Ekipa Biblioteki Ossus życzy Wam Wesołych Świąt! Niech Moc będzie z Wami!CT-6734

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Przejdź do wersji kanonicznej.
Przeglądasz legendarną wersję tego artykułu.


CT6734.jpg
CT-6734 "Galle"
Data i miejsce narodzin: 32 BBY
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek-klon
Wzrost: 183 cm
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Kolor skóry: Jasna
Przynależność:
Profesja: Żołnierz-klon
CT-6734 znany też jako Galle był jednym z żołnierzy-klonów. Był porucznikiem w 327 Korpusie Galaktycznym. Służył pod rozkazami Aayli Secury i Bly'a. Brał udział w bitwie o Felucię.

Biografia

Młodość i początki kariery

Galle był jednym z ponad miliona klonów mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta. Kiedy skończył szkolenie na Kamino został przydzielony do 327 Korpusu Gwiezdnego jako porucznik.

Jakiś czas później wraz ze swoją dowódczynią i kilkoma innymi kolegami Galle brał udział w zastawieniu pułapki na droidy na nieznanej planecie. Klony obserwowały jak droidy dowodzone przez droida taktycznego wchodzą do bunkra, by zdobyć plany bojowe Republiki. Kiedy droidy weszły do bunkra Galle z przyjaciółmi rozpoczęli atak. Bly był osłaniany z powietrza przez swoich kolegów. Klony bez problemu rozprawiały się z droidami. Tymczasem Aayla zajęła się zniszczeniem droida taktycznego. Kiedy klony wybiły droidy Secura przyniosła głowę droida taktycznego z danymi Separatystów. Ich misja zakończyła się sukcesem.

Bitwa o Felucię

Wykonywanie rozkazu porucznika.

W 19 BBY wraz z pozostałymi członkami 327 Korpusu udał się na Felucię. Podczas bitwy otrzymał Rozkaz 66. Galle rozkazał strzelcom machiny AT-TE zastrzelić Barrisse Offee.

Źródła

Ossus mini.png To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli możesz, rozbuduj go.

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!