Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Świątynia Jedi na Coruscant/Legendy

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Artykuł polecany!

To hasło zostało artykułem polecanym w wyniku głosowania z lipca 2007. Artykuł znajdował się na stronie głównej Biblioteki Ossus w dniach 22 lipiec - 28 sierpnia 2007.


ten artykuł to jest jakaś porażka , osoba pisząca go nie ma zielonego pojęcia o ortografii i gramatayce.

przykłady ?

toższamości Palapatina i neudannej próbie

tego kwałaka sam nie rozumiem nawet ---> "nieczułych na Moc , nieskronowanych" czyli że niby niesklonowani nie są wrażliwi na moc ?? a klony są wrażliwe czy jak ?

Wielu z nich trzymalo dwa miecze świetlne z czego ten drugi zosatał zabrany martwym przyjaciołom. Doprowadziło do śmierci wielu klonów, ale i tak czlonkowie zakonu zosatli wybici.

Prawie po polsku , Prawie robi wielką różnice...

Czy świątynie Jedi zaliczyć do akademii?--Prymonek 16:24, 6 lis 2006 (CET)

a gdzie tam...--Shedao 16:54, 6 lis 2006 (CET)

Moim zdaniem tylko po części. Zadaniem obu było szkolenie adeptów, służenie jako centrum wiedzy i nauki , miejsce podejmowania ważnych decyzji. Pragnąłbym jednak zauważyć, że słowo akademia sugeruje budynek bardziej skupiający się na nauczaniu, a świątynia miejsce otoczone jakimś kultem, mocno uduchowione, a na pewno mistyczne. Więc akademia jest miejscem pomniejszym bardziej codziennym, pełnym nauki , a świątynia spełnia zadania bazy głównej , wypełnionej przytłaczającą obecnościom największych mistrzów Jedi. Tych którzy są, i tych którzy byli. --Mace Windu 16:48, 24 sty 2007 (CET)

Inormacje zweryfikowane

  • Snajperzy:[1]
Problem wynkał prawdopodobnie z tego, że jak każda klasa Jedi są one raczej umowne. Ale istniały jako służba. --Mace Windu 16:48, 24 sty 2007 (CET)
Że są na Wookiee, to sam sprawdziłem :) Ale bez oparcia w licencjonowanych źródłach takie "umowne klasy" imho nie mają tu racji bytu. NLoriel 09:05, 25 sty 2007 (CET)

Skończona wersja

Jak dla mnie do polecanych artykułów :) Jedynie co mi się nie podoba to:

  • Czy był Xantos był Sithem (albo którykolwiek z nich) czy raczej Mrocznym Jedi? Nazwałeś go Siith ;)
  • "Wywiązała się straszna walka" - słowo "straszna" jest takie.... dziwne :P
  • osobiście przeniósłbym Historię gdzieś wyżej
Jest tez napisane "W którymś momencie między śmiercią Imperatora a inwazją Yuuzhan Vongów świątynia została zniszczona, nie jest jednak jasne, kiedy to nastąpiło." Przecież wiadomo! Zrobiła to Isanna Isard uciekając Lusankyią z Coruscant!

Grafika

pff... Dante upchnął wszystkie grafiki na prawą stronę... beznadziejnie to wygląda --Jaro 17:38 7 cze 2007 (CEST)

Najlepsze jest to, że ja w ogóle nie tykałem grafik jak poprawiałem literówki w tekście. Czemu historia pokazuje, że modyfikowałem to nie wiem. signstraznik.png DantE Dyskusja  18:01, 7 cze 2007 (CEST)

Nie martw się ja też miałem problemy przy grafikach.... Jesteście pewny , że najnowszy MediaWiki jest CAŁKOWICIE stabilny? Mace Windu 16:05, 8 cze 2007 (CEST)

Aktualnie na Ossusie jest wersja 1.9.3, a teraz najnowszy silnik to 1.10.0 --signjedi.png Bastion_3557 Dyskusja  16:20, 8 cze 2007 (CEST)

Pousuwane zostało także parę grafik, ale odnośniki do nich są nadal --Morthal 16:32, 8 cze 2007 (CEST)

Przypisy

W przypisach jest napisane, że nie zostały przedstawione żadne ciała klonów, jednak na trzecim zdjęciu od końca ewidentnie widać co najmniej 3

W sumie racja. Czy ktoś może to dodatkowo zweryfikować? --signstraznik.png Yako Dyskusja  18:01, 26 lis 2007 (CET)


Po upadku Imperium

Napisane jest, że nie wiadomo kiedy świątynia została zniszczona, z tego co wiem to jej koniec nastąpił gdy Ysanna Isard uciekała z Coruscant na superniszczycielu Lusankya. Budynek uległ po prostu spopieleniu, jak wiele innych w tym momencie.

No właśnie w źródłach są sprzeczności. Gdzieś wyczytałem (bodajże w którymś z komiksów serii Legacy) że świątynię zniszczono podczas wojny z Yuuzhan Vongami. Przydałyby się bardziej szczegółowe badania... signstraznik.png Sky Dyskusja  23:29, 20 paź 2008 (CEST)

Podział kanon/legends

Moim zdaniem ten artykuł powinien zostać podzielony, lecz nie robiłem tego wcześniej więc prosił bym kogoś o opinie co do podziału oraz sam podział. --Kwazi93 (dyskusja) 23:24, 6 sty 2016 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!