Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Dyskusja Archiwisty:Galen Marek Starkiller

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania


Witaj Galen Marek Starkiller!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, DarthMathias

2011

Odpowiedź

Jeśli chcesz wiedzieć jak tworzyć artykuły najlepiej przeczytaj strony pomocy. A jeśli będziesz miał pytania to zadaj je w tutaj lub zapytaj jednego ze Strażników Biblioteki lub Jedi. Pozdrawiam. DarthMathias 15:44, 16 wrz 2011 (CEST)

Zalecenia

Witaj. Powinieneś jeszcze zająć się czytaniem zaleceń, zanim zabierzesz się do kolejnych edycji. Przede wszystkim nie możemy opierać się na Wookieepedii, co niewątpliwie przynajmniej po części uczyniłeś w haśle o Wickecie. Korzystamy jedynie z oficjalnych źródeł. W infoboksach zamiast gwiazdek do wypunktowania używamy znaczników <ul> i <li>, o czym więcej dowiesz się tutaj. Stron internetowych nie linkujemy jak haseł, ale w taki, przykładowy sposób: www.google.pl. Używamy języka polskiego, więc nie kopiujemy nazwy dla linku wymyślonego przez kogoś na Wookiee, tylko robimy coś podobnego jak w przykładzie powyżej, wpisując dokładny adres, a obok adres strony głównej danego serwisu (ten pierwszy zostanie podlinkowany, a drugi się wyświetli). Strony internetowe wpisujemy bez kursywy. Pamiętaj, aby linkować bezpośrednio, a nie do przekierowań. Na koniec kosmetyka - po infoboksie stawiamy tylko jeden enter, bo dwa przesuwają hasło w dół. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  17:41, 16 wrz 2011 (CEST)

To nie wiem jak z tym Wookiee było, ale ja swoje domniemanie opieram głównie na tym, że podałeś nazwę strony "Leland Chee mentions an approximate age for Wicket" w takiej samej formie, jak tam, choć została ona usunięta z oficjalnej. Ale ok, nieważne. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  18:18, 16 wrz 2011 (CEST)

Re: TDT

The Dark Times jest twórczością fanowską i jako taka powinna być wyraźnie oznaczona i odróżniona od oficjalnych materiałów. Ponieważ nie ma oddzielnego szablonu dla modów, szablon {{Niekanoniczne}} wydaje się być najbardziej odpowiedni. signstraznik.png DantE Dyskusja  19:57, 22 wrz 2011 (CEST)

Szablonów nie wstawiamy do haseł jako kod html. Szablon taki nie jest potrzebny, bo na Ossusie opisujemy oficjalne materiały, źródła a nie twórczość fanowską. Ewentualne hasła stanowią tylko wyjątek. signstraznik.png DantE Dyskusja  18:54, 23 wrz 2011 (CEST)

Przenoszenie artykułów

Wycofałem twoją edycję dotyczącą przenoszenia artykułów, bo tak się tego nie robi. Artykuły mogą przenosić tylko administratorzy, bo chodzi o to, aby zachować historię edycji. My, archiwiści nie mamy takich możliwości. Pozdrawiam, Theed 19:41, 27 wrz 2011 (CEST)

No właśnie problem w tym, że nie wychodzi na to samo, bo nie zachowujesz historii edycji w artykule, który jest przenoszony. Strażnicy i Jedi mają dostęp do narzędzi, które to robią, a my nie. Theed

19:44, 27 wrz 2011 (CEST)

Podejrzewam, że najpóźniej jutro artykuł będzie już przeniesiony ;) Theed 19:50, 27 wrz 2011 (CEST)

Uwagi

Witaj. Kiedy tworzysz jakiś artykuł, nazywaj go wg oficjalnego tłumaczenia, chyba że takie nie istnieje - zawsze należy więc sprawdzić, jak został przetłumaczony dany termin, nawet jeśli dysponujesz tylko źródłami w oryginale. Pamiętaj o dodawaniu er i interwiki. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  16:02, 1 paź 2011 (CEST)

T3-H8

Rzeczywiście, masz rację co od pierwszej sytuacji. Wydawało mi się, ze ta informacja jest prawdziwa. Ale drugą można poprawić i nie trzeba wszystkiego usuwać. Lepiej jest chyba żeby coś było, niż żeby nie było nic. Poprawię ten artykuł i sprawy nie było. Pozdrawiam--Skywalker96 18:55, 5 paź 2011 (CEST)

Odp:Kommando-droid

Ok, da się załatwić. :) --Mathias 18:28, 8 paź 2011 (CEST)

Parę spraw

Witaj. Pozmieniałem nieco Twoich edycji. Nie usuwaj błędnych przypisów, tylko je poprawiaj. Kiedy dodajesz cytaty, mają być to wersje oficjalne, a nie z translatora czy własnego tłumaczenia. Każdy termin w danym haśle linkujemy tylko raz (poza tabelami, listami itp.). W historii planety wpisujemy tylko to, co było istotne dla jej dziejów. "Jasna strona" (i analogicznie "ciemna") piszemy z małych liter. Przypominam, abyś linkował bezpośrednio - nie do przekierowań. Kiedy usuwasz coś z jakiegoś artykułu, w opisie edycji napisz, dlaczego. Do oficjalnych grafik dodajemy licencję "cytat", a po opisie grafiki stawiamy kropkę. Pamiętaj o kategoryzowaniu plików według źródeł. Na koniec - w kategoriach grafik nie ma "zwierząt wg planet", są za to odrębne kategorie dla różnych gatunków (np. dla wamp), przez co nie ma dużego sensu komplikowanie tego i dzielenie na planety. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  23:30, 10 paź 2011 (CEST)

Twój brudnopis

Cześć. Na stronce twojego brudnopisu dodaj kategorię o nazwie Dodatkowe strony Archiwistów, gdyż taka istnieje. Pozdro --Mathias 16:24, 11 paź 2011 (CEST)

Cytaty

Pytasz, czy w cytatach musi być wersja oryginalna. To zależy, co przez nią rozumiesz. Jeśli coś zostało oficjalnie przetłumaczone, to nie musisz podawać wersji anglojęzycznej, choć moim zdaniem jakiś przypis w przypadku filmów, które mają wiele wersji tłumaczeń, byłby mile widziany. Natomiast cytaty muszą być oryginalne w tym sensie, że nie możesz nic w nich zmieniać - tłumaczyć samodzielnie itp. No, chyba że oficjalne tłumaczenia nie istnieją, ale wtedy podanie również angielskiej wersji jest koniecznością. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  17:23, 11 paź 2011 (CEST)

