Ludzie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Przeglądasz kanoniczną wersję tego artykułu.
Przejdź do legendarnej wersji tego artykułu.


To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Ludzie
Planeta macierzysta: Najprawdopodobniej Coruscant
Język: Basic
Kolor oczu:
  • Niebieskie
  • Zielone
  • Brązowe
  • Żółte (w wypadku sithów)
Kolor skóry:
  • Jasny
  • Ciemny
Ludzie byli rasą żyjącą w galaktyce, wywodzącą się najprawdopodobniej z planety Coruscant. Ich duża liczebność wpłynęła na to, że zaczęto mówić o gatunkach humanoidalnych, czyli podobnych z wyglądu do człowieka.

Biologia

Anatomia

Ludzie mieli jedną głowę oraz dwie pary kończyn; górną i dolną. Ręce zakończone były dłońmi o pięciu palcach, z czego jeden - kciuk - był przeciwstawny do reszty. Nogi kończyły się stopami, każda po pięć palców. Każdy człowiek miał jedno serce oraz dwoje oczu.

Wygląd i charakter

Każdy człowiek różnił się od innego. Wpływały na to m.in. takie cechy wyglądu jak zarost, kolor oczu, skóry, czy włosów. Ponad to ludzie różnili się od siebie również charakterem. Niektórzy byli spokojni, drudzy mogli być wybuchowi i agresywni.

Kultura

Ludzie podejmowali się niemal wszystkich prac w galaktyce: pilotowania statków kosmicznych, czy robienie kariery politycznej jako senator, a nawet kanclerz. Zdarzały się również sytuacje, w których ludzie podejmowali się zadań, które inni uważali za zbyt trudne dla człowieka, ze względu na jego ograniczenia. Przykładowo Anakin Skywalker wystartował w wyścigu Boonta Eve Classic i go wygrał.

Źródła

To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.