Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Grupa Uderzeniowa Zamieć

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Grupa Uderzeniowa "Zamieć" (ang. Tempest Force) to należąca do Imperium Galaktycznego grupa wojsk zmotoryzowanych. Jej dowódcą był komandor Igar, a bezpośrednim koordynatorem działań oddziału był pułkownik Dyer.

Historia

W 4 ABY przydzielono ten oddział do ochrony imperialnej bazy na księżycu Endor. Był to generator wytwarzający pole ochronne dla drugiej Gwiazdy Śmierci.

Gdy bazę opanował mały oddział Rebeliantów, cała grupa uderzeniowa zebrała się wokół bunkra. Początkowo pilnowała, by więźniowie nie uciekli, ale niespodziewanie zaatakowały ich Ewoki. Zaskoczony oddział rozproszył się po pobliskiej puszczy. Liczebność grupy bardzo zmalała, a większość jej sprzętu i maszyn zniszczona. Gdy Gwiazda Śmierci została zniszczona większość oddziału poddało się, ale niektóre pododdziały wciąż walczyły. Zostały one pojmane, lub wybite przez Rebeliancki oddział wysłany do lasu w celu znalezienia resztek przeciwnika.

Pojazdy

Była to zmotoryzowana grupa uderzeniowa więc składała się głównie z pojazdów. Oto pojazdy, które znajdowały się na wyposażeniu grupy :

  • Oddział AT-ST o nazwie "Tempest Scout":

Źródła