Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dark Forces: Soldier for the Empire

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Dfh1.jpg
Dark Forces: Soldier for the Empire
Autor: William C. Dietz
Tytuł oryginalny: Dark Forces: Soldier for the Empire
Wydanie polskie: brak
Wydanie oryginalne: Dark Horse Comics, Boulevard 1997
Autor okładki: Dean Williams
Tłumaczenie: brak
ISBN: 0-399-14198-7
Liczba stron: 127
Cena:  ?
Czas akcji: 1 BBY

Dark Forces: Soldier for the Empire to pierwszy tom trylogii Dark Forces autorstwa Williama C. Dietza. Po raz pierwszy została wydana 1 lutego 1997. Nigdy nie doczekała się polskiego wydania. Zarówno wydania w twardej jak i w miękkiej okładce ilustrowane są pracami Deana Williamsa - zawierają 25 kolorowych ilustracji inspirowanych treścią książki i gry komputerowej.

Wydania

Opis książki

Wydanie w twardej okładce

Tył okładki

Kyle Katarn jest chlubą Imperialnej Akademii Wojskowej, a dla Imperium gotów byłby oddać życie. Ale nie pozwolił odebrać życia swojemu ojcu, a to właśnie zrobiło Imperium. Kyle, chcąc zrobić wszystko, by pomścić śmierć rodzica, staje się członkiem Sojuszu Rebelii. Dołącz do Kyle'a Katarna w tej nowej, szybkiej i trzymającej w napięciu przygodzie.

Bazująca na popularnych grach komputerowych Star Wars: DARK FORCES i Star Wars: JEDI KNIGHT powieść Soldier for the Empire stanowi pierwszą część trylogii napisanej przez uznanego autora Williama C. Dietza (The Final Battle) i zilustrowanej przez wielokrotnie nagradzanego artystę Deana Williamsa (Tarzan: The Lost Adventure).

Wnętrze okładki

Kyle Katarn właśnie kończy Imperialną Akademię Wojskową na Caridzie, gdy dowiaduje się o nagłej śmierci ojca, w wyniku czego postanawia wrócić do domu. Po drodze zawiązuje przyjaźń z agentką Rebelii, dowiadując się od niej także okoliczności, w jakich zginął jego ojciec, a następnie poprzysięga Imperium zemstę. Takowa okazja nadarza się, gdy Sojusz proponuje mu udział w niemal samobójczej misji: włamać się do Imperialnego Ośrodka Gromadzenia Informacji na Danucie, odnaleźć plany Gwiazdy Śmierci i wykraść je.

Ta zupełnie nowa przygoda odsłania kulisy gier komputerowych firmy LucasArts DARK FORCES i JEDI KNIGHT, dodaje do nich nowe elementy, a także przygotowuje podwaliny pod kolejne dwie części: Dark Forces - Rebel Agent i Dark Forces - Jedi Knight.

Wydanie w miękkiej okładce

Kyle Katarn jest chlubą Imperialnej Akademii Wojskowej, a dla Imperium gotów byłby oddać życie. Ale nie pozwolił odebrać życia swojemu ojcu, a to właśnie zrobiło Imperium. Ale dowiadując się o nagłej śmierci rodzica - i okolicznościach jej towarzyszących - Kyle poprzysięga zemstę wszystkim siłom Imperium, do których nieomalże wstąpił.

Takowa okazja nadarza się, gdy Sojusz proponuje mu udział w niemal samobójczej misji: włamać się do Imperialnego Ośrodka Gromadzenia Informacji na Danucie, odnaleźć plany Gwiazdy Śmierci i wykraść je.

Każda inteligentna istota nazwałaby to samobójstwem. Kyle nazywa to zemstą.

Odsłaniająca kulisy bestsellerowych gier komputerowych Star Wars: Dark Forces i Jedi Knight, a także dodająca do nich nowe elementy, ta pełnoprawna powieść jest napisana przez uznanego autora Williama C. Dietza (Steelheart) i wspaniale zilustrowana przez nagrodzonego Deana Williamsa (Tarzan: The Lost Adventure).

"Rozległa i olśniewająca książka - Soldier for the Empire gromadzi w sobie cały koloryt, cudowność i napięcie prawdziwej opowieści gwiezdnowojennej. William C. Dietz i Dean Williams przedstawili w nowym formacie i perspektywie jedną z najlepszych historii, jaka kiedykolwiek powstała."
- Kevin J. Anderson

Ciekawostki

  • Tytuł w wolnym tłumaczeniu znaczy Ciemne Moce: Żołnierz w służbie Imperium.


Dark Forces
[Pokaż/Ukryj]

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!