Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Billie Lourd

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Billie Lourd.jpg
Billie Lourd
Data urodzenia: 17 lipca 1992
Miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, Stany Zjednoczone
Narodowość: Amerykańka
Obywatelstwo: Amerykańskie
Wzrost: 155 cm
Kolor oczu: Niebieskie
Kolor włosów: Ciemny blond
Wkład w uniwersum
Role:Billie Catharine Lourd (ur. 17 lipca 1992) to amerykańska aktorka. W trylogii sequeli wcieliła się w porucznik Connix. Jest córką Carrie Fisher i Bryana Lourda.

Biografia

Młodość

Billie, czasem nazywana Billy, urodziła się w Los Angeles i jest jedyną córką pary Carrie Fisher i Briana Lourda. Jednocześnie, jest wnuczką znanej aktorki Debbie Reynolds, a także piosenkarza Eddie'ego Fishera. Studiowała religię i psychologię na Uniwersytecie Nowojorskim, który ukończyła w 2014 roku.

Kariera

W lutym 2015 roku Lourd dostała rolę komediowo-horrorowym serialu Scream Queens. Jej postać w serialu, nazwana Chanel #3 to bogata dziewczyna, której znakiem rozpoznawczym są nauszniki, aby uhonorować ikoniczne uczesanie Leii z Gwiezdnych wojen. W Przebudzeniu Mocy, Lourd wcieliła się w porucznik Connix. W 2017 roku z kolei premierę będzie miał film Billionaire Boys Club, w którym zagra postać Rosanny Tickpurth.

Gwiezdne wojny

Billie Lourd wcieliła się w Przebudzeniu Mocy w postać porucznik Kaydel Ko Connix, odpowiedzialnej za koordynację łączności pomiędzy pilotami T-70 X-wing w bazie Ruchu Oporu na planecie D'Qar. Do roli tej powróciła w Ostatni Jedi, wystąpi również w epizodzie IX.[1]

Ciekawostki

  • Billie, formalnie, zadebiutowała w serialu Scream Queens, niemniej najpierw wystąpiła w Przebudzeniu Mocy. Ze względu jednak na znacznie dłuższy czas produkcji Gwiezdnych wojen, cała pierwsza seria serialu została wyemitowana przed pojawieniem się Epizodu 7 w kinach.

Przypisy

Linki zewnętrzne


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!