Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


Wicket Wystri Warrick

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

LottDodZrodla.png
To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Wicket.jpg
Wicket Wystri Warrick
Data i miejsce narodzin: Około 8 BBY, Endor[1]
Miejsce pochodzenia: Endor
Rasa: Ewok
Wzrost: 80 cm[2]
Kolor włosów: Brązowe
Kolor oczu: Ciemnobrązowe
Przynależność:
Wicket Wystri Warrick to Ewok, zamieszkujący księżyc Endor w czasach panowania Imperium Galaktycznego.

Biografia

Wicket był Ewokiiem i miał około 80 cm wzrostu. Podobnie jak reszta stworzeń tego gatunku, był cały porośnięty gęstym futrem. Kosmyki sierści uniemożliwiały zobaczenie całej twarzy Wicketa. Jedyne elementy które wystawały z pod jego futra to ciemne duże oczy i bulwiasty nos. Uzbrojenie Ewoka stanowiła włócznia z krzemiennym grotem.

W młodości zaprzyjaźnił się z Teebem, z którym razem przeżył wiele przygód. Przez pewien moment w swoim życiu był nawet uczniem wioskowego szamana, Lograya. Nie spodobały mu się jednak co niektóre rytuały, przy czym był za bardzo niecierpliwy. Logray zbuntował więc przeciw niemu mieszkańców wioski.[2] Mimo, iż przedstawiciele jego rasy rzadko opuszczali wioskę, Wicket był na tyle ciekawski, że ciężko było go zastać w jego własnym domu. Według starszyzny plemienia stanowczo za dużo podróżował.

W czasie walki Rebelii Wicket był na granicy dorosłości, więc spotkanie z imperialnym garnizonem było dla niego ważną przygodą. Jego eskapady spotkały się z krytyką rady, lecz tyko dzięki nim miał szanse poznać nowych znajomych. Podczas swoich wycieczek poznał kilka stworzeń odmiennej rasy niż on. Niektórzy byli przyjaźni, jak np: elfopodobny Gupin, inni włączając w to wiedźmę Morag, napędzili mu sporo strachu. Mając tylko swą włócznię stawał do walki z niebezpiecznymi przeciwnikami: Mniszkami Wojowniczkami, gigantycznymi pająkami, gadopodobnymi stworami Frosch itp. W młodości brał udział w paru potyczkach z Dulokami - większymi kuzynami Ewoków - których pokonał pradziadek Wicketa. Jak wielu młodych Ewoków, marzył o tym by zostać znachorem, lecz po obserwacjach w podróżach, jego wiara w magię i ekscentryczne obrzędy kapłana zmalała.

W roku 4 ABY kiedy na księżyc trafili rebelianci, Wicket zapoznał się z dowodzącą nimi Leią Organą. Kiedy jej przyjaciele zostali złapani w zastawioną przez innych Ewoków pułapkę, Wicket starał się przekonać ich do uwolnienia przybyszy. Jego zdanie nie miało jednak większego poważania, a do jego zaleceń dostosowano się dopiero, kiedy współplemieńcy uznali schwytanego z rebeliantami złotego droida protokolarnego, C-3PO, za swojego legendarnego boga. Ten wyjaśnił im w jakiej są sytuacji, na co plemię zgodziło się pomóc im w walce z Imperium. Ostatecznie wywiązała się bitwa, którą Rebelia zdołała wygrać i zniszczyć siły Imperium raz na zawsze.[3]

Poza światem Gwiezdnych wojen

Wicket został zagrany w filmie przez Warwicka Davisa. Aktor o swojej roli mówił: Płacono mi 60 funtów dziennie za możliwość spełniania mojego marzenia.[4]

Przypisy

  1. Wypowiedź Lelanda Chee na oficjalnym forum Star Wars (zawartość forum jest obecnie niedostępna)
  2. 2,0 2,1 Encyklopedia postaci
  3. Powrót Jedi
  4. Post na oficjalnym profilu Star Wars na Facebooku

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!