Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Vongerella

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Vongerella to umowne imię nadane przez amerykańskich fanów jedynej znanej istocie rasy Yuuzhan Vong wrażliwej na Moc. Jej prawdziwe imię nie jest znane.

Wzmianki

Jedyne wzmianki na temat tej postaci pochodzą z pomysłu na przygodę, opublikowanego na stronie internetowej Wizards of the Coast jako dodatek do artykułu opisującego główne postaci z gier z serii Dark Forces. Zarys przygody sugeruje, że to Vongerella mogła przeciągnąć na Ciemną Stronę Mocy zaginionego rycerza Jedi Daye Azur-Jamina, który z kolei pochwycił Kyle'a Katarna. Podczas konfrontacji z bohaterami Azur-Jamin miałby wyjawić im istnienie wrażliwej na Moc Yuuzhanki, a także zasugerować, że Vongerella ma innego, potężniejszego mistrza.

Niektórzy fani uważają też, że ilustracja przedstawiona w Galactic Campaign Guide przedstawia tę właśnie Yuuzhankę.

Kanoniczność

Sam fakt istnienia tej korzystającej z Mocy Yuuzhanki nie jest jednoznacznie potwierdzony ze względu na to, że kilku zdaniowy pomysł na przygodę do SW RPG nie precyzuje żadnych szczegółów ani nie tworzy konkretnej i jednoznacznej fabuły.

Imię postaci jest natomiast niekanoniczne i zostało stworzone z inspiracji imieniem amerykańskiej postaci komiksowej, Vampirelli.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!