Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Drużyna sierżanta Slicka

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
SlickSquad.png
Drużyna sierżant Slicka
Data założenia 22 BBY
Dowódca/Dowódcy Sierżant Slick
Kwatera główna
Wybitni członkowie
Wyposażenie Działo blasterowe
PrzynależnośćDrużyna sierżanta Slicka była formacją klonów w Wielkiej Armii Republiki. Drużyna podlegała rozkazom Obi-Wana Kenobiego i Anakina Skywalkera. W 22 BBY żołnierze tej drużyny wzięli udział w bitwie o Christophsis.

Historia

Bitwa o Christophsis

Początkowe działania

W 22 BBY siły Konfederacji Niezależnych Systemów zaatakowały bogaty w złoża mineralne świat Christophsis. Rada Jedi wysłała na planetę oddziały klonów pod dowództwem Obi-Wana Kenobiego i Anakina Skywalkera. Wśród formacji żołnierzy Republiki znajdowała się również drużyna, dowodzona przez sierżanta Slicka.

Żołnierze tej drużyny zlokalizowali dwie wieże, mogące posłużyć za doskonałe miejsce zasadzki na wroga. W tym samym czasie dwa klony, Chopper i Sketch, uwolniły część schwytanych przez droidy bojowe mieszkańców Christophsis[1].

Zasadzka

"I jak z tym działem, chłopcy?"
"Wraca do gry bez najmniejszych uwag, sir."
— Sierżant Slick i Gus podczas przygotowań do zasadzki[2].
Oddział Slicka w wieży.

Żołnierze drużyny sierżanta Slicka ulokowali się w południowej wieży i przygotowywali do ataku, kiedy niespodziewanie zostali otoczeni przez droidy bojowe B1. Podczas strzelaniny do budynku wdarł się oddział Skywalkera. Po krótkiej walce Republikanie wycofali się na dach, gdzie ewakuowała ich kanonierka, pilotowana przez porucznika Hawka. podczas walki zginęło trzech członków drużyny Slicka[2].

Śledztwo

"Mamy kapusia w naszych szeregach. Sądzimy, że to ktoś z was."
— Komandor Cody do podwładnych Slicka[2].
Przesłuchania żołnierzy.

Wkrótce po powrocie do bazy, do koszar drużyny przyszli oficerowie: komandor Cody i kapitan Rex. Oznajmili oni, że jeden z członków tej drużyny był zdrajcą i ponosił odpowiedzialność za ostatnie niepowodzenie. Zaczęto przesłuchiwać poszczególnych żołnierzy, jednak wszyscy mieli dobre alibi: Jester czyścił broń, Sketch i Punch byli w kantynie, a Gus udał się do droida medycznego. Okazało się, że Chopper ukrywa miejsce swojego pobytu. W końcu klon przyznał się, że pielęgnował niezgodne z regulaminem trofeum z pola bitwy. Wkrótce okazało się, że zdrajcą jest sam Slick. Sierżant uciekł, a oficerowie ruszyli w pościg. Niedługo później doszło do wybuchu w magazynie broni. Oddział Slicka zabezpieczył teren, informując, że dowódca uciekł do centrali. Wkrótce sierżant został schwytany, a jego byli podwładni kontynuowali walkę z oddziałami droidów.

Przynależność

Przynależność drużyny Slicka nie jest dokładnie określona. Istnieje jednak prawdopodobieństwo, że wchodziła w skład 7 Korpusu Powietrznego, dowodzonego przez komandora Cody'ego – CC-2224 rozpoznał sygnaturę oddziału Slicka i to on przemawiał do jego żołnierzy, co może sugerować, że był on ich dowódcą. Kapitan Rex podczas śledztwa zdawał się stać z boku, więc przynależność drużyny do Kompanii Potok jest dużo mniej prawdopodobna. Wszystkie te dane nie są jednak oficjalnie potwierdzone.

Przypisy

  1. Shadowed
  2. 2,0 2,1 2,2 [[The Hidden Enemy ({{{2}}})|The Hidden Enemy ({{{2}}})]]

Źródła


Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!