Planety, rasy

Hej. To, co pisałem o planetach, dotyczy też ras, typów statków itp. Nie opisujemy losów wszystkich osobników czy każdego okrętu danego rodzaju, ale historię rasy czy typu jako ogółu. Ponadto tytuły po polsku piszemy małymi literami (poza, oczywiście, pierwszą literą itd.). Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  23:15, 11 paź 2011 (CEST)

Streszczenia

Hej, w przeciwieństwie do większości haseł, streszczenia przyjęło się pisać w czasie teraźniejszym. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  14:24, 14 paź 2011 (CEST)

Lista JEdi

Kasowanie treści strony tylko dlatego, żeby oznaczyć ją szablonem {{WEdycji}} nie jest dobrym rozwiązaniem. Wycofałem twoją edycję.--signstraznik.png Yako Dyskusja  15:56, 24 paź 2011 (CEST)

Nie, nie chodzi o to, abyś nie edytował. Przygotuj zmiany, potem podmień treść, a nie kasujesz i wstawiasz w Edycji. Z mojego punktu widzenia to wyglądało na wandalizm. Po prostu. --signstraznik.png Yako Dyskusja  22:13, 24 paź 2011 (CEST)
Tak. Szablon -> Word ->artykuł. To dobra droga.--signstraznik.png Yako Dyskusja  10:23, 25 paź 2011 (CEST)

SW Databank - odpowiedź

Cóż, jeżeli czytałeś uważnie mój wpis w Sali Zgromadzeń, to wiedziałeś, że właśnie szedłem według linkujących do SW Databank. Omijałem tylko strony oznaczone jako WEdycji. Nie wiem, jak to się stało, że przegapiłem Dextera. Dzięki za info. Theed 16:43, 24 paź 2011 (CEST)

Dyskusje

Hej, kiedy wypowiadasz się w dyskusji lub na forum, umieszczaj swoje odpowiedzi tak, aby było wiadomo, do kogo piszesz. Przykład:

Sądzę, że ten artykuł powinien zostać usunięty. - Han Solo, 20 X
:Nie, jest dobrze napisany. - Luke do Hana, 21 X
::Czemu tak sądzisz? - Han do Luke'a, 22 X
:Popieram. - Leia do Hana, 23 X

Widać, na czym to polega? Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  18:58, 28 paź 2011 (CEST)

Witaj. Sala Zgromadzeń służy tylko do omawiania spraw Ossusa, w pozostałych związanych z uniwersum odsyłam Cię do ogólnych forów gwiezdnowojennych, takich jak to na Bastionie lub Holonet. Jak już jednak piszę, to mogę Cię poinformować, że póki co data premiery 4. sezonu w Polsce nie jest znana. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  15:33, 29 paź 2011 (CEST)

Jeżeli uważasz, że nie po to są fora, to zapraszam do przeczytania pierwszych dwóch akapitów, otwierających Salę Zgromadzeń. Ossus to nie forum dyskusyjne, a SZ służy tylko do zgłaszania problemów, pytań, sugestii itp. dotyczących tej strony, czyli ma formę czysto funkcjonalną, a nie społecznościową. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  22:14, 30 paź 2011 (CET)

Drugi nick

Hej. Mógłbyś wyjaśnić mi w jakim celu utworzyłeś przekierowania do swojej strony archiwisty i dyskusji z nicku Galen Marek 79 ;)? Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  19:03, 29 paź 2011 (CEST)

Różne uwagi

Witaj. Parę spraw związanych z treścią Twoich haseł. Nie można powiedzieć, że planeta przynależała do rejestru - po prostu została na niego wpisana, ale rubrykę przynależności w infoboksie uzupełniamy wtedy, kiedy coś znajdowało się w czyimś posiadaniu albo było czemuś podległe. W przypadku Blenjeel takiej sytuacji nie mamy. Uważaj na sytuacje, w których kilka haseł ma taką samą nazwę (Bestine). I nie robimy w hasłach na Ossusie dopisków o tym, jak czytać daną nazwę, bo to zwykle wynika po prostu z zasad wymowy w języku angielskim. Tym bardziej, że te zalecenia pochodziły z Twojej interpretacji (niekanonicznej), co wnioskuję np. po tym, że nazwisko Fyyara jest wymawiane w Jedi Outcaście nieco inaczej, niż sugerowałeś. Informację o tym, jak wymawiać daną nazwę, można w rzadkich przypadkach umieścić w jakichś "ciekawostkach", jeżeli nazwa ta jest wyjątkowo skomplikowana lub jej wymowa nie pasuje do zapisu (i to tylko wtedy, kiedy jest jakieś kanoniczne potwierdzenie tego). Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  22:15, 1 lis 2011 (CET)

Wszystko jest napisane powyżej - biegłość w języku nie ma tu wiele do rzeczy, po prostu na Ossusie nie zapisujemy wymowy. signstraznik.png Kasa Dyskusja  17:38, 2 lis 2011 (CET)

Hej. Zacznę od tego, że pisząc hasła, nie przyjmujesz neutralnego punktu widzenia - często używasz określeń typu "bardzo", "potężny" itp. Nazwy statków piszemy w wersji oryginalnej (po angielsku). W hasłach nie umieszczamy informacji o fanonie, jak np. to, że tanty były przyrównywane do tauntaunów - gdyby wypisywać wszystkie ciekawostki tego typu, zajęłyby z pół Ossusa, patrząc po tym, co ludzie piszą na forach. Unikaj kolokwializmów (typu "po dobroci lub po złości"), nie wymagamy oficjalnego stylu, ale są pewne granice. Przy pisaniu haseł z gier typu KotORa, gdzie mamy wiele linii fabularnych, pisz tylko o kanonicznych rozwiązaniach; pozostałe wypisuj jedynie w sekcji "alternatywy". Ponadto dbaj o linkowanie w swoich artykułach - przykładowo, nie istnieje coś takiego, jak "imperialny niszczyciel typu I". Jeśli nie jesteś pewien, pod jaką nazwą znajduje się dane hasło na Ossusie, po prostu poszukaj. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  18:35, 4 lis 2011 (CET)

Witaj, mam nadzieję, że moja duża aktywność na Twojej stronie dyskusji będzie się z czasem zmniejszać, ale póki co muszę Cię poinformować, że nazwy ras piszemy z dużych liter. Poza tym proszę, abyś linkował bezpośrednio (Sithowie, nie Sith). Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  20:24, 5 lis 2011 (CET)

