Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Czołg szturmowy klasy Canderous

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Canderous tank.jpg
Czołg szturmowy klasy Canderous
Podstawowe dane
Producent: MandalMotors
Rodzaj: Czołg repulsorowy
Specyfikacja techniczna
Przyspieszenie maksymalne: 50 km/h
Uzbrojenie:
  • 2 Ciężkie działa laserowe
  • Wyrzutnia rakiet
Różne
Załoga: 3
Pasażerowie: 0
Ładowność: 100kg
Przynależność:Czołg szturmowy klasy Canderous to maszyna bojowa produkowana przez MandalMotors, nazwana na cześć dawnego Mandalora, Canderousa Ordo.

Ten ciężki czołg repulsorow jest jednym z najcięższych dostępnych w galaktyce, jednak z powodu jego ceny niewiele armii możne sobie na niego pozwolić. Uzbrojony jest w dwa ciężkie działa laserowe oraz wyrzutnie rakiet. Dzięki swym repulsorom jest on zwinniejszy niż typowe łaziki, jednakże repulsory pozwalają unosić mu się tylko na niewielką wysokość. Posiada też systemu zakłócające czujniki wroga, dzięki któremu jest w stanie ściągnąć na siebie ogień wrogich pojazdów czy rakiet - chroniąc w ten sposób ewentualne towarzyszące mu mniej opancerzone jednostki.

Do optymalnego kierowania pojazdem wymagana jest 3 osobowa załoga, prędkość jaka możne osiągnąć wynosi natomiast 50 kilometrów na godzinę.

Maszyny te wykorzystywane było przez siły Konsorcjum Zanna, a także w 44 ABY przez wynajęte przez Daalę siły Mandalorian, zarówno podczas oblężenia nowej świątyni Jedi na Coruscant jak i podczas rewolty niewolników na Blaudu Sextus.

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!