Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Tolk le Trene

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Tolk le Trene była lorrdiańską pielęgniarką, pracującą podczas wojen klonów na planecie Drongar w Republikańskiej Mobilnej Jednostce Chirurgicznej 7. Jej zadanie polegało na pomaganiu chirurgom w czasie pracy. Podobnie jak inni Lorrdianie, potrafiła doskonale odczytywać intencje i emocje z sygnałów niewerbalnych.

Historia

Była piękną i wysoką dziewczyną liczącą ok. 20 lat. Kiedy chirurg Jos Vondar zobaczył ją po raz pierwszy, od razu się w niej zakochał. Tolk odwzajemniała jego uczucie.

Dużą rolę w związku lekarzy odegrał wygnany i zhańbiony przez rodzinę wujek Josa - Erel Kersos. Po kilkunastu latach powrócił. Od początku nie podobał mu się związek Josa z lorrdianką. Na pokładzie statku medycznego MedStar aktu sabotażu dokonał szpieg w szeregach RMSU. Udało mu się uszkodzić tylną część statku co doprowadziło do wybuchu. Pielęgniarka jak się okazało przeżyła. Pewien pilot, który przelatywał akurat obok fregaty naliczył 23 martwe osoby unoszące się bezwładnie w kosmosie. Tolk ocaliło tylko to, że opiekowała się pacjentami w przedniej części statku. Powróciła na Drongar w zupełnie beznadziejnym stanie. Żadnej radości nie sprawił jej nawet widok ukochanego. Ciągle wspierał ją, pocieszał ciepłymi słowami. Po rozmowie z empatą doszedł do wniosku, że Tolk jest załamana codziennym cierpieniami osób, śmiercią, z którą styka się codziennie oraz z bólem, którego doświadczają dziesiątki osób w RMSU. Wtedy związek Josa i lorrdianki przeszedł ciężką próbę. Wkrótce jednak pogodzili się i po mutacji boty odlecieli razem z powierzchni Drongara.

Ciekawostki

  • Tolk umiała czytać myśli poprzez wyraz twarzy. Byłaby to bardzo przydatna cecha podczas gry w sabaka, w którego lubiła grać wraz z przyjaciółmi, gdyby nie to, że była uczciwa i wolała nie korzystać z tej umiejętności.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!