Pirat

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Rav i jego piraci.

Piraci to wąska grupa osobników rabujących transporty i konwoje, nie gardząca też czasem atakami na mniejsze osiedla czy placówki handlowe. Od korsarzy różnią się przede wszystkim tym, że działają na własny rachunek, a nie z ramienia jakiegoś rządu czy organizacji.

Piraci kosmiczni korzystają zazwyczaj z lekkich frachtowców takich jak koreliański YT-1300, ponieważ są dość dobrze uzbrojone i mają dużą ładowność. Najczęściej ich wsparcie myśliwskie stanowią brzydale. Piraci kryją się w niezamieszkanych systemach słonecznych (np. banda Arratana na księżycu trzeciej planety systemu M2398) lub w pasach asteroid (Eskadra Widm udająca piratów w systemie Halmad). Jako baz używają naturalnych zagłębień terenu lub starych statków kosmicznych.Najlepsi z nich często są wyposażeni w Y-wingi. Sporadycznie okrętami pirackimi zostają korwety lub fregaty. Często pracują oni jako najemnicy - np. lord Zsinj wynajmował piratów do z góry spisanej na straty rezerwowej floty.

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
piratów.
To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.