Korelianie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Han Solo - przedstawiciel Korelian

Korelianie to mieszkańcy sektora koreliańskiego. Choć termin ten teoretycznie odnosił się zarówno do jego rodzimych mieszkańców jak i do tych znaturalizowanych przybyszów, praktycznie przeważnie był używany w odniesieniu do ludzi pochodzących z Korelii; ludzie pochodzący z tej planety można było zidentyfikować poprzez badanie genetyczne.

Korelianie byli pierwszym społeczeństwem, które stworzyło statki zdolne do podróży w nadprzestrzeni i byli znani z ich zdolności do pilotowania, zwiadowczych i budowniczych statków. Stereotypowy Korelianin to zazwyczaj zuchwały poszukiwacz przygód - często mówi się, że mają oni paliwo rakietowe zamiast krwi. Tkwi w tym jednak ziarnko prawdy, gdyż wielu znanych przemytników i hazardzistów pochodziło właśnie z Korelii.

Znani byli też z całkowitego lekceważenia rachunku prawdopodobieństwa. Przykładem na to jest chociażby samobójczy atak Corrana Horna na fregatę typu Lancer w Eskadrze Łotrów, czy lot Hana Solo na Endor.

Korelianie mieli silną tradycję wojskową. Wielu z nich służyło w Koreliańskiej Służbie Ochrony (lepiej znanej jako KorSec) albo w organizacjach o zasięgu galaktycznym, takich jak Marynarka Republiki czy Marynarka Imperialna. Dla Korelian najwyższym odznaczeniem wojskowym są koreliańskie lampasy.

Korelianie byli znani również z tego że to oni zawsze oszukiwali w sabaka.

Zobacz przedstawicieli
społeczności Korelian.