Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Dyskusja Archiwisty:ArchiwistaRevan

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj ArchiwistaRevan!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Kasa

Biografia

Hej, kiedy piszemy o czyjejś historii, standardowym nagłówkiem dla takiego rozdziału jest "biografia". Jeżeli chcesz podzielić historię bohatera na kilka fragmentów, twórz tam podsekcje, a nie samodzielne rozdziały. signjedi.png Kasa Dyskusja  22:07, 21 kwi 2011 (CEST)

Re.Biografia

Wiem, tylko myślałem nad tym, że jak się pisze encyklopedyczny artykuł, to wiadomo, że to co piszemy, to biografia danej osoby. Jednak rzeczywiście trochę za dużo tych rozdziałów nawaliłem... Skróciłem ich część. No, ale tytułu "biografia" nie wstawiłem. Jeśli uważasz, że tak lepiej wygląda, to sam wstaw. Jednak dzięki za przypomnienie! Wszystko przez brak strony "pomoc w edycji".--ArchiwistaRevan 18:30, 22 kwi 2011 (CEST)

Witaj. Przepraszam, że ingeruję w waszą dyskusję, ale chciałbym Ci powiedzieć, że odpowiedzi na wiadomości innych użytkowników piszemy na ich stronach dyskusji. Gdy to uczynimy, będziemy mieć pewność, że dany użytkownik dowie się o naszej odpowiedzi. Co do stron pomocy, są one aktualnie opracowywane i powinny powstać w ciągu najbliższych dni. Jeżeli masz jakieś pytania możesz śmiało zadać je komuś z administracji Biblioteki Ossus. Pozdrawiam --signstraznik.png Melethron Dyskusja  21:23, 22 kwi 2011 (CEST)

Historia pewnego zadania

Cześć. Mam jedną małą prośbę. Jeżeli chcesz się dowiedzieć o opinii fanów na temat jawnych niesprawiedliwości tego świata to pisz na Bastionie albo innym forum dyskusyjnym, bo Ossus jest biblioteką, a nie portalem dyskusyjnym. Pozdrawiam Windy 20:10, 26 maj 2011 (CEST)

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, Kasa!

Alternatywy

Hej, kiedy piszesz o alternatywnych sposobach przejścia jakiegoś etapu gry, powinieneś to napisać w na tyle jasny sposób, aby było wiadomo, że chodzi właśnie o grę (a nie jakąś niepewność w kanonie), jaką grę i że zależy to od decyzji gracza. Może się to wydawać dla niektórych oczywiste, ale lepiej to wygląda sformalizowane. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  19:15, 18 cze 2011 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!