Zapraszamy na kanał Discord Biblioteki Ossus.
Niech Moc będzie z Wami!


X-70B typu Phantom

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
X-70B typu Phantom

X-70B typu Phantom to transportowiec wykorzystywany przez Odrodzone Imperium Sithów podczas wielkiej wojny galaktycznej.

Historia

W czasie wojny Imperium chciało za wszelką cenę zgnieść flotę Republiki Galaktycznej. W tym celu wybudowało wiele różnych typów statków. Przez lata dopracowywana technologia umożliwiła zbudowanie z użyciem nowej techniki nowoczesnej generacji statków kosmicznych.

Wnętrze statku.

X-70B typu Phantom było absolutnie najważniejszym z dzieł imperialnej technologii. Statki z tego modelu były wykorzystywane przez Wywiad Imperium Sithów. Wysyłano je tylko na najważniejsze misje z najlepszymi szpiegami.

Wygląd i charakterystyka

Przekrój statku.

Na pokładzie dość dużego transportowca zbudowano kilkanaście pomieszczeń. Tuż po wejściu na statek napotykało się schody prowadzące na górę. Po lewej stronie mieściła się kajuta użytkowa i dwa pomieszczenia techniczne. W tych pokojach pracowały różnorakie droidy. Na wprost znajdował się korytarz prowadzący wgłąb statku. Obok niego mieściła się nieduża sala konferencyjna, w której mogły odbywać się holorozmowy. Następnie korytarz wchodził w wielki salon, na którego środku znajdował się holowyświetlacz. Po bokach w zagłębieniach ulokowano stoły i kanapy. Po prawej stronie wejścia mieściły się drzwi do centrum medycznego. Był tam zbiornik do kuracji bactą, łóżko i szafki na lekarstwa. Po drugiej stronie salonu biegł kolejny korytarz prowadzący do kokpitu. Po prawej stronie tego przejścia mieściła się kolejna kajuta dla załogi.

Statek X-70B był bardzo zaawansowany technicznie toteż miał wiele różnych ulepszeń takich jak: zaawansowane systemy nawigacyjne, panele uniemożliwiające namierzenie przez radary i wiele innych udoskonaleń, toteż ich masowa produkcja nie była możliwa.

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
X-70B Phantom.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!