Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Chagar IX

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Chagar IX był planetą znajdującą się w galaktyce, z której pochodził służący w korpusach szturmowców, sierżant Kreel. W czasach istnienia Imperium Galaktycznego, rząd galaktyczny przejął kontrolę nad Chagarem IX, który wcześniej był rządzony przez miejscowych wojskowych.

Historia

W czasach poprzedzających panowanie Imperium Galaktycznego, a także do pewnego etapu jego istnienia, Chagar IX był rządzony przez grupę dygnitarzy wojskowych. Na planecie głęboko zakorzeniona była tradycja toczenia walk w specjalnie przygotowanych do tego jamach, co dzieliło społeczeństwo na dwie grupy. Bogaci mieszkańcy obserwowali jak ich bracia żyjący w ubóstwie spędzali swe życia na arenach, gdyż nie posiadali pieniędzy, by wykupić swą wolność. Do kasty biedaków zaliczała się rodzina Kreela. W wieku czterech lat chłopiec był świadkiem śmierci ojca, a już rok później rozpoczął swoją karierę w zabijaniu. Młodzieniec obrał walkę za swój cel życia, który towarzyszył mu do dnia, gdy siły Imperium Galaktyczne przybyły na powierzchnię Chagara IX i obaliły lokalne władze. Nowo przybyły hegemon zamknął wszystkie jamy, po czym zaproponował mieszkańcom pracę, przez co ci uważali go za wcielenie dobra i porządku. Jakiś czas później rząd zaoferował Kreelowi karierę szturmowca, na co ten się zgodził i opuścił rodzinny świat.

Poza światem Gwiezdnych wojen

Chagar IX został stworzony przez Jasona Aarona na potrzeby dwudziestego pierwszego zeszytu serii komiksowej Star Wars, którego premiera odbyła się 20 lipca 2016 roku. Planeta została wspomniana przez imperialnego sierżanta, Kreela, który rozpamiętywał swoje młodzieńcze lata.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!