Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja:Misja na Vetine

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Kwestia daty

Na Wookieepedii jako data podany jest 5 ABY, jednak przypis wyjaśnia, że po prostu Shara Bey i Kes Dameron zamieszkali na Yavinie 4 niedługo po tej misji, co działo się już w 5 ABY. I w związku z tym nie wiem, czy zostawić 5 ABY czy wrócić do 4 ABY, bo pozostaje jeszcze kwesta tego, że w 5 ABY powinna być już Nowa Republika, a nie Sojusz Rebeliantów. Power of the Light Side (dyskusja) 13:22, 16 lis 2016 (CET)

A może zamiast wookiee sprawdzić w źródle, które ustanawia te wszystkie daty, czyli w Atlasie? Znamy dwie rzeczy. Misja na Vetine miała miejsce 3 miesiące po Endorze, opuszczenie służby przez Bey miało miejsce pół roku po Endorze ostatecznie (tak podaje Before the Awakening). Wszystko zależy od tego w jakim miejscu atlas ustanawia granicę między 4 a 5 ABY.--signstraznik.png Totus Dyskusja  13:29, 16 lis 2016 (CET)
A propos tej granicy. W Atlasie nie podano czegoś takiego. Kupując Utacone gwiazdy sprawdziłem go przy okazji i żadnej takiej informacji nie znalazłem. Więc wydaje mi się, że na Wookieepedii ktoś pochopnie wstawił 5 ABY. Według mnie powinien powrócić 4 ABY, skoro podczas misji był jeszcze Sojusz Rebeliantów, a nie Nowa Republika. Power of the Light Side (dyskusja) 17:11, 2 gru 2016 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!