Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Rav

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Rav.jpg
Rav
Miejsce pochodzenia: Lok
Rasa: Feeorinanin
Kolor oczu:
  • Białe (lewe)
  • Żółte (prawe)
Kolor skóry: Niebieska
Profesja: Pirat




Rav był feeorińskim piratem kosmicznym i kryminalistą. Później przeszedł na emeryturę i prowadził przystań dla łowców nagród. Posiadał statek Crimson Axe. Jego lewe oko było białe, prawe - żółte. Część jego prawej nogi (od kolana w dół) zastępowała mechaniczna proteza. Jego pirackim symbolem były Krwawe Kości (ang. Bloody Bones).

Biografia

Nie wiadomo nic o jego młodości. Swego czasu był znanym piratem kosmicznym. Pewnego razu jakiś człowiek miał u niego dług, a żeby został spłacony, Rav zabrał od niego syna - Jariaha - i przyłączył do swojej załogi.

W 130 ABY statek Rava - Crimson Axe - znajdował się w okolicy Ossusa, z orbity którego jego załoga ściągnęła Cade'a Skywalkera. Rav chciał go wyrzucić z powrotem w przestrzeń kosmiczną, gdyż uważał, że Cade jest Jedi, jednak Jariah wstawił się za młodzieńcem. Skywalker na swoją obronę powiedział, że może ich zaprowadzić do Prakseum Jedi na Ossusie, w którym było mnóstwo cennych artefaktów. Rav i jego kompania splądrowali świątynię i zabrali Cade'a ze sobą.

Siedem lat później Rav był już na emeryturze. Osiadł na planecie Socorro, gdzie znalazł pewną jamę Sarlacca i wetknął w nią swój statek, czyniąc z niego przystań dla różnej maści łowców nagród i przemytników. Zlecał im zadania, wydawał nagrody, a nade wszystko obracał przyprawą, starając się, by wielu z jego klientów było od niej uzależnionych i tym samym robiło sobie długi, które potem mogliby mu w jakiś sposób spłacić.

W 137 ABY na Socorro przybyła załoga Mynocka - Cade, Jariah i Deliah. Chcieli odebrać nagrodę za Naxy'ego Screegera i mistrza Jedi Hoska Trey'lisa. Rav pogratulował Skywalkerowi że przywiózł nie tylko Naxy'ego, ale i Jedi, lecz nie zapłacił mu, argumentując to tym, że Cade był mu winien za części do statku, gaz tibanna i dokowanie samego Mynocka. Powiedział że może co najwyżej zatankować do pełna jego frachtowiec i postawić mu kilka kolejek w jego kantynie - ale po chwili podarował mu bonus za dobrze wykonaną robotę w postaci narkotyków, tzw. igiełek śmierci. Cade przystał na ugodę, z czego nie byli zadowoleni jego towarzysze.

Jakiś czas później na Socorro ponownie wylądowali Jariah i Deliah. Rav zdradził ich wtedy i oddał w ręce Nowego Imperium i Nyny Calixte, która poszukiwała ich przyjaciela, Cade'a.

Źródła