Plecak odrzutowy Wing-Blast

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Plecak odrzutowy Wing-Blast.

Plecak odrzutowy Wing-Blast był jednoosobową platformą bojową służącą do walki zarówno w przestrzeni kosmicznej jak i w atmosferze planety.

Został on zaprojektowany kilkaset lat przed bitwą o Yavin przez Mandalorianina, uważanego za twórcę MandalMotors Gustava Zenlava - nie wprowadził on go jednak do produkcji z powodu konieczności używania nieprzetestowanego promienia fotonowego. Z konstrukcji pojazdu wynika konieczność posiadania przez jej użytkownika, jeśli chwiał walczyć w kosmosie, próżnioodpornego kombinezonu bądź zbroi - czyli czegoś co było często spotykane u Mandalorian.

Wiele lat później projekt ten wpadł w ręce Boby Fetta który w nieokreślony sposób zdobył schematy tego pojazdu i stworzył jedyny znany egzemplarz, zamiast promienia fotonowego ozywając zwykłej wyrzutni torped protonowych. Oprócz tego broń stanowiły obrotowe ciężkie blastery, powiązane z optyką hełmu Boby, a także naprowadzane rakiety. Z powodu nietypowości konstrukcji i faktu ze nikt wcześniej takowej nie widział, niektórzy uważali ze jest to konstrukcja autorska, zaprojektowana przez Bobę.

Boba wykorzystał tą osiągającą w atmosferze prędkość do 500 kilometrów na godzinę maszynę do szturmu na fortecę Baarlos gdzie pojmał Faarla, znanego tez jako Faarl zdobywca.

Źródła