Miotacz ognia D-93

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
(Przekierowano z Miotacz ognia D-93w)
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Miotacz ognia D-93
Podstawowe dane
Model: D-93
Typ: Miotacz ognia
Cechy charakterystyczne
Zasięg: 75 m
Właściciele
Przynależność: Najwyższy PorządekMiotacz ognia D-93 był modelem miotacza ognia używanym przez szturmowców ogniowych należących do armii Najwyższego Porządku.

Wygląd i budowa

Miotacz ognia D-93 składał się z dwóch podstawowych części, lufy i zbiorników. W dwóch zbiornikach znajdowało się paliwo, czyli konflagryna-14, a w trzecim propelent pod ciśnieniem. Połączenie tych dwóch substancji powodowało powstanie ognia w komorze zapłonu i wydostanie się go przez dwie lufki. Wszystko wzmacniał piezoelektryczny system zapłonu. Proces zapłonu kontrolował wskaźnik ciśnienia propelentu, a zabezpieczał wzmocniony dwukomorowy przewód.[1] Zasięg broni wynosił 75 metrów.[2]

Historia

Miotacza ognia D-93 użyty został w czasie ataku na niewielką osadę Tuanul na planecie Jakku. Przy jego użyciu spalono wszystkie tamtejsze domy osadników. Atak nie był trudny ze względu na wierzenia osadników. Byli członkami Kościoła Mocy, co oznaczało że większość przedmiotów wytwarzali ręcznie, łącznie z bronią. Dzięki temu szturmowcy szybko zdominowali miejscowych i ich zabili.

Przypisy

Źródła