Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


CT-4040

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Cutup.jpg
CT-4040
"Cutup"
Data i miejsce narodzin: 32 BBY, Kamino[1]
Data i miejsce śmierci: 22 BBY [2]
Miejsce pochodzenia: Kamino[1]
Rasa: Człowiek - klon[1]
Wzrost: 183 cm[1]
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
CT-4040 znany też jako Cutup to żołnierz-klon służący w Wielkiej Armii Republiki podczas wojen klonów.

Biografia

Szkolenie

Cutup jak każdy z milionów klonów mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta urodził się w 32 BBY na Kamino. Po osiągnięciu odpowiedniego wieku rozpoczął szkolenie w jednostce nazwanej oddziałem Domino. Mimo upływającego czasu członkowie drużyny nie nauczyli się współpracować. Każdy z kadetów kierował się własnym interesem i własnymi przekonaniami. Cutup wyróżniał się wśród swoich braci poczuciem humoru. Niemal w każdej sytuacji potrafił znaleźć zabawny element, przez co nie był traktowany poważnie.

Cutup i jego oddział.
Wraz z upływem czasu i braku postępów oddziału Domino w szkoleniu, na Kamino pojawił się komandor Colt, który miał za zadanie odnalezienie potencjalnych żołnierzy ARC. W związku z tym, szkoleniowcy kadetów postanowili urządzić egzamin sprawdzający umiejętności danego zespołu. Jako pierwsi zostali przetestowani członkowie oddziału Bravo. Zaraz po nich, wezwano drużynę Cutupa. Mimo wspólnej chęci zostania żołnierzami, Domino oblali test. Ku ich zaskoczeniu i zadowoleniu, generał zarządzająca szkoleniem, Shaak Ti postanowiła dać im kolejną szansę.

W czasie oczekiwania na kolejny termin sprawdzianu, Cutup został wezwany przez szkoleniowca oddziału, łowcę nagród Brica. Siniteen zarzucił podwładnemu, że to on jest przyczyną niepowodzeń Domino. Dodał też, że żartowanie z każdej sprawy obrazuje kadeta w niekorzystnym świetlne. Cutup przyjął słowa nauczyciela, ze spokojem i zadowoleniem. Klon poinformował swojego rozmówcę, że niechcący nadał mu imię. Wyznanie to zdenerwowało najemnika, przez co starał się on doprowadzić do bójki z podwładnym. Cutup otrzymał od niego cios w brzuch, lecz nie dał się sprowokować i z uśmiechem na ustach, odszedł.

Następnego dnia odbył się ostateczny egzamin, który wbrew przewidywaniom oddział Domino zaliczył. Wiązało się to z ukończeniem szkolenia i uzyskaniem medali symbolizującymi zostanie żołnierzami. Po załatwieniu wszystkich formalności, Cutup został wezwany wraz z resztą swojego oddziału, by razem z komandorem Coltem i innymi jednostkami opuścić Kamino jako szeregowiec.[3]

Służba na stacji obserwacyjnej

Jakiś czas później na stację, na której służył Cutup, spadł deszcz meteorytów. Razem z odłamkami skalnymi, wylądował oddział droidów komandosów. Wkrótce roboty zaatakowały bazę. Kiedy przewaga wroga była zbyt duża, Cutup z resztą klonów uciekli ze swoich pozycji do pomieszczenia kontrolnego. Gdy droidy zaczęły niszczyć drzwi żołnierze opuścili placówkę udając się na zewnątrz stacji, szybem wentylacyjnym. Gdy klony naradzały się co robić dalej pojawił się wielki węgorz i pożarł Cutupa.[2]

Przypisy

Źródła

Ossus mini 2.png
Zobacz kolekcję grafik dotyczących
CT-4040.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!