Młodzi rycerze Jedi

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Młodzi rycerze Jedi
Young Jedi Knights
Autor/rzy:
Informacje wydawnicze
Oryginalny wydawca
i okres wydawania:
Berkley Boulevard
1995 - 1998
Polski wydawca
i okres wydawania:
Wydawnictwo Amber
1997 - 1998
Liczba tomów: 14
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Nowej Republiki
Czas akcji: 23 ABY - 24 ABY


Młodzi rycerze Jedi (org. Young Jedi Knights) to seria 14 książek młodzieżowych, których akcja rozgrywa się w latach 23-24 ABY. Zostały wydane po angielsku przez wydawnictwo Berkley Boulevard od czerwca 1995 do grudnia 1998. Wydawnictwo Amber wydało po polsku pierwszych sześć tomów w latach 1997 - 1998. W większości autorem okładek był Dave Dorman, za wyjątkiem tomów Akademia ciemnej strony i Młodzi rycerze Jedi: Zagubieni, gdzie rolę tę pełnił John Alvin.

Skład cyklu

W skład serii wchodzą następujące pozycje:

Wydania polskie

W Polsce nakładem wydawnictwa Amber ukazało się sześć pierwszych tomów. O wydaniu ośmiu pozostałych jak dotąd nie mówi się.

Ciekawostki

  • Wiele osób uważa, że książki z serii Młodzi rycerze Jedi Rebecca Moesta napisała właściwie samodzielnie, a Kevin J. Anderson był oficjalnie współautorem, ponieważ był bardziej znany - miał przyciągać czytelników. Za takim poglądem przemawia fakt, że Kevin Anderson nigdy więcej nie pisał książek dla młodzieży, ani zamieszczonych w uniwersum Gwiezdnych wojen, ani żadnych innych, a jego żona Rebecca - kilkakrotnie.

Galeria okładek

Oryginalnych

Polskich

Niemieckich

Rosyjskich


Młodzi rycerze Jedi
[Pokaż/Ukryj]