Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Rebelia 4: Mój brat, mój wróg, część 4

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Rebellion4.jpg
Rebelia 4: Mój brat, mój wróg, część 4
Rebellion 4: My Brother, My Enemy, Part 4
Scenariusz: Rob Williams
Ilustracje: Brandon Badeaux
Kolory: Wil Glass
Litery: Michael Heisler
Ilustracja na okładce:
Informacje wydawnicze
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics
19 lipca 2006
Wydanie polskie: DeAgostini
8 maja 2019
Przekład: Monika Mazur
Typ publikacji: Zeszyt komiksowy
Seria/Cykl: Rebelia
Zeszyt/Tom: 4 z 16
Poprzedni: Rebelia 3: Mój brat, mój wróg, część 3
Następny: Rebelia 5: Mój brat, mój wróg, część 5
Pełne informacje o wydaniach
Chronologia w uniwersum
Kanoniczność: Legendy
Okres historyczny: Era Imperium
Czas akcji: 0 ABY


Rebelia 4: Mój brat, mój wróg, część 4 (org. Rebellion 4: My Brother, My Enemy, Part 4) to czwarty zeszyt serii komiksów wydawanych przez Dark Horse Comics Rebelia, a zarazem czwarta część historiiRebelia: Mój brat, mój wróg. Został wydany 19 lipca 2006 roku. Scenariusz do komiksu stworzył Rob Williams, zaś za rysunki odpowiada Brandon Badeaux, który, wraz z Danem Jacksonem przygotował ilustrację na okładce.

W Polsce komiks ukazał się w albumie Rebelia 1 8 maja 2019 nakładem DeAgostini. Za jego tłumaczenie odpowiada Monika Mazur.

Nota wydawnicza

Wydanie oryginalne
Luke Skywalker faces a squad of stormtroopers when he attempts to bring his boyhood friend Imperial officer Janek "Tank" Sunber over to the Rebellion. Was Tank's plan to defect discovered by the Empire before he could get away, or are the troopers a plot to trick the Alliance into letting Sunber into the heart of their operations? It might not even matter, because while Luke is off on his renegade rescue mission, the Rebel Fleet comes under attack-from inside the command ship!

A compelling new story set between the events of A New Hope and The Empire Strikes Back exploring the Rebel Alliance's desperate struggle against the Galactic Empire, delivered in style by writer Rob Williams (Cla$$war; SW Tales) and artist Brandon Badeaux (Superman: Man of Steel, SW Empire).(Dark Horse Comics, 2006)

Streszczenie

Na pokładzie rebelianckiego okrętu Jorin Sol jest przesłuchiwany przez Wedge'a Antillesa i Tungo Li. Mężczyzna opowiada o torturach w niewoli Imperium Galaktycznego i praniu mózgów jakiemu został poddany.

W tym samym czasie Luke Skywalker, Deena Shan i Janek Sunber bronią się przed ostrzałem żołnierzy Imperium. W pewnym momencie Luke strzela w panel kontrolny, który powoduje zamknięcie drzwi i dzieli imperialnych na dwie grupy. Korzystając z zamieszania dwójka rebeliantów i Janek wchodzą na pokład statku pijawki i odlatują powodując przy okazji dekompresję stacji.

Po powrocie na pokład rebelianckiego okrętu Luke zostaje niemiło powitany. Sunber zostaje wysłany do centrum medycznego i przydzielonych dwóch żołnierzy, którzy mieli go cały czas pilnować. Jakiś czas później Janek spotyka się z Luke'em i zaczynają rozmowę na różne tematy. W między czasie Tank prosi przyjaciela, by dał mu potrzymać przez chwilę miecz świetlny. Następnie Skywalker opowiada o zniszczeniu Gwiazdy Śmierci. Historia ta bardzo denerwuje Sunberna, gdyż mężczyzna wie, iż Luke nie myślał o tym ilu imperialnych żołnierzy zginęło w tej katastrofie. Całą kolejną noc Janka dręczą koszmary. Widzi w śnie Luke'a zabijającego szturmowców i [[Anakin Skywalker/Legendy|]], który rozkazywał Sunbernowi wykonanie rozkazu.

Nazajutrz Janek obezwładnia jednego ze strażników i zabiera mu mundur. Następnie przebiera się w niego i udaje się na mostek. W tym czasie na mostku przebywa Luke wraz z Leią. Przybywa tam również Jorin Sol i bez ostrzeżenia strzela do personel pomieszczenia. Zostaje jednak szybko zatrzymany przez Luke'a. Mężczyzna tłumaczy, że to nie jego wina, lecz to przez naukowców Imperium, którzy przeprogramowali mu mózg. Skywalker postanawia zabrać ranną Leię do centrum medycznego, lecz zostaje zatrzymany przez Janka, który celuje w niego swą broń.

Zawartość

W tym haśle należy dodać lub uzupełnić spis zawartości.
[Pokaż/Ukryj]
Postacie Stworzenia Modele droidów Wydarzenia Miejsca
Organizacje i tytuły Rasy rozumne Pojazdy i statki Broń i technologia Różne

Wydania

Data premiery Kraj wydania Numer ISBN Wydawnictwo Objętość Format Cena
2006, 19 lipca USA --- Dark Horse Comics 32 strony Druk (miękka) 2,99 USD
2007, 7 marca
(w wydaniu zbiorczym)
USA 978-1-59307-711-2 Dark Horse Comics 128 stron Druk (miękka) 14,95 USD
2008, 17 września
(w Luke Skywalker, Last Hope for the Galaxy)
USA 978-1-59582-151-5 Dark Horse Comics 800 stron Druk (twarda) 99,95 USD
2012, 18 kwietnia
(w Omnibus: The Other Sons of Tatooine)
USA 9781595828668 Dark Horse Comics 440 stron Druk (miękka) 24,99 USD
2019, 8 maja
(w Rebelia 1)
Polska 978-88-334-2105-6 DeAgostini --- Druk (twarda) 39,99 PLN

Linki zewnętrzne


Rebelia
[Pokaż/Ukryj]