Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Komora zamrażania karbonitowego

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
LottDodZrodla.png
To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Komora zamrażania karbonitowego to urządzenie służące do zatapiania substancji w karbonicie, zwanego zamrażaniem karbonitowym.

Przeznaczenie

Zwykła komora przeznaczona jest do zamrażania substancji gazowych. Faktycznie, komora zatopić może nie tylko gaz, ale i istoty organiczne.

Urządzenia takiej komory bowiem wyposażone są w hydrauliczną platformę (za pomocą której opuścić można do środka komory taką istotę), a rama z już zamrożonym karbonitem wyposażona jest w urządzenie monitorujące stan zamrożonej substancji.

Wyposażenie

Komora wyposażona jest w zbiornik z gazowym karbonitem umieszczony w górnej części znajdującej się pod sufitem. W dolnej części mieści się zbiornik w kształcie cylindra głęboki na około 180 centymetrów, szeroki zaś na około 150. W nim znajduje się instalacja zamrażająca, czyli rury natryskujące gazowy karbonit oraz podajnik umieszczający w otworze ramę, w którą ujęta zostaje zamrażana substancja. Nad zbiornikiem umieszczone są hydrauliczne kleszcze chwytakowe służące do wyjmowania ramy z zamrożonym karbonitem. Całość sterowana jest przez panel kontrolny z brzegu podestu komory.

Producenci

Największym producentem komór zamrażania karbonitowego jest mająca siedzibę na Bespin firma Figg & Associates.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!