję się skoro tak mówisz. Tylko trochę mnie dziwi taki obrót spraw bo zazwyczaj oryginalne tytuły od wydawcy były oznaczane tym dłuższym myślnikiem a nie krótszym. Czerwony 20 (dyskusja) 20:33, 18 lut 2021 (CET)

Prośba

Mógłbyś proszę przenieść komiksy ze Ścieżki przeznaczenia? Czerwony 20 (dyskusja) 17:30, 24 lut 2021 (CET)

Kanon vs EU

Witam serdecznie! Zauważyłem, że poprawia Pan moje artykuły dotyczące The Old Republic. Chcę zapytać, czy aby na pewno jest to konieczne- w tym sensie, Pana edycje dotyczą głównie zmiany hiperłączy z legendarnych na ogólne. Osobiście uważam, że skoro w ostatnim czasie tak bardzo kanon jest rozbudowywany, to nie można być pewnym, że za jakiś czas nie powstanie film kanonowy, który pozmienia znaczenie czy to rasy Drapieżców, czy tam ich powstania, czy na przykład postaci Bengel Morr.

Byłem właśnie w trakcie pisania takiej wiadomości u Melethrona. No właśnie mała szansa, że taki film powstanie, ale jednak jest taka szansa i w sumie jeśli taki film powstanie to będzie potem praca z ponowną wymianą- nie lepiej tak zapobiegawczo zostawić i używać tych { { L } } w legendarnych artykułach? Same może z gry wydarzenia może faktycznie małe szanse, że akurat się przeniosą do kanonu, ale rasy lub roczniki? To już bardziej możliwe, że w jakimś filmie dadzą takiego Drapieżcę i już trzeba Drapieżcom kanoniczną stronę. No używałem z taką myślą raczej, ale jeśli koniecznie trzeba używać zwykłych to dobrze postaram się tak robić. --Komsa (dyskusja) 17:40, 24 lut 2021 (CET)

Wiem, wiem- napisałem, że pisałem to do Melethrona. Więc dobrze będę się starał używać obu tych hiperłączy, zależnie od potrzeby. --Komsa (dyskusja) 18:06, 24 lut 2021 (CET)

Przenosiny komiksów

Czolem. Jak przenosisz już wydanie zbiorcze to przenos od razu też poszczególne zeszyty i artykuł o arcy. Mniejsza szansa ze sie to przegapi.--signstraznik.png Totus Dyskusja  21:59, 6 mar 2021 (CET)

pewna SPRAWA

Zapytaj jeszcze archiwistę Jar-Jara. Jego "styl" edytowania jest dosyć mocno podobny do poprzednich osób. Czerwony 20 (dyskusja) 15:22, 11 mar 2021 (CET)

Mam również podejrzenia do Jar-Jara. Zapytał w ten sam sposób co Zielony, dodatkowo się nie podpisując. Ale nevermind. Mówiłeś jakiś czas temu, że Yako nie ingeruje w sprawy Ossusa reklamując go na FB. Czyżbyś to był ty, lub jeden ze strażników? ;) Czerwony 20 (dyskusja) 15:43, 11 mar 2021 (CET)
Gratuluję awansu ;) A jeszcze takie małe pytanko. Na wstępie dodam, że możesz zignorować moją prośbę (jakby co). Fajnie by było gdybyś "zareklamował" mój artykuł o kanonicznym Kyle'u Katarnie. Ale to tylko moja głupia sugestia XP. Pzdr.! Czerwony 20 (dyskusja) 13:20, 12 mar 2021 (CET)
Ok, ok. To była tylko taka moja "głupia prośba" ;) Czerwony 20 (dyskusja) 14:48, 12 mar 2021 (CET)

Podziękowania

Dzięki wielkie na pewno zasugeruję się tą radą a za około miesiąc artykuły będą gotowe (tym bardziej jeżeli inni archiwiści mi pomogą)Pozdrawiam!Hsob25 (dyskusja) 18:23, 4 kwi 2021 (CEST)

(Nie mam siły dodawać tematu podziękowania po raz 4 więc) Witam!

Dzięki za uwagi ja to naprawdę doceniam i dziękuję szczególnie za < ul > < li > bo nie mogłem tego nigdy ogarnąć :/. Pozdrawiam Hsob25 (dyskusja) 23:21, 4 kwi 2021 (CEST)

Witaj znowu! Zauważyłem że nawet w Kategorii Gwiezdne Niszczyciele nie ma żadnego nonamed ISD-II ale teraz nasuwa mi się pytanie: Czy statek z książki może posiadać własną grafikę i czy noname będzie dobry w tej sytuacji? Jeżeli masz własną opinię na ten temat to proszę wyraź ją abym łatwiej mógł odpowiedzieć sobie na to pytanie. Miłego dnia! Hsob25 (dyskusja) 11:08, 5 kwi 2021 (CEST)

Kopiować grafikę z wookie czy nie kopiować oto jest pytanie. Nie no ale poszukam w necie czegokolwiek o czymkolwiek na ten temat. I nie wiem czy na wookie muszę robić konto aby zobaczyć szczegóły edycji i to czy to ten akurat Niszczyciel. Pa Hsob25 (dyskusja) 11:24, 5 kwi 2021 (CEST) ojojoj ta grafika z wookie to trading card lub po prostu grafika z papieru... Zabolało trochę bo nie mam tego. Kopia z wookie nwm czy wchodzi w gre i jestem niemalże pewien że to illegal. Hsob25 (dyskusja) 11:30, 5 kwi 2021 (CEST)

Ok. Mam to. Jest źródło licencja grafika ale gdzie autor? Nwm. Jak masz konto na wookie to możesz sprawdzić czy jest tam autor a jak to raz ogarne to będe już walił graf. z automatu ale najpierw muszę zrozumieć jak to się wpyknie z tym autorem a i czy mogę usunąć licencje 3 4 5 6 itd. Czekam na odp i idę grać w BFII lub Squadrons, Pozdrowienia Hsob25 (dyskusja) 12:20, 5 kwi 2021 (CEST)

Chodziło to czy musi być więcej niż 1 licencja ale wystarczy jak widzę jedna.Hsob25 (dyskusja) 12:36, 5 kwi 2021 (CEST)

Ok jako autor twórca książki i jest git.Hsob25 (dyskusja) 12:39, 5 kwi 2021 (CEST)

Zrobione! znajdziesz to w plikach i możesz edytować wszystko co pomieszałem i pokręciłem.Hsob25 (dyskusja) 12:50, 5 kwi 2021 (CEST)

Obrazki

Faktyycznie, dziękuję. Nie pomyślałem żeby podziałać siłowo xD --Przykrasprawa (dyskusja) 13:24, 7 kwi 2021 (CEST)

Re: Interwiki

Mógłbym Ci odpowiedzieć na twoją odp. jutro na Mesie? (BTW. przepraszam, że do tej pory nie odpowiedziałem). Czerwony 20 (dyskusja) 22:05, 4 maj 2021 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!