Bombardowanie Taris

Mógłbym Cię prosić, abyś podał mi to źródło? Nie dlatego, że nie wierzę, ale po prostu wypadałoby podać z niego jakiś przypis, kiedy się pisze, że ktoś prawdopodobnie przeżył bombardowanie orbitalne. Chyba że to było gdzieś w KotORze... Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  22:23, 5 lis 2011 (CET)

Nie mam tej encyklopedii. A co do samej sytuacji, to sugeruję, aby pozostawić to w spokoju, albo napisać, że nie wiadomo, czy przetrwał bombardowanie (co jest o tyle logiczne, że nawet jeśli większość osób z, powiedzmy, Podmiasta przeżyła, to i tak część mogła nie mieć tego szczęścia). Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  18:45, 6 lis 2011 (CET)

Odp:Broń świetlna

Chyba jest coś o tym napisane tutaj. Pisze tam, że ten miecz ciemności to jakiś starożytny miecz świetlny, czy coś takiego. Mathias 17:34, 10 lis 2011 (CET)

Tworzenie nowych haseł

Odnośnie hasła Knights of the Old Republic (soundtrack) jak i innych ostatnio przez ciebie tworzonych, staraj się tworzyć artykuły takie, które możesz najszerzej rozbudować. Bo stuby to ja sam mogę stworzyć 500 do końca tygodnia, co jednak mimo przyrostu haseł nic nie da, bo hasła będą słabo opisane. Weź pod uwagę, że Ossus w przeciwieństwie do Wookiepedii stawia na jakość, a nie ilość.--Adakus 12:05, 11 lis 2011 (CET)

Źródła

Hej, nie wstawiaj szablonu {{Źródła}} w środku artykułu. Jeśli brakuje źródeł do pojedynczej informacji, wpisz koło niej szablon {{src}}. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  21:50, 14 lis 2011 (CET)

2 artykuły o tym samym

Witam. Trochę żeś się pospieszył i nie sprawdziłeś czy dany artykuł już istnieje... Twój: Pojedynek na Bespin i ten co był wcześniej: Pojedynek na Bespinie. :P Pozdrawiam, Thecmelion 20:20, 19 lis 2011 (CET)

Odnośnie tego hasła i jemu podobnych twojego autorstwa, zauważ że pojedynek to nie bitwa w czasie wojny. Nie widzę więc sensu wstawiania infoboxu Bitwa, jeśli i tak nie wypełnisz go w połowie. Jak już tworzysz hasła, staraj się maksymalnie je rozbudowywać, na przykładzie podobnych mu haseł. Pozdrawiam. --Adakus 20:57, 19 lis 2011 (CET)

Edycje strony Archiwisty

Mam drobną uwagę, tym razem w kwestii strony Archiwisty: staraj się ograniczyć nieco ilość dokonywanych w niej edycji. Owszem, jak najbardziej możesz umieszczać tam linki do stworzonych przez Ciebie haseł, niemniej nie musisz jej aktualizować przy każdym nowym artykule. W ten sposób niepotrzebnie tworzysz mnóstwo archiwalnych wersji strony. Nie musisz czekać z aktualizacją przez miesiąc, po prostu - w granicach rozsądku. Zamiast jednego można dodawać hurtowo 4-5 haseł ;) Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  22:08, 19 lis 2011 (CET)

Pojedynki

Myślę, że nie ma potrzeby tworzenia oddzielnego szablonu do pojedynków, można wykorzystywać chociażby ten. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  14:44, 20 lis 2011 (CET)

Jeszcze przy okazji tych artykułów - proszę Cię, rób leady w hasłach, bo to znacznie zwiększa ich estetykę. Poprawiłem pojedynek w biurze Wielkiego Kanclerza (choć przydałoby się go nieco bardziej rozbudować, ale to tyle, ile zdołałem zrobić na szybko), i mniej więcej w taki sposób powinny wyglądać hasła, pojedynczy blok tekstu niekiedy wręcz zniechęca do czytania. Do tego prośba: jeśli w danej kategorii prawie każde hasło zaczyna się od tego samego, kategoryzuj w taki sposób: [[Kategoria:Pojedynki|nazwa miejsca]]. Na koniec nie mniej ważne: interwiki, nie zapominaj o nich ;) Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  20:05, 24 lis 2011 (CET)

Odp.: Mody

Masz rację, sądziłem, że werdykt był nieco inny. Mam jednak nadzieję, że rzeczywiście tylko najważniejsze mody będą tu opisywane, bo w gruncie rzeczy - czy my naprawdę potrzebujemy takich haseł? Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  13:09, 27 lis 2011 (CET)

Jest tyle różnych potrzebnych haseł, że nie ma powodu opisywać mody do gry, które niewiele wnoszą do encyklopedii. Można wspomnieć jednym czy dwoma zdaniami o najważniejszych w haśle gry, ale jak dla mnie nie ma potrzeby tworzyć dla nich oddzielnych haseł. signstraznik.png DantE Dyskusja  13:55, 27 lis 2011 (CET)

Nieznani i niezidentyfikowani

Hej, na Ossusie nie ma co prawda zakazu tworzenia haseł o postaciach, które nie są znane z imienia, ale miejmy w tym umiar. O ile można takie hasło zrobić o kimś, u kogo znamy choć fragment biografii, o tyle pisanie o kimś, u kogo znamy właściwie tylko rasę i jedno wydarzenie związane z jego życiem, raczej mija się z celem. Po prostu nikt nie szukałby informacji o takiej postaci, a nawet gdyby natknął się na to hasło, prawie niczego by się nie dowiedział ;) Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  23:18, 28 lis 2011 (CET)

Brak tematów??!

