Weź udział w konkursie i zgarnij fajne nagrody.
Uwaga! Konkurs został przedłużony.

Wookieepedia

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych i uwag zawartych w dyskusji.

Kenobi szablon.png
Młody Jedi, Darth Vader... zdradził i zabił twego ojca.

Ten artykuł wymaga aktualizacji.


To hasło wymaga uzupełnienia o informacje z niedawno opublikowanych źródeł lub wiadomości. W związku może być ono niekompletne oraz zawierać treści, które w świetle nowych informacji są uznawane za błędne.

Wookieepedia, the Star Wars Wiki, potocznie zwana po prostu Wookieepedią to tworzona przez fanów z całego świata anglojęzyczna encyklopedia Gwiezdnych wojen tworzona w oparciu o MediaWiki. Jej nazwa pochodzi od Wookieech, rasy zamieszkującej planetę Kashyyyk.

Logo Wookieepedii.

Wookiepedia była pierwszą encyklopedią Gwiezdnych wojen opartą na mechanizmie MediaWiki. Swoją działalność rozpoczęła 5 marca 2005 roku, założona przez Chada Barbry i Stevena Greenwooda. Obecnie jest to największa pod względem liczby artykułów encyklopedia o Gwiezdnych wojnach, ma ponad 166 449[1] artykułów. Siostrzanym projektem Wookieepedii jest między innymi polska Biblioteka Ossus.

Wśród innych wikii

Wookieepedia znajduje się na liście największych wiki na świecie. Ustępuje jedynie pięciu wikiom. Ponadto, utrzymuje się na szczycie listy najaktywniejszych wiki FANDOMU.[1]

Galeria

Przypisy

  1. 1,0 1,1 Dane pochodzą z dnia 7 maja 2021 roku.

Linki zewnętrzne


Biblioteka Ossus - Jedipedia - Wookieepedia