Działo przeciwpancerne 1.4 FD P-Tower

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Przeglądasz kanoniczną wersję tego artykułu.
Przejdź do legendarnej wersji tego artykułu.


Działo przeciwpancerne 1.4 FD P-Tower
Podstawowe dane
Producent: Atgar SpaceDefense Corporation
Model: Lekkie laserowe działo przeciwpancerne
Typ: Działo przeciwpancerne
Cechy charakterystyczne
Wysokość: 280 cm
Właściciele
Przynależność:Działo przeciwpancerne 1.4 FD P-Tower było typem lekkiej broni przeciwpancernej używanej przez Sojusz dla Przywrócenia Republiki, a następnie przez Nową Republikę.

Charakterystyka

1.4 FD P-Tower były produkowane przez Atgar SpaceDefense Corporation. Działa można było używać w każdym terenie, gdyż było niezwykle wytrzymałe. Mogło działać w zakresie temperatur od -73°C do 49°C. Promień wystrzeliwany był ze środka czaszy, którą wyposażono w 16 ścieżek mikrozasilania i 8 ogniw zasilających. Ten rodzaj artylerii był tani, co umożliwiało jego masową produkcję. Podstawa była obrotowa, dzięki czemu działo mogło strzelać w każdym kierunku.[1] Strzał z tej broni był w stanie zniszczyć AT-ST.[2]

Historia

Podczas galaktycznej wojny domowej 1.4 FD P-Tower używane były przez wojska planetarne Sojuszu Rebeliantów. Stanowiły część systemu fortyfikacji bazy na Hoth. Podczas bitwy użyto ich do spowolnienia imperialnego ataku.[3] Po proklamowaniu Nowej Republiki działa 1.4 FD znalazły się na wyposażeniu sił planetarnych demokratycznego rządu.

Przypisy

Źródła