No, teraz to sam się ośmieszyłeś, sorry ale muszę to powiedzieć. Jeśli brak Ci tematów, to spójrz na Wookie, a później na Ossusa i powiedz mi jak jest różnica w liczbie haseł. Sporo co nie, ale większość można stworzyć z źródeł dostępnych w Polsce. Wydano wystarczająco ich ilość, gdzie do każdego można spokojnie napisać minimum 20 haseł, do każdego powtarzam (obojętnie czy to gra, książka czy komiks). Nie mów więc że Ci brak tematów, do pisania, tym bardziej że po twoich hasłach widać że skaczesz tematycznie.--Adakus 15:48, 29 lis 2011 (CET)

Jeżeli nie masz źródeł, to ta strona spieszy z pomocą. Pozdrawiam, Theed 16:23, 29 lis 2011 (CET)
Poradzę Ci więc tak, wybierz sobie jakiś dział czy jedno źródło i staraj się opisać je jak najdokładniej. Opieraj się na podobnych hasłach na Ossusie lub na wookie, przy szukaniu innych źródeł pomocniczych. Po prostu, wybierz swoją specjalizacje i na niej się skup.--Adakus 16:25, 29 lis 2011 (CET)

Kultyści

Witaj. Lead (wstępne linijki artykułu) służą do zdefiniowania hasła, i ma mieć on formę czegoś w stylu notki encyklopedycznej. Po jego przeczytaniu powinienem wiedzieć, czym jest zagadnienie prezentowane w haśle i znać jego skróconą historię. Nie można robić czegoś takiego, jak w Twoim haśle o kultystach, bo z niego wynika, że kultysta to każdy, kto "posługuje się Mocą, ale nie musi być wrażliwy na Moc". Ani nie jest to logiczne, ani nie jest to poprawna definicja, i ktoś kto nie grał w Jedi Academy na pewno nie będzie mądrzejszy po jej przeczytaniu. Druga sprawa: przeczytaj to, co Ci napisałem w sekcji "Pojedynki" o kategoriach. I na koniec prośba, kiedy przesyłasz na serwer grafiki, niech będą porządnej wielkości. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  19:27, 29 lis 2011 (CET)

TFU

Witaj. Na początek najważniejsze - przypominam, że streszczenia pisze się wyjątkowo w czasie teraźniejszym, a poza tym istnieje coś takiego jak interwiki. Drobniejsze sprawy: "natknął", nie "natchnął" się; Carkoon jest jamą na Tatooine, nie używamy tego do każdego sarlacca. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  21:49, 14 gru 2011 (CET)

No tak, z interwiki chodziło mi właśnie o tę dolinę sarlacca, która swoją drogą ma swoją nazwę własną (Ancient Abyss). Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  16:20, 15 gru 2011 (CET)

Grafiki z KotOR

Jeżeli już poprawiasz linkowania do KotOR w opisach grafik, staraj się robić to nieco bardziej kompleksowo. W tym przypadku trzeba do wspomnianych grafik dodać chociażby kategorię, w której znajdują się grafiki z gry. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  14:51, 15 gru 2011 (CET)

Gwardziści

Jeszcze dwie sprawy związane z Twoim hasłem o gwardzistach senackich. Przede wszystkim unikamy lania wody, czyli pisania nie na temat, choćby i niezamierzonego. Można napisać długi artykuł, opisując wszystkie wydarzenia dotyczące danej organizacji, czemu nie, ale powinno się je opisywać tylko pod kątem tego, co jest dla niej istotne. A dla Gwardii Senackiej nie miało znaczenia to, w jakich konkretnie miejscach i przez jakie ilości gwardzistów przebijał się Galen; ważne jest to, że uczestniczyli w danej misji i jaki był jej rezultat. I to odnosi się do wszystkich artykułów. Najbardziej szczegółowo można opisywać konkretne postaci czy statki; kiedy rzecz dotyczy modeli pojazdów, ras, planet, organizacji itd. trzeba przeprowadzać pewną selekcję. A druga sprawa to drobiazg, ale mający wpływ na wygląd hasła - nie używaj terminologii z gier, zamiast "boss" można było w tym konkretnym miejscu napisać np. przywódca czy lider ;) Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  18:13, 15 gru 2011 (CET)

Mimo wszystko Gwardia Królewska to bardziej oficjalna nazwa Gwardii Imperialnej. Dowód w Databanku. Oczywiście wewnątrz jednej organizacji mogli istnieć ludzie o różnym ekwipunku, nic chyba nie stoi na przeszkodzie, by tak było. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  21:39, 15 gru 2011 (CET)

Palpatine teoretycznie mógł połączyć wszystkie gwardie w jedną, ale tego jednak najwyraźniej nie zrobił. My tym bardziej nie mamy takiej możliwości, więc lepiej, aby były trzy hasła. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  16:07, 16 gru 2011 (CET)

Układy

Witam, kiedy wpisujesz do infoboxu planety układy bądź sektory, najlepiej rób to w taki sposób, aby nie powtarzać słowa "układ" bądź "sektor" dwukrotnie, czyli np.: [[Układ Kashyyyk|Kashyyyk]]. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  17:34, 16 gru 2011 (CET)

Broń świetlna

Cześć. Przeredagowałem mocno artykuł o broni świetlnej, bo było w nim zaskakująco dużo błędów. Skąd wzięła się na przykład idea, że Vima-da-Boda była facetem i korzystała z protomiecza?!? To chyba najgrubsza wpadka, ale było kilka mniejszych, m.in. problem z charakterystyką retromiecza itp. Postaraj się proszę przy następnych edycjach weryfikować dodawane informacje w oparciu o konkretne, osobiście przeczytane źródła (może warto je sobie odświeżyć co jakiś czas, szczególnie w ramach szykowania dłuższych tekstów). Pozdrawiam, signstraznik.png NLoriel Dyskusja  09:32, 28 gru 2011 (CET)

W JATM nie ma nic *napisanego* o Selkathu wymachującym retromieczem - jest tylko jeden rysunek coś takiego przedstawiający (wiem, bo mam ten podręcznik). A więc znowu kwestia korzystania ze źródeł, a nie z Wookiee czy innych materiałów streszczających oficjalne publikacje i dodających do nich własną interpretację. A może ten Selkath nigdy nie istniał, a obrazek przedstawia np. obraz wiszący w czyimś biurze? Takiego właśnie "głuchego telefonu" chcemy za wszelką cenę unikać, stąd wymagania dot. źródeł. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  11:47, 28 gru 2011 (CET)

Weryfikacja informacji

Witaj, na początek przypomnę o neutralnym punkcie widzenia, bo wciąż zdarza Ci się pisać o tym, jak to ktoś był potężny itp. - tego unikamy. Zaś przechodząc do najważniejszej kwestii - już drugi raz dzisiaj zdarzyło Ci się strzelić poważną gafę merytoryczną, ponieważ uznałeś, że wibroostrze jest odmianą wibrobroni, gdy tymczasem wibroostrze to termin określający każdą broń wibrującą (nie spotkałem się nigdy z określeniem wibrobroń). I, co ważniejsze, jej cechą charakterystyczną nie jest blokowanie mieczy świetlnych (co potrafią tylko bardzo specyficzne wibroostrza zrobione z cortosis czy phriku - w KotORze wszystkie, ale tylko dla usprawnienia mechaniki gry!), ale posiadanie ogniwa, które sprawia, że broń jest wprawiana w drgania i dzięki temu jest bardziej efektywna. Do tego proszę, abyś napisał w dyskusji tego artykułu o broni białej, skąd wziąłeś nazwę "broń bezceremonialna". Ogólnie rzecz ujmując, jest to już kolejny przypadek, w którym albo nie weryfikujesz informacji wziętych niebezpośrednio ze źródła, albo dokonujesz jakiejś nadinterpretacji - jest to poważne niedopatrzenie i trzeci taki przypadek może skutkować tymczasowym banem, ponieważ jest to wprowadzanie (nawet jeśli nieświadome) innych archiwistów w błąd.

