Infiltrator

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Infiltratory w pozycji bojowej.

Infiltrator to rodzaj droidów bojowych armii Konfederacji Niezależnych Systemów, przeznaczonych do ataków sabotażowych. Sześć droidów tego typu zaatakowało generator zasilania na Coruscant.

Charakterystyka

"Hmm… Obsługa generatora, co? No, wszystko w porządku. Powodzenia na dole!"
Komandor Fox po sprawdzeniu przepustek infiltratorów.[1]
Infiltrator, udający droida sprzątającego.

Infiltratory mogły składać się w trzy sposoby, w zależności od konieczności. Aby wmieszać się w tłum i przedostać do celu ataku, mogły złożyć się do postaci droidów sprzątających. W takim ustawieniu roboty były niskie, ich głowa miała kształt półkuli. Umożliwiało to sprzątanie podłoża, co gwarantowało doskonały kamuflaż. W pozycji bojowej droidy stawały na dwóch nogach, wysuwały dwie ręce, zakończone działkami laserowymi, ich wcześniejsza głowa dzieliła się na dwie części, opadające na ramiona, ujawniając potrójny fotoreceptor. Okolice torsu były chronione przez płytkę pancerza, odpornego na działanie blasterów[1]. W tym ustawieniu droidy mogły kroczyć na potężnych nogach i ostrzeliwać przeciwnika. Ostatnim wariantem była pozycja autodestrukcyjna. W takiej sytuacji dwa infiltratory składały się w jedną maszynę i uruchamiały dwuminutowy detonator, wywołujący potężną eksplozję.

Historia

Zobacz główny artykuł: Sabotaż na Coruscant.
"Zostaliście stworzeni do tej misji jako rozstrzygające jednostki sabotujące. Niektórzy z was nie wrócą… Właściwie to żaden z was nie wróci. Ale niech to nie przeszkodzi wam w zadaniu. Czy to jasne?"
Generał Grievous do infiltratorów.[1]
Infiltratory przed samozniszczeniem.

Infiltratory zostały stworzone specjalnie do zaatakowania generatora na Coruscant. Konieczność sabotażu wynikała z pojawienia się realnych szans na rozmowy pokojowe pomiędzy Republiką Galaktyczną i Konfederacją Niezależnych Systemów. Po przetransportowaniu na Coruscant, infiltratory udawały droidy sprzątające. Po jakimś czasie generał Grievous wydał im rozkaz zaatakowania generatora. Roboty skierowały się na miejsce, mijając kontrolę klonów. Komandor Fox przepuścił maszyny, ponieważ były wyposażone w precyzyjnie sfałszowane przepustki. Po dotarciu do sali sterowania infiltratory przełączyły się na tryb bojowy i zaatakowały elektryków. Po zamordowaniu obsługi generatora droidy rozlokowały się w kluczowych miejscach pomieszczenia i przeszły na tryb samozniszczenia. Po dwóch standardowych minutach doszło do eksplozji, która zniszczyła generator. Spowodowało to odcięcie zasilania na Coruscant. Bezpośrednim skutkiem sabotażu było zerwanie rozmów pokojowych pomiędzy Republiką i Separatystami.

Przypisy

Źródła