Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja Archiwisty:Cc7567

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Cc7567!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, Cc7567

Błędy

Przeglądałem dzisiaj Twoje artykuły. Pełno tam literówek! Pisz dokładniej! Błagam! P.S. Proszę Cię o to, ponieważ w artykule Vylagos są aż dwie literówki. Poprawiłem je, ale każdego Twojego artykułu nie zamierzam poprawiać. (A może i poprawię...) Pozdrawiam CC2224 15:37, 18 cze 2010 (CEST)

Większość twoich haseł nie spełnia wymogów encyklopedii jeśli chodzi o zawartość merytoryczną. Ze względu na fakt, że jesteś nowym użytkownikiem masz czas do niedzieli na uzupełnienie informacji. Jeśli tego nie zrobisz hasła zostaną usunięte. Przypominam także o stosowaniu podglądu. Kolejne hasła pokroju dotychczasowych będą od razu kasowane. signstraznik.png DantE Dyskusja  19:35, 18 cze 2010 (CEST)

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, DantE!

RE: Usuwanie artykułów

Powyżej napisałem przecież, że nie spełniają one wymagań Ossusa i jeśli nie zostaną poprawione to polecą do kosza. Jednozdaniówka to nie hasło. Poza tym to było tak naprawdę jedno hasło różniące się wyłącznie imieniem klona. Zrób porządne hasło o tym oddziale klonów i wystarczy bo nie ma zapewne wystarczających informacji o każdym z klonów, a haseł-klonów tu nie będzie. signstraznik.png DantE Dyskusja  19:54, 21 cze 2010 (CEST)

Nadal podtrzymuję to co napisałem powyżej. Przejrzyj inne hasła o klonach a będziesz wiedział jakie powinny być. Nie każdy klon, który gdzieś się na moment pojawił musi mieć od razu własne hasło. signstraznik.png DantE Dyskusja  19:55, 15 lip 2010 (CEST)

Artykuł

Witaj. Stworzyłeś przed chwilą artykuł o R3-G0, lecz nie spełnia on wymogów Biblioteki Ossus, więc zostanie najprawdopodobniej usunięty. W Bibliotece unikamy tworzenia zalążków stron, gdyż wyznajemy zasadę, porządnych edycji, a nie artykułów zawierających jedno zdanie. Dodatkowo obawiam się, że przetłumaczyłeś to hasło z Wookieepedii, gdyż tam wygląda ono dokładnie tak samo. Proszę byś nie zrażał się moimi uwagami i w miarę możliwości poprawił przed chwilą stworzone hasło, po czym zaczął pisać nowe, zgodnie z obowiązującymi standardami. Pozdrawiam --signjedi.png Melethron Dyskusja  20:13, 26 lip 2010 (CEST)

Konflikt edycji

Witaj. Konflikt edycji następuje wtedy, gdy dwóch Archiwistów edytuje dany artykuł w tym samym czasie. Ten z nich który zapisze tekst jako pierwszy, zmienia jego strukturę, przez co ten, który zapisuje drugi zmienia coś co już nie istnieje. W efekcie praca drugiego Archiwisty przepada. Więcej możesz poczytać o konfliktach edycji w tym miejscu: Konflikt edycji. Pozdrawiam --signjedi.png Melethron Dyskusja  15:48, 5 sie 2010 (CEST)

Szablony i innego rodzaju kolorowanki

Witam. Nie odbieraj tego za złośliwość albo czegoś w ten deseń, ale chciałbym wiedzieć po co stworzyłeś te wszystkie szablony, które i tak nie będą ani razu użyte, gdyż plagiatowe hasła od razu się usuwa? Nie rozumiem też, dlaczego na swojej stronie archiwisty użyłeś szablonu KolorLink, który służy do oznaczania ważnych partii tekstu, a nie robienia kolorowanek? Nawiążę również do hasła Wybierz swoje przeznaczenie I: Ścieżka Jedi, które aktualnie edytujesz. Jeśli nad czymś pracujesz to Twoim obowiązkiem jest zadbać o poprawienie literówek. Niedopuszczalnym jest zlecanie tego komuś innemu. Myślę, że wyraziłem wszystkie swoje uwagi. Mam nadzieję, że coś z tym zrobisz, pozdrawiam --signjedi.png Melethron Dyskusja  21:36, 14 sie 2010 (CEST)

Witaj. Mam do Ciebie kilka uwag. Chciałbym wiedzieć po co tworzysz artykuł o bitwie o Orto Plutonię skoro dajesz tam jedno zdanie? Myślisz, że ktoś będzie zawsze po Tobie poprawiał? Prosiłbym abyś poprawił błędy w dotychczasowym tekście oraz napisał to tak jak należy, bo obecnie unikami robienia stubów.--signjedi.png Melethron Dyskusja  17:35, 27 sie 2010 (CEST)

Stewjon

Na Wookieepedi pisało, że Obi pochodzi z Stewjon.

Poprawianie artykułów

Odnośnie artykułu o ambrostinie - dwa razy przeczytaj zdanie, zanim je poprawisz. W powyższym artykule zmieniłeś wersję poprawną na błędną. Staraj się unikać tego w przyszłości ;) Kasa 20:07, 8 paź 2010 (CEST)

Podział obowiązków

Rozumiem że ty też chcesz pisać o modelach Lego? Jeżeli tak to mam pomysł. Zacząłem robić tabelki i dzielić je rocznikami. W skład okien wchodzi: "Nazwa i numer seryjny", "Figurki"(ile i jakie), "Ilość części", "Zdjęcie"(w takim stylu jak ostatnio wkleiłem, rozmiar 200px). Co o tym sądzisz? Masz jakieś inne pomysły? Zgadzasz się na taki układ? Ja robię 2010, a ty 2009? Jeżeli masz jakieś pytania i propozycje to pisz na moją dyskusję. Pozdrawiam!--Commander Cody 20:24, 13 paź 2010 (CEST)

Chodziło mi o to żeby zrobić tabelę taką jaka jest np. Wojny klonów (serial 3D).--Commander Cody 11:14, 14 paź 2010 (CEST)

Mroczny/Mroczni Jedi

Hej, jeżeli chcesz zaproponować przeniesienie artykułu, który nie jest pod bezsprzecznie niewłaściwą nazwą, to wypadałoby w jego dyskusji napisać, dlaczego. W przypadku strony Mroczny Jedi kwestia przenosin nie jest oczywista. signstraznik.png NLoriel Dyskusja  15:52, 15 paź 2010 (CEST)

Interwiki

Hej. Istnieje obowiązek dodawania interwiki również poza Ossusem, jeżeli na innych encyklopediach istnieje takie samo hasło. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  17:28, 22 lut 2012 (CET)

Jeszcze raz zwracam uwagę na interwiki - nie należy o tym zapominać. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  21:40, 4 maj 2012 (CEST)

Podgląd

Hej, przypominam o korzystaniu z podglądu w celu ograniczenia ilości edycji w jednym haśle. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  16:42, 20 kwi 2012 (CEST)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!