Ludzie/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Ludzie
Planeta macierzysta: Nieznana, prawdopodobnie Coruscant[1][2]
Język: Basic
Wzrost: 150-200 cm[źródło?]
Waga: 50-100 kg[źródło?]
Kolor oczu:
  • Niebieskie
  • Zielone
  • Brązowe
Ludzie byli najliczniejszą rasą w galaktyce. Wielu uważało, że ich rodzimą planetą było Coruscant, jednak badania archeologiczne nie były w stanie tego jednoznacznie wykazać, a teorii na temat pochodzenia ludzi było dużo więcej. Rasa ludzka była tak rozpowszechniona, że inne podobne z wyglądu rasy nazywało się humanoidalnymi. Prawdopodobnie wiele gatunków człekopodobnych pochodziło od ludzi ze statków kolonizacyjnych, którzy w wyniku przebywania w odmiennych warunkach i długotrwałej izolacji wyewoluowali w odmienne gatunki.

Wygląd zewnętrzny

Jak wiele innych istot, ludzie mieli parę rąk i nóg oraz jedną głowę. Dorośli ludzie osiągali średnio około 180 centymetrów wzrostu; wysokość poszczególnych osobników mogła się wahać od poniżej 1 do ponad 2,5 metrów. Poszczególni przedstawiciele gatunku mogli się bardzo od siebie różnić.

Historia

Era przedrepublikańska

Ludzie na tysiąclecia przed powstaniem Republiki Galaktycznej, gdy nie znano hipernapędu, wysyłali swoich pobratymców na wielkich statkach kolonizacyjnych, w komorach zastojowych na odległe planety jak np. Alderaan. Taki lot trwał często tysiące lat.

Jakiś czas przed powstaniem Republiki potomkowie ludzi ze statków kolonizacyjnych, które trafiły na Korelię wymyślili działa nadprzestrzenne. Działa te wystrzeliwały statki z prędkością pozwalającą "zakrzywić" czasoprzestrzeń i wskoczyć w nadprzestrzeń.

Około dwudziestu pięciu tysięcy lat przed bitwą o Yavin 4 ludzie z Korelii zbudowali nowoczesny napęd nadprzestrzenny, w wyniku czego utworzono Republikę Galaktyczną i Zakon Jedi.

Przypisy

Źródła

Zobacz kolekcję grafik dotyczących
ludzi.
Zobacz przedstawicieli
rasy ludzi.