Omówię przy okazji inne kwestie, które mi się narzuciły przy przeglądaniu Twoich edycji. Strony internetowe zapisujemy bez kursywy, jeśli zaś grafika pochodzi ze źródła, przy którym ciężko określić autora (np. właśnie strona internetowa), należy się jej przyjrzeć i użyć logiki - jeśli wygląda jak grafika z TCW, to piszemy jako autora Lucasfilm Animation, itp. Pamiętaj o kategoryzacji według źródeł i interwiki poza Ossusem. Do tego zdarza Ci się pisać w czasie przeszłym i używać dziwnych sposobów budowania podsekcji; rób to po prostu przez coraz większą ilość znaków "=", a nie poprzez pogrubianie czy stawianie poziomych kresek: ---- Tego się nie stosuje. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  15:19, 28 gru 2011 (CET)

Najpierw jeśli chodzi o poziomą kreskę - rzeczywiście, nie ma tego nigdzie bezpośrednio napisanego, ale jeśli edytujesz artykuł, na górze masz kilka przycisków pomocnych przy formatowaniu; jeśli nasuniesz na ten odpowiadający kresce, pojawi się napis "nie nadużywaj". Co do artykułów zaś, nie musisz się tak unosić, nie wyganiam Cię z Ossusa. Nie wiem, w jaki sposób zyskujesz informacje do swoich edycji; jeśli będziesz je brał z dostępnego Ci bezpośrednio, oficjalnego źródła, i nie będziesz dopisywał własnych wniosków z tego, co wyczytałeś, ale korzystał tylko z jasno wypisanych tam informacji, nie powinieneś mieć możliwości napisania czegoś błędnego. No, chyba że samo źródło spiera się z innymi częściami kanonu, co się czasem zdarza, ale po prostu trzeba mieć ograniczone zaufanie do odkrywanych informacji i sprawdzać te, które wydają się dziwne. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  16:52, 28 gru 2011 (CET)

Blunt weapon

Pozwolę się wtrącić do dyskusji. Blunt weapon może oznaczać dowolny przedmiot wykorzystywany do zadawania obrażeń, nie posiadający konkretnej cześć służącej do zadawania ran ciętych/"kłutych" etc. (np. klingi, ostrza włóczni). W kontekście broni jako takiej chodzi o przedmioty, które zadają obrażenia poprzez uderzenie. W zasadzie można podciągnąć pod to broń obuchową, jest to jednak pewne uogólnienie. Blunt samo w sobie znaczy nie tylko bezceremonialny, ale i tępy ;) Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  16:03, 28 gru 2011 (CET)

To jeszcze jedna rzecz ode mnie - owszem, broń może być tępa, jeśli nie ma ostrych krawędzi. Przykładem jest chociażby zwykła maczuga, która, choć niezaprzeczalnie jest tępa, niezaprzeczalnie nie traci przy tym na skuteczności przy użyciu odpowiedniej siły ;) Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  16:59, 28 gru 2011 (CET)

Gaffi mogą też mieć kolce i ostrza, ale używa się tego również jako pałki, więc jak najbardziej zalicza się do broni obuchowych (bo to tłumaczenie zaproponowane przez Mario jest chyba najbardziej trafne). Zaś na pewno nie pasuje tu słowo "bezceremonialny", odnoszące się raczej do czyjegoś bezpośredniego, niemal chamskiego zachowania ;) Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  17:53, 28 gru 2011 (CET)

Ja jestem przy pozostawieniu obuchowych. IMO pasuje to najbardziej, bo można nimi zadawać obrażenia obuchowe, ale czasami - jak właśnie przy gaffi - nie wyklucza to możliwości zadawania obrażeń także ciętych czy kłutych, więc "tępe" czy tym bardziej "nieostre" nie brzmi odpowiednio. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  18:13, 28 gru 2011 (CET)

Też dorzucę swoje (niejako z urzędu): blunt weapon powinno u nas być bronią obuchową (jak nas przyprze, to zrobimy podział na "sieczno-obuchowe" itp.). Pokrewnym tematem jest też blunt instrument, czyli tępe narzędzie - ale to już z kryminalistyki ;) signstraznik.png NLoriel Dyskusja  13:15, 29 gru 2011 (CET)

Odp.

Ta nazwa to nie wibrokastel, tylko wibrokastet (musiałeś źle przeczytać lub się pomyliłeś w pisaniu). A jeśli chodzi o oryginalną nazwę, to nie wiem jaka jest. Źródło, w którym pojawiła się ta broń to książka Luke Skywalker i cienie Mindora. Pozdrawiam.--Mathias 11:28, 29 gru 2011 (CET)

A jeśli potrzebna Ci angielska nazwa, to na Wookie jest vibroknuckler.--Mathias 11:44, 29 gru 2011 (CET)

Interwiki itd.

Hej, myślę, że nie warto tak zaśmiecać tej strony dyskusji, ale jak nie wystarczy napisać czegoś raz, to niestety trzeba to robić aż do skutku. Już informowałem Cię o tym, jak kategoryzować, kiedy każde hasło zaczyna się tak samo (na przykładzie pojedynków), oczywiście stosuje się to m.in. do układów, co jest nawet szablonowym przykładem ([[Kategoria:Układy gdzieśtam|Axum]]). Ponadto na swojej stronie archiwisty masz mnóstwo linków do analogicznych, lecz nieistniejących stron na innych wikiach; zachęcam do potworzenia tam kont i korzystania z nich do dodawania interwiki poza Ossusem (zresztą można to zwykle robić i bez konta). Przypominam również o erach.

