Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Szturmowiec Zero-G

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Szturmowiec Zero-G.

Szturmowcy Zero-G byli wyspecjalizowanym rodzajem szturmowców, którzy dzięki specjalnym skafandrom mogli brać udział w bitwach w przestrzeni kosmicznej. Ich zadaniem był abordaż lub niszczenie wrogich statków kosmicznych.

Charakterystyka

Szturmowcy Zero-G byli dodatkowo ćwiczeni w obsłudze zmodyfikowanych skafandrów Zero-G, tak aby umieli posługiwać się najróżniejszym uzbrojeniem w nich zainstalowanym. Standardowo, składało się na nie działo blasterowe, mała wyrzutnia rakiet lub torped (mieszcząca dwa pociski), wyrzutnia granatów i przecinak laserowy. Często jednak, instalowane były dodatkowe działka laserowe.

Wśród innego sprzętu, jakim dysponowali Zero-G były anteny sensoryczne, pozwalające na ograniczony skan celu i gaśnica, która bywała bardzo potrzeba, podczas walki w przypadku trafienia. Napęd stanowiły cztery silniki jonowe umieszczone w stopach skafandra. Pozwalały się one rozpędzić żołnierzowi do prędkości 8 MGLT, ale były zbyt słabe, aby mógł on operować w granicach pola grawitacyjnego gwiazd lub planet. Dlatego też, Zero-G używani byli właściwie wyłącznie w głębokiej przestrzeni.

Pojazdem przeznaczonym do współpracy z ZG/S był prom szturmowy typu Gamma. Zawierał on 40 specjalnych komór, w których znajdowali się żołnierze przed wkroczeniem do akcji. W nich dostępne były specjalne generatory pozwalające na ładowanie akumulatorów skafandra.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!