Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Arkanianie

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Arkanianie.

Arkanianie byli bardzo podobnymi do ludzi, postawnymi istotami, których wzrost wynosił około 180 cm. Arkanianie byli wyjątkowo inteligentną rasą, uważającą się za najwyższą na szczeblu ewolucji. Różnili się od ludzi jednolicie białymi oczami, a także czteropalczastymi szponami - chociaż istniały też osobniki z pięciopalczastymi dłońmi i "ludzkimi" oczami, ale za to z bladą lub białą skórą. Oczy Arkanian były czułe na podczerwień, co pozwalało im widzieć nawet w słabo oświetlonych miejscach. Planetą macierzystą Arkanian była Arkania.

Historia

Arkania stała się ojczyzną Arkanian od kiedy osiedlili się na niej uczniowie mistrza Arci Jetha, wcześniej mieszkali oni na innej nieznanej planecie. Cywilizacja na Arkanii rozwijała się bardzo szybko, mieszkańcy planety wkrótce stali się mistrzami w technice wytwarzania mikroobwodów i cyborgów. Arkanianie postanowili obdarzyć sztuczną inteligencją swoich sąsiadów z pobliskiej planety, prymitywną rasę Yaków dzięki której stali się jedną z najinteligentniejszych ras w galaktyce. Wielu obywateli uznało to za błąd, jednak władze planety, zwane Arkaniańskim Dominium, poparły naukowców. Doprowadziło to do wybuchu krwawej wojny domowej. Arkaniańscy odszczepieńcy powołali do życia armię doskonałych najemników - cyborgów. Z pogromu ocalało tylko kilka prawie niezniszczalnych robotów.

W pewnym okresie, gdy zaczęto wydobywać z głębi planety szlachetne kryształy, stworzono podgatunek Arkanian - odpryski. Mieli oni bardziej nadające się do pracy ręce i wzrok, ale znacznie gorszą odporność od "rasowych". Nawet drobne choroby szerzyły śmierć wśród odprysków. Ówczesny Lord Adasca zapewniał im dość skromne warunki życia. Po jego śmierci i wydobyciu całego szlachetnego kruszcu jego syn pozwolił im dalej mieszkać w barakach górniczych, w których żyli do tej pory, choć Jarael uważała, że to jak więzienie.

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
Arkanian.
Ossus mini 2.png
Zobacz przedstawicieli
rasy Arkanian.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!