Droid/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


LottDodZrodla.png
To oburzające. Nie macie dowodów!

Ten artykuł wymaga uzupełnienia źródeł.


To hasło nie posiada kompletu źródeł dla zawartych w nim informacji. Jeśli znasz ich pochodzenie, skoryguj/dodaj ich spis w sekcji Źródła oraz zweryfikuj ich prawdziwość. Następnie poproś Strażników o usunięcie szablonu.

Koncept droidów z gry KotOR.

Droid to nazwa stosowana na określenie większości bardziej skomplikowanych robotów, w tym androidów - zazwyczaj wyposażonych w pewien poziom sztucznej inteligencji.

Istnieje pięć podstawowych kategorii (ang. degrees) droidów:

  1. Droidy o przeznaczeniu naukowym lub medycznym, zazwyczaj przeznaczone do inteligentnego współdziałania z ludźmi lub zastępowania ich w zadaniach związanych z zakresem ich specjalizacji. Do takich należał np. robot chirurgiczny 2-1B, który instalował Luke'owi protezę dłoni (Imperium kontratakuje)
  2. Droidy do zastosowań inżynieryjnych, technicznych i pokrewnych (naprawa, badania). R2-D2 jest droidem tej kategorii.
  3. Droidy, które zajmują się interakcją z ludźmi, naukami społecznymi, dyplomacją itp. Zazwyczaj humanoidalne lub dostosowane kształtem do rasy, z którą mają współpracować. C-3PO.
  4. Inteligentne automaty bojowe, droidy-ochroniarze, droidy-zabójcy itp. W większości nielegalne, czasami stosowane przez wojsko. Niektóre egzemplarze uzyskały niezależność - np. droid-łowca nagród IG-88.
  5. Maszyny przeznaczone głównie do pracy fizycznej - droidy górnicze, ładowarki i podnośniki binarne, maszyny sprzątające, droidy zasilające (Gonk) itp.

Ciekawostki

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
droidów.
  • Wyraz droid został zastrzeżony przez George'a Lucasa i nie może być używany w produktach komercyjnych bez zgody Lucasfilmu. Zgodę taką otrzymali między innymi twórcy filmu Iniemamocni.
  • W edycji VHS Starej Trylogii zamiast wyrazu "droid" stosowana jest nazwa "robot".
Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.
Pierwotna wersja tego artykułu pochodzi z Wikipedii (zgodnie z licencją CC-BY-SA 3.0). Jej historię i autorów możesz obejrzeć pod tym adresem.