Do tego coś, o czym mogłeś jeszcze nie wiedzieć - jeśli kwestie techniczne (np. średnica planety) są w infoboksie, możesz je pominąć we właściwym haśle, bo i tak zwykle mało kogo interesują i psują kompozycję. Jeśli się da, dodawaj grafiki; ponadto źródła wpisuje się chronologicznie (wg chronologii uniwersum). Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  18:40, 29 gru 2011 (CET)

Hm, chyba niejasno się wyraziłem - napisałem, że zachęcam do dodawania tych interwiki, ale chodziło mi o to, że kiedy tworzysz hasło, dodanie interwiki na innych encyklopediach jest Twoim obowiązkiem. To nie zajmuje dużo czasu. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  13:40, 30 gru 2011 (CET)

Hasła na podstawie list z TEA

Hej. Zarówno listy z TEA i Online Companion, jak również mapy w tym pierwszym źródle, przedstawiają nazwy układów, nie planet. Toteż jeśli pojawia się tam jakaś "Zygia", to nie jest to nazwa planety, ale układu, i o ile taka planeta nie pojawi się gdzie indziej, nic nie wiadomo o jej istnieniu. Proszę, abyś używał istniejącej terminologii, nie ma czegoś takiego, jak "Zewnętrzna Krawędź". Do tego organizacje, do których należała dana planeta, wypisujemy w miarę możliwości chronologicznie. Zauważyłem też, że nie zawsze pamiętasz o interwiki. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  14:16, 31 gru 2011 (CET)

Jak sam napisałeś, ZK pochodzi z jednego z mnóstwa filmowych tłumaczeń. W przynajmniej jednej z polskich wersji RotS buzz droidy pojawiają się przecież jako "droidy bzykacze"... stąd też lepiej nie korzystać z tego jako źródła prawidłowego nazewnictwa. "Outer Rim" przyjęło się tłumaczyć na Zewnętrzne bądź Odległe Rubieże, tłumaczenie na "Zewnętrzną Krawędź" pojawiło się chyba tylko raz. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  15:36, 31 gru 2011 (CET)

2012

Kategorie grafik

Hej, mógłbyś mi wyjaśnić, czemu usuwasz z szablonu grafik z KotORa kategorię zawierającą obrazki z tejże gry? W zasadzie to miałem napisać, byś przy okazji poprawiania linkowań ją dodawał (o czym chyba kiedyś ją pisałem), jednak przeglądając dalsze edycje zauważyłem zjawisko odwrotne.--signstraznik.png Mario Dyskusja  20:50, 9 sty 2012 (CET)

Rozumiem, tak też myślałem. Ale chyba wygodniej byłoby od razu linkować tę nową kategorię i zamiast całości usuwać tylko nawias. W ten sposób będziesz musiał drugi raz edytować wszystkie te grafiki ;)--signstraznik.png Mario Dyskusja  21:00, 9 sty 2012 (CET)
Dodałbym od siebie, żeby starać się od razu poprawiać szablony, czyli dodać ewentualnie odpowiednią kategorię np. odnośnie rasy czy kropkę w zdaniu opisu itd.--Adakus 21:12, 9 sty 2012 (CET)

Rzeczywiście dodanie jednej czy dwóch kategorii lub zrobienie kursywy i dodanie kropki wymaga dużej ilości czasu?! Rozumiem że chcesz jak najszybciej to zrobić, ale w ten sposób niepotrzebnie edytujesz plik czy hasło, które i tak wymaga dalszej edycji bo jest niepoprawnie sformatowany. Jak się bierzesz za robotę, bądź konsekwentny.--Adakus 21:35, 10 sty 2012 (CET)

Tworzenie haseł

Witaj. Kiedy tworzysz hasło, pamiętaj o utworzeniu przy okazji przekierowań do niego (np. przy haśle jezioro Natth można się spodziewać, że ktoś będzie go szukał, wpisując po prostu "Natth"). Nie powinieneś już zapominać o erach czy dodawaniu interwiki poza Ossusem, wydaje mi się, że wspominałem już też o kategoryzowaniu typu [[Kategoria:Holokrony|Darth Andeddu]]. Do tego proszę, abyś dodawał więcej kategorii do grafik, które przesyłasz, patrząc na to, jakie przedstawiają postaci czy miejsca. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  23:41, 14 sty 2012 (CET)

Hej, czasem zdarza Ci się pisać w czasie teraźniejszym - proszę, zwracaj na to baczniejszą uwagę. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  23:26, 16 sty 2012 (CET)

Artefakty

Witaj. Mam prośbę, abyś wstrzymał się z dodawaniem infoboxu artefaktów do haseł, ponieważ nie jest on jeszcze w ostatecznej formie. Ponadto ma on dotyczyć przedmiotów ogólnie, więc tym bardziej musi przejść pewne zmiany, łącznie z nazwą. Przy okazji - holokrony czy ciemna strona Mocy piszemy z małych liter. Do tego redakcja ustaliła, że podpisywanie się innym nickiem niż nazwa archiwisty utrudnia identyfikację - w związku z tym proszę, abyś zmienił swój podpis tak, by odpowiadał Twojej nazwie użytkownika. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  19:14, 18 sty 2012 (CET)

Niestety nie możesz działać na takiej zasadzie, że jeśli jakiś punkt regulaminu Ci nie pasuje, to nagniesz go stosownie do swoich potrzeb. Nick był zajęty - trudno, to nie jest tragedia, że musisz podpisywać się jako Galen Marek Starkiller, a nie Galen Marek. Ja musiałem zarejestrować się na Bastionie jako Darth Kasa, bo nick "Kasa" był już zajęty, i pod taką ksywką zna mnie spora część fandomu - ale jakoś mi to nie przeszkadza, zalecam przyjęcie podobnej postawy. W sumie jest tu widoczny błąd redakcji, bo ktoś powinien zwrócić Ci uwagę na początku, kiedy zacząłeś podpisywać się inaczej, ale jakoś zabrakło zdecydowania, a może motywacji. Teraz jednak zjawisko staje się coraz bardziej widoczne, więc opinię redakcji znasz i radzę się do niej zastosować. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  19:51, 18 sty 2012 (CET)

