Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


CT-96/298

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Obi Stub3.png
Być może w archiwach są braki.

Ten artykuł wymaga poszerzenia.


Prosimy, rozbuduj go, korzystając z zaleceń edycyjnych.

Alpha98.jpg
Alpha-98 "Nate" "Jangotat"
Data i miejsce narodzin: 32 BBY
Data i miejsce śmierci: 21 BBY
Miejsce pochodzenia: Kamino
Rasa: Człowiek
Wzrost: 183 cm
Kolor włosów: Czarne
Kolor oczu: Brązowe
Przynależność:
CT-96/298 znany także jako Alpha-98, Nate, bądź później jako Jangotat, był jednym z wielu żołnierzy-klonów Wielkiej Armii Republiki. Należał on do specjalnych oddziałów zwiadowczych o nazwie Advanced Recon Commando.

Biografia

Wczesne życie (32-22 BBY)

Jak wszystkie klony z WAR urodził się na Kamino jako klon mandaloriańskiego łowcy nagród Jango Fetta. Został specjalnie wyszkolony jako żołnież ARC. Brał udział w specjalnych szkoleniach wraz z Jangiem. Otrzymał stopień kapitana.

Vandor 3

W 21 BBY na wodnej Vandorze-3 odbywały się ćwiczenia WAR, Nate jako jeden z pięćdziesięciu tysięcy klonów, brał w nich udział. Ćwiczenia prowadzone przez kalamariańskiego generała zakończyły się pomyślnie, choć wielu klonów zginęło podczas walk z z podwodnymi potworami.

Misja na Ord Cestus

Niedługo potem został wysłany wraz z trzema przez siebie wybranymi żołnierzami pod dowództwem mistrza Jedi Obi-Wana Kenobiego oraz mistrza Kita Fisto na planetę Ord Cestus, w celu zastopowania produkcji droidów ZJ zwanych "Zabójcami Jedi". Po przylocie został przyłączony do drużyny Kita. Po założeniu bazy w jaskiniach walczył z podziemnymi pająkami. Później zaczął szkolić młodych rekrutów do organizacji Pustynnego Wiatru. Tam spotkał też Sheekę Tull - dawną kochankę Jango Fetta. Nate zakochał się w niej z wzajemnością. Później klon brał udział w zainscenizowanym pojedynku Obi-Wana z Kitem Fiso, gdzie został na niby "ranny". Podczas ataku droidów na kwaterę Pustynnego Wiatru, Nate dzielnie się bronił, lecz został ciężko ranny. Uratowała go Sheeka, która przewiozła go do swojej ukrytej wioski. Tam zwiadowca klonów został uleczony. Potem wyprawił się z przyjaciółkom do głębokich jaskiń. Znaleźli tam źródło z bezpłodnymi węgorzami Dashta. To odmieniło życie Nata. Pojął on świat i przyjął imię Jangotat - to znaczy po mandaloriańsku "brat Jango". Po powrocie do republikańskiej bazy, Nate dowiedział się, że Kit i Obi-Wan gdzieś wyruszyli. Sam zaś odnalazł tajną kryjówkę przywódców Ord Cestus].Wbrew rozkazom i opinii kolegów, Jangotat poszedł tam wraz z jednym z członków Pustynnego Wiatru. Na miejscu pokonali jednego z robotów ZJ, lecz klon okupił to raną, a jego towarzysz - śmiercią. Nate porozumiał się wówczas z orbitującym nad planetą niszczycielem i kazał się zbombardować. Ocaliło to życie wielu mieszkańców Cestusa, gdyż Asajj Ventress przełożyła nadajniki naprowadzające do centrum największych miast.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!