X-Wing: B-Wing

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
B-Wing(1993).jpg
X-Wing Tour of Duty: B-wing
Wydawca: LucasArts
Producent: Totally Games
Data wydania: 1993
Gatunek: Symulator kosmiczny
Platformy: PC, MacX-Wing: B-Wing to drugi dodatek do gry X-Wing, wydany w 1993 roku. Zawiera on dwadzieścia nowych misji, umieszczonych chronologicznie po wydarzeniach z podstawowej wersji gry.

Fabuła

Rebelianci uciekający przed zemstą Imperium po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci próbują uratować flotę. Do służby wchodzi nowy myśliwiec B-Wing i nadarza się okazja by uzyskać nowych sojuszników – Habassan. Żeby zachęcić ich do przyłączenia się do Sojuszu, ratujemy uwięzionych Habassan z konwoju imperialnego i następnie bronimy habassański konwój przed atakiem imperialnym.

Po przystąpieniu Habassan do Sojuszu przygotowujemy ostateczną ucieczkę floty z zaciskającej się imperialnej pętli. Niszczymy kolejne imperialne bazy patrolowe i w końcu przejmujemy imperialną fregatę, z której baz danych uzyskujemy dokładne położenie flot imperialnych.

Żeby flota mogła nie zauważona odlecieć na Hoth i utworzyć tam bazę niszczymy w całym regionie czujniki i ostatnią przeszkodę, którą jest niszczyciel imperialny Relentless. Dodatek kończy się wraz z przybyciem floty Sojuszu na Hoth.

Historia dodatku

Dodatek ten pojawił się w tym samym roku jak oryginał i pierwszy dodatek (Imperial Pursuit) - 1993. Od wydania X-Wing Collector's CD-ROM jest integralną częścią X-Winga, z którym został dodany do zestawów X-Wing Collector Series i X-Wing Trilogy.