Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Forum:Szablony - strony wymagające interwencji

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Biblioteka Ossus:Sala Zgromadzeń > Szablony - strony wymagające interwencjiPraca nad szablonami została zakończona! :) Choć dyskusja niekoniecznie. Starałem się zrobić wszystko zgodnie z tym co ustaliliśmy, lecz jeśli ktoś ma wątpliwości co do któregokolwiek szablonu - jest od tego dyskusja :) Wszystkie szablony są zgrupowane w dwóch kategoriach - interwencyjnej (czyli szablony do stron pretendujących do usunięcia, przeniesienia, dopracowania itp.) oraz informacyjnej (czyli spoilery, info o niekanoniczności itp.). Mam nadzieję że się podoba :P signstraznik.png Sky Dyskusja  09:08, 21 gru 2007 (CET)

PS. Mi się najbardziej podoba pod względem cytatu "Luke, Leia, Chewie... Stacy?" :DDD

PS 2. Archiwum 1, Archiwum 2

Dyskusja na temat obecnych szablonów

Chciałem powiedzieć tylko, że zastosowałem się do rady NL i Bastiona - niepotrzebnie zrobiliśmy to przekierowanie z DoPoszerzenia na DoDopracowania, fakt. Teraz szablon DoPoszerzenia będzie potrzebny do haseł które trzeba rozwinąć (pod względem informacji), a DoDopracowania - do haseł wymagających szlifów językowych, gramatycznych itp. Acha, z innych nowych szablonów - Fanfilm (kobietka z Pink Five :) a szablon myślę, że przydatny), Fuzja (Vader/połączenie treści dwóch haseł), Przyszłość (materiały które zostaną dopiero wydane/Yoda), WToku (materiały obecnie wydawane, np. seria komiksów/Han), WEdycji (wiadomo/Piett i Vader), Kasowanko (takie ekspresowe, DoUsunięcia to inna bajka/Tarkin).signstraznik.png Sky Dyskusja  09:08, 21 gru 2007 (CET)

Dobra robota, Sky - w końcu ktoś zrobił z tym porządek :)
Rozumiem, że [[:Kategoria:Strony do poprawienia|ta kategoria]] (została po szablonie "do poprawki") wylatuje?
Fajnie by było jeszcze wymyśleć coś, żeby strony takie jak niniejsza, czyli zawierające szablony w celach nazwijmy to "prezentacyjnych" nie zaśmiecały kategorii z artykułami, które rzeczywiście są do poprawki czy usunięcia... signstraznik.png NLoriel Dyskusja  17:32, 21 gru 2007 (CET)
No, ta kategoria poleciała. A co do tego drugiego problemu, czyli zaśmiecanie kategorii z artykułami - może Yako albo Bastion coś wymyślą, bo to nie moja dziedzina :P Acha, jeszcze jedno - trzeba będzie coś pokombinować z linkami o zmiennych kolorach, żeby nie zlewały się z tłem jak gdzieniegdzie to ma miejsce. Ale to także zadanie dla wyżej wymienionych panów, jak znajdą czas :) signstraznik.png Sky Dyskusja  17:40, 21 gru 2007 (CET)
Acha, jeszcze coś. Będzie szablon ZWookiee (niby wystarczy NPA, ale że z Wookiee pojawiają się hasła dość często, to czemu nie) z cytatem "Zabierzcie mi ten chodzący dywan sprzed nosa" (czy jakoś tak). Druga sprawa - co z [[:Szablon:DoPoszerzenia_fragm|tym szablonem]]? Kasujemy i zostawiamy tylko ten główny? Bo w sumie linkuje do niego tylko 7 haseł... signstraznik.png Sky Dyskusja  17:53, 21 gru 2007 (CET)
Zostaje tylko główny, dzięki parserowi może być używany do fragmentów. Zauważyłem inną rzecz: ta strona wymaga gruntownej edycji --signstraznik.png Bastion_3557 Dyskusja  18:21, 21 gru 2007 (CET)

Kolory linków

Próbowałem właśnie sprawić, by linki w szablonach prowadzące do stron dyskusji itd. były dobrze widoczne (czerwone), ale niestety nie udało mi się. Chciałem skorzystać z kodu, którym Yako zmienił kolor tekstu na tej stronie, ale w przypadku "zmiennych" linków (że tak to określę) ten sposób nie działa :( Tzn. w samym szablonie "czystym" owszem, jest, ale jeśli jakiś art jest oznakowany szablonem i jest link do dyskusji Archiwisty - to już nie działa. Kolejna moja sprawa do Yako&Bastiona na dzisiaj. Poradźcie coś chłopaki, bo te szablony to jednak ważny element Biblioteki. Właśnie siedzę nie na swoim kompie gdzie kolorki są trochę inne niż na moim monitorze i kompletnie nie widzę linków w szablonie np. WEdycji (u siebie jeszcze coś tam widzę, ale tutaj to masakra). Help! signstraznik.png Sky Dyskusja  16:34, 30 mar 2008 (CEST)

Ewentualne propozycje kolejnych

  • Już zresztą rozmawialiśmy z Bastionem na ten temat, ale uważam, że przydałby się szablon do oznaczania stron internetowych czy opisów organizacji fanowskich. Bo nie od razu można zauważyć, że to opis organizacji fanowskiej. Tak sobie myślę, że taki szablon powinien być inny od stron do interwencji. Jakiś mniejszy, skromniejszy, mniej "oczojebny"...
  • Wydaje mi się, że szablon "fanfilm" zbyt przypomina szablony do interwencji. Kiedy wchodzę na stronę fanfilmu mam najpierw wrażenie, że hasło jest do poprawy. Zwróćcie uwagę, że mózg najpierw rejestruje wielkość, kolor, kształt, a dopiero potem napis na szablonie... --signstraznik.png Yako Dyskusja  20:42, 6 kwi 2008 (CEST)
  • Wybaczcie, że jak zwykle muszę wszędzie coś napisać, ale mam pomysł na (moim zdaniem) dość przydatny szablon. Chodzi mi o coś w stylu Ten artykuł zawiera niewystarczającą ilość grafik/jest niewystarczająco zilustrowany itp. Chodzi mi o to, że na innych wikiach (nie tylko SW), tak jak jest strony do napisania, poszerzenia itd. jest też strony wymagające grafik. Coś takiego mogłoby się przydać do artykułów, które mają mało grafik (albo nie mają ich wcale) chociaż dotyczą one np. postaci/miejsca/pojazdu/etc. z filmu czy z komiksu i można dodać do niego kilka grafik (bo nie mówię np. o hasłach, które nie mają grafik, bo takowe po prostu nie istnieją). Obrazkiem do szablonu mogłaby być scena z Powrotu Jedi, w której Han leży w ramionach Lei (zaraz po uwolnieniu się z karbonitu), przeciera oczy i mówi Nic nie widzę! (cytat do szablonu). Mam nadzieję, że za bardzo się nie rozpisałem ;]--Mariobaryla 19:58, 8 paź 2008 (CEST)

Aj tink soł tu. Myślałem trochę nad tym, tylko że w moich marzeniach szablon ten obejmował również "Ten artykuł jest niepoprawnie zilustrowany" Vol-Thrane 19:39, 10 paź 2008 (CEST)


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!