Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Miecz Jedi: Przygody Luke'a Skywalkera

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Czas akcji

Orientuje się ktoś czy akcja tej książki ma miejsce przed czy po wydarzeniach z komiksów z serii Star Wars. Pytam, bo w najbliższym czasie zamierzam w biografii Luke'a Skywalkera opisać ponownie wydarzenia z tej powieści, lecz tym razem bardziej szczegółowo (tak jak teraz robię to ze Skywalker atakuje). Pytam, bo kiedy za pierwszym pisałem, to akcję tej książki umieściłem po komiksach, a sugerowałem się umiejętnościami Luke'a ukazanymi w obu pozycjach - po pierwszym przeczytaniu sądziłem, iż Skywalker o wiele lepiej radził sobie w książce, ale po ponownym przeczytaniu Skywalker atakuje oraz po późniejszych komiksach zaczynam sądzić, że ich akcja ma miejsce już po Mieczu Jedi - wszystko to sugerują mi umiejętności prezentowane przez Skywalkera. Dodam jeszcze, iż na Wookieepedii wydarzenia z książki umieszczono jeszcze przed Skywalker atakuje. Power of the Light Side (dyskusja) 20:34, 25 wrz 2018 (CEST)

Jeżeli nikt nie odpowie, to po ponownym napisaniu wydarzeń z tej książki w biografii Luke'a umieszczę je przed wydarzeniami z komiksów. Power of the Light Side (dyskusja) 17:17, 13 paź 2018 (CEST)
Wydaje mi się, że póki co nie ma ustalonej chronologii miedzy komiksami a powieściami (między samymi komiksami z różnych serii jest już problem z tym). Książki nie znam, więc nic więcej nie mogę powiedzieć. Najwyżej wprowadzi się poprawki, jeśli jakiś przewodnik po chronologii się pojawi. --signstraznik.png Totus Dyskusja  20:09, 13 paź 2018 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!