Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Vua Rapuung

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
VuaRapuung.JPG
Vua Rapuung
Data i miejsce śmierci: 26 ABY
Rasa: Yuuzhan Vong
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Czarne
Vua Rapuung był yuuzhańskim dowódcą i potężnym wojownikiem, o czarnych oczach i włosach.

Biografia

Jakiś czas przed wydarzeniami na Yavin 4, Rapuung wplątał się w romans z mistrzynią przemian Mezhan Kwaad. Postanowił go zakończyć, świadom, że trwa on wbrew woli yuuzhańskich bogów. Mezhan, obawiając się że wyjawi prawdę, postanowiła go zniszczyć. Zaraziła go wirusem, który spowodował, że implanty Vui zaczęły gnić i wypadać. Uznano to za oznakę niełaski bogów i Vua stał się Zhańbionym.

Kiedy w 26 ABY oboje znaleźli się na powierzchni Yavina IV, Vua postanowił się zemścić. Upozorował swoją śmierć i ruszył w dżunglę. Tam uratował Anakina Solo z rąk patrolu yuuzhańskich wojowników. Postanowił pomóc młodemu Jedi w misji ratowania jego przyjaciółki Tahiri Veily z rąk Mezhan. Wspólnie przedarli się do yuuzhańskiej bazy, gdzie mistrzyni przemian wszczepiała Tahiri fałszywe wspomnienia, by przemienić ją w yuuzhańską wojowniczkę Riinę Kwaad.

Gdy doszło do spotkania między nimi, Mezhan była już oskarżona o praktykowanie herezji. Wyjawiła, że to ona, nie bogowie, odpowiada za pohańbienie Vui, jednocześnie zadała mu jednak śmiertelny cios. Umierając, Vua dał Anakinowi i Tahiri czas na ucieczkę. Stawił czoło oddziałowi wojowników, obalając swego brata Hula Rapuunga i zabijając wielu innych. Zginął z bronią w ręku, otoczony wałem z ciał.

Po śmierci jego postać stała się sławna wśród głosicieli Herezji Jeedai, kierowanej później przez Noma Anora. Pojawiło się kilka wersji legendy opowiadającej o jego śmierci. Zgodnie uważano jednak, że dzięki swym czynom został wyniesiony z rangi Zhańbionego.

Źródła

Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!