Podpisy wstawiamy za pomocą 4 tyld lub odpowiedniego przycisku i tylko w takiej formie są dopuszczalne. Proszę nie robić własnych modyfikacji czy wstawiania innych podpisów niż systemowe. signstraznik.png DantE Dyskusja  18:50, 19 sty 2012 (CET)
Podobnie jak w przypadku DarthMathias - zdaje sobie sprawę, że pożądany przez Ciebie nick jest zajęty a obecny z jakichś przyczyn Ci nie odpowiada, niemniej wszystkich Archiwistów obowiązują jednakowe zasady i nie widzę powodu, by niektórzy z nich podpisywali się w sposób inny niż reszta. Przyznam, że początkowo lekko przymknęliśmy na to oko, niestety trudno tolerować to w nieskończoność, zwłaszcza, że sam nie bardzo możesz się zdecydować, czy chcesz być Galenem Markiem, czy Galenem Markiem 79. Choć liczba aktywnych Archiwistów teoretycznie wyklucza pomyłkę, to jednak takie zachowanie wprowadza niepotrzebny chaos - na razie tylko Ty posługujesz się takim nickiem, ale mogą znaleźć się kolejni, a za kilka miesięcy/lat nikt nie będzie bawił się w dochodzenie, czy osoba podpisująca się jako Galen Marek to rzeczywiście ten user, czy ktoś, kto po prostu używał takiego podpisu. Jeśli chcesz, istnieje możliwość systemowej zmiany nazwy Archiwisty - w tym celu musisz skontaktować się np. z Yako. Nie odbieraj tego proszę w jakiś osobisty sposób, po prostu staramy się utrzymywać jako taką przejrzystość Biblioteki. Proszę też o niestosowanie w podpisie kursywy i linku do dyskusji, zapewniam, że nie ma takiej potrzeby ;) Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  19:07, 19 sty 2012 (CET)

Dwie drobne sprawy

Hej. Mam do ciebie dwie sprawy. Po pierwsze przeniosłeś szablon Artefakt do szablonu Przedmiot. Cóż, owszem należało to przenieść, ale nie w taki sposób. Szablony, tak samo jak artykuły przenoszą Jedi i Strażnicy przy użyciu specjalnego narzędzia, tak aby zachować historię edycji, autorów, itd. Po drugie dokonałeś fuzji artykułów Krąg śmierci i Wysysanie życia. Nie była to źle pomyślana decyzja, ale na przyszłość miałbym prośbę, abyś konsultował takie sprawy przed robieniem czegokolwiek. Ponadto gdy się dokonuje fuzji, to należy usunąć linki, które w efekcie fuzji prowadziły od artykułu do niego samego. Pozdrawiam, signjedi.png Theed Dyskusja  16:15, 19 sty 2012 (CET)

Interwiki

Cześć, mam drobną sprawę - pamiętaj, że gdy tworzysz nowy artykuł, to musisz dodać linki do Ossusa również na innych encyklopediach. Dzięki temu będziemy mieli więcej odwiedzin :). Pozdrawiam. signjedi.png Shaak Ti Dyskusja  13:35, 20 sty 2012 (CET)

E-WEB

Hej. W tym artykule wspomniałeś o wieżyczce E-WEB. Czy ta wieżyczka E-WEB to to samo, co to? signjedi.png Theed Dyskusja  14:06, 26 sty 2012 (CET)

Do poszerzenia

Hej, dużej wersji szablonu {{DoPoszerzenia}} nie wstawia się w środek hasła, tylko u góry. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  15:30, 4 lut 2012 (CET)

TFU:USE

Cześć, parę spraw odnośnie tego hasła. Uważaj na zachowywanie neutralnego punktu widzenia ("Starkiller nie przejął się tym zbytnio" itp. - może i tak, ale unikamy takich zwrotów). Przymiotniki piszemy z małych liter, a holokrony przez K. Przypominam o pisaniu streszczeń w czasie teraźniejszym i o pojedynczym linkowaniu. Przy okazji - mroczny akolita to nie to samo, co mroczny Jedi (ci pierwsi to MJ związani z Dooku). Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  17:01, 5 lut 2012 (CET)

Mówiąc o streszczeniach mam na myśli ogólnie skrótowy opis fabuły - stosuje się do książek, gier, komiksów, czegokolwiek innego ;) signstraznik.png Kasa Dyskusja  18:23, 5 lut 2012 (CET)

Zalążki

Hej, szablon {{stub}} powinien znajdować się na samym dole hasła, pod źródłami. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  19:12, 13 lut 2012 (CET)

Cytaty

Hej. Miałbym do ciebie prośbę, dotyczącą cytatów. Chodzi mi tu głównie o Cytaty:Mace Windu. Byłoby dobrze, gdybyś podawał dokładnie źródło, z którego one pochodzą. Chodzi mi o to, że np. trzy ostatnie cytaty z wyżej wymienionej strony różnią się mniej lub bardziej od tych, które są w dubbingowanej wersji filmu. Jeżeli pochodzą one z książki, to byłbym wdzięczny, gdyby zostało to określone w przypisach. Jeżeli są tłumaczone z angielskiej wersji filmu, to chyba wiesz jak wtedy oznacza się wszystko w przypisach.

Aha, i jeszcze jedna mała sprawa. W cytatach nie ma sensu umieszczać całych rozmów, gdyż wtedy ciężko jest się zorientować kto co mówi itd. Pozdrawiam, signjedi.png Theed Dyskusja  16:57, 14 lut 2012 (CET)

Selkathowie

Hej. Przy pisaniu haseł powinieneś dostosować ilość grafik do długości tekstu - w Twoim haśle o Selkathach właściwie nie ma miejsca na wiele więcej niż infobox, więc dodawanie dwóch obrazków więcej to spora przesada. Nie warto też robić z kategoriami tego, co Ty zrobiłeś w tym haśle - to, czy jest sortowane jako "Selkathowie" czy "Selkath" nie ma znaczenia, bo pierwsze 7 liter jest identycznych i nie wpłynie to na pozycję wewnątrz kategorii. Pomimo tego, że warto niekiedy używać języka literackiego, radzę omijać rozwiązania typu dramatycznych trzykropków, bo to już lekko nie pasuje do encyklopedycznej formy. Przypominam też o dodawaniu autorów do grafik (jeśli jest ona ze strony internetowej, nie pisz "nieznany" - skoro wygląda jak z KotORa, to autorem z pewnością może być LucasArts), interwiki poza Ossusem, czasie przeszłym i przymiotnikach (w tym i językach) z małej litery. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  18:37, 17 lut 2012 (CET)

