Zapraszamy do udziału w XI konkursie


Dyskusja Archiwisty:Fan Dartha Maula

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Fan Dartha Maula!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Power of the Light Side

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, Totus!

Khem... --signstraznik.png Totus Dyskusja  11:33, 26 kwi 2021 (CEST)
Przypominam. Większość Twoich edycji ostatnich można było załatwić za jednym zamachem. --signstraznik.png Totus Dyskusja  12:19, 26 kwi 2021 (CEST)

Wollfee - odp.

Wybacz, ale nie siedzę w tematyce Wojen klonów (moje klimaty to czasy OT i ST). A jak tak ci na tym zależy, to możesz sam obejrzeć co trzeba, zdobyć odpowiednią wiedzę i napisać artykuł. I ja tobie też przypomnę o opcji "Podgląd". Zawsze kliknij na nią przed zapisaniem właściwym, by przejrzeć treść i wychwycić ewentualne błędy, aby nie musieć edytować jeszcze raz (ale przyznam, że nawet mnie się zdarza o tym zapominać, ale staram się unikać takich błędów w miarę możliwości). signjedi.png Power of the Light Side Dyskusja  13:53, 26 kwi 2021 (CEST)

Re:Grogu

Jakoś nie mogę się za to zabrać ale postaram się skończyć, bo szablon wstawiłem chyba 3 miesiące temu. Dodam jeszcze, że jeśli ktoś chce edytować ten artykuł to śmiało, po prostu zarezerwowałem sobie dalszą część biografii. --GoodBear2600 (dyskusja) 14:05, 26 kwi 2021 (CEST)

Prosiłbym jednak o nie edytowanie stron w Edycji. Techniczne kwestie ogarniemy my, Strażnicy, innych nie ma co robić, bo równie dobrze mogą zostać nadpisane.--signstraznik.png Totus Dyskusja  14:07, 26 kwi 2021 (CEST)

Blokada

Bardzo nie lubię jak ktoś ignoruje moje uwagi :) Edytowanie stron wEdycji przysługuje jedynie osobie, która taki szablon wstawiła oraz administracji (a i tak tutaj tylko kwestie techniczne wchodzą w grę). Pzdrawiam.--signstraznik.png Totus Dyskusja  14:27, 26 kwi 2021 (CEST)

Edycje

Siema ma do Ciebie prośbę staraj się by twoje edycję były kompleksowe za jednym razem a nie pojedynczymi słowami w zawartości czy infoboksie. Ułatwi to nam sprawdzanie tych edycji i ograniczy ich ilość. --signstraznik.png Kwazi93 Dyskusja  13:16, 28 kwi 2021 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!