Ogłuszenie

Hej, mam kilka uwag dotyczących hasła o ogłoszeniu Mocą. Po pierwsze, przykładaj większą wagę do języka. Ossus to encyklopedia, należy więc unikać potocznych wyrażeń oraz różnego typu komentarzy (jak sama nazwa wskazuje, tak jakby). To samo dotyczy wyrażeń, które potocznie "ujmujemy w cudzysłów" - "następny poziom", czy "zamrażanie" w kontekście tego hasła. Staraj się zastępować je zwrotami oddającymi tę samą treść, ale mniej wątpliwymi pod względem formy. Ponadto pamiętaj, że wszystko opisujemy z perspektywy świata. O ile w przypadku książek czy komiksów nie jest to może większym problemem, o tyle opisując elementy ukazane w grach należy uważać, by brzmiało to jak opis techniki występującej w uniwersum, a nie zdolności rozwijanej w menu postaci w grze ;) Ostatnia sprawa to grafiki - jeśli hasło jest krótkie, nie upychaj ich na siłę w treść, od tego są galerie. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  20:53, 17 lut 2012 (CET)

Re: Urai Fen(n)

W FoC Urai jest znany pod nazwiskiem "Fenn", a nie "Fen", dlatego dodałem przekierowanie. A to drugie to się wzięło zapewne z oficjalnej strony gry. Pozdrawiam, --DarthMathiasDyskusja 14:45, 18 lut 2012 (CET)

I tak przy okazji to dodałem wcześniej do listy literówek "Drew Kapryshyn", więc anulowałem twoją edycję.--DarthMathiasDyskusja 14:53, 18 lut 2012 (CET)

po 1 : ile ludzi tak sprawdzasz jak mnie ? po 2 : czemu usunąłeś moją edycje związaną z kolorem miecza o koloru srebrnego a po 3 : zadaj mi tylko jedno pytanie związane z Kotorem ... jak odpowiem dobrze przywrócisz moją edycje o kolorze miecza świetlnego , a jak źle nie będe już dziś nic edytował. Zgoda ? Chce mieć tu jakiś przyjaciół ponieważ nie znam tu nikogo ..

No tak ale prosze zadaj mi jedno pytanie związane z kotorem i ja jedno tobie prosze ... nudzi mi się

Re:Fuzja

To może mi wytłumaczysz jak połączyć dwa hasła w inny sposób, bo wybacz ale ja tego nie wiem i z tego co pamiętam fuzję dwóch haseł przeprowadza się w taki sposób signjedi.png Windy Dyskusja  19:48, 18 lut 2012 (CET)

Potwierdzam. Jeśli chce się zachować historię edycji, można wpisać autorów w opisie zmian przy łączeniu haseł bądź dodając stosowny wpis w dyskusji, ale nie ma tu innego sposobu. Oczywiście nadal obowiązuje zalecenie o dokonywaniu fuzji przez członków redakcji, ale to ze względu na konieczność odpowiedzialnego wykonania tego zadania i usunięcia zdublowanego hasła na koniec tej pracy, a nie dlatego, że mamy do tego specjalne narzędzia. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  20:31, 18 lut 2012 (CET)

Imiona

Hej. Ciekawostki o pochodzeniu różnych nazw są mile widziane, ale istnieją tutaj pewne kryteria, a mianowicie albo powinno mieć się wyniesioną z jakiegoś źródła pewność, że właśnie to była inspiracja do imienia, albo też imię i jego możliwe znaczenie powinny być w miarę podobne (np. Maul - po niem. bodajże "morda", co w pewnym stopniu licuje z jego nietypową twarzą). Ty natomiast pociągnąłeś to nieco za daleko, ponieważ na świecie jest tyle języków, że prawdopodobnie do każdej nazwy można przypiąć jakieś znaczenie - tym bardziej, jeśli składa się z zaledwie trzech/czterech liter. Proszę Cię więc, abyś nie zamieszczał takich ciekawostek, jeśli podobieństwo dotyczy tak krótkich wyrazów, tym bardziej, jeśli nie mają one nic wspólnego z daną postacią (bo co ma wspólnego "zestaw" z Kitem Fisto)? No chyba, że skądinąd wiadomo, że to właśnie była ta inspiracja. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  15:05, 19 lut 2012 (CET)

Sęk w tym, że "fist" zarówno nie jest dokładnym imieniem Kita, jak i nie kojarzy się z nim za bardzo, choć na upartego można się doszukać powiązań. Gdyby chociaż było to słowo dłuższe i bardziej charakterystyczne, można by z dużym prawdopodobieństwem przypuścić, że zbieżność nie jest przypadkiem, a tu ciężko to orzec. Mogę Ci pokazać dwie takie przykładowe ciekawostki, abyś zobaczył, jak to powinno wyglądać (co prawda są to moje ciekawostki, ale nie dla przechwalania się, tylko dlatego, że te akurat pamiętam :P): Jasper McKnives (pasuje idealnie do jego uzbrojenia, poza tym jego nazwisko jest tylko lekką modyfikacją tego słowa) i rankor (w oryginale identyczny zapis, słowo dosyć oryginalne, a poza tym zażartość pasuje do ich usposobienia). Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  16:33, 19 lut 2012 (CET)

TOR

Niestety, nie jestem w posiadaniu gry. Jednak z tego co wiem, konto należy stworzyć na oficjalnej stronie gry, tam trzeba podać odpowiednie dane, jak też ustawić pięć pytań zabezpieczających. Na samej stronie jest też sporo poradników dotyczących początków z grą, więc polecam poszperać. Ja niestety więcej nie mogę pomóc, sam grałem raptem w betę, ze 3 miesiące temu ;)--signstraznik.png Mario Dyskusja  15:57, 19 lut 2012 (CET)

Cytaty i grafiki

Hej, kiedy dodajesz szablon cytatów bądź grafik i sytuacja tego wymaga, umieszczaj w nim odmienioną nazwę w ten sposób: {{Cytaty|Ki-Adi-Mundiego|Ki-Adi-Mundi}}. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  16:56, 23 lut 2012 (CET)

SDU

Hej. Nie szafuj tak szablonem SDU - jest on używany do sytuacji beznadziejnych, a artykuł o bombie myśli wystarczyło tylko trochę poprawić - nie jest kompletny, ale lepszy taki niż żaden. Pisałem Ci tu wcześniej o ciekawostkach związanych z imionami; cóż, podobnie sprawa się ma z prawdziwymi osobami - przylądek San Lucas z pewnością nie został nazwany po George'u. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  17:13, 2 mar 2012 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!