Zapraszamy na kanał Biblioteki Ossus na YouTube!


Dyskusja Archiwisty:Kazdanpartus

Z Biblioteki Ossus, polskiej encyklopedii ''Gwiezdnych wojen''.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj Kazdanpartus!

Han Solo.jpg

Witam w Bibliotece Ossus! Mam nadzieję, że będziesz się tu dobrze bawić. Jeśli chcesz pisać nowe hasła lub edytować już istniejące, a nie masz doświadczenia z systemem Wiki, to koniecznie zapoznaj się z działem pomocy Biblioteki Ossus.

Po prawej stronie centrum pomocy widnieje menu z listą wszystkich stron zawierających zasady Biblioteki i porady dla edytujących. Zapoznanie się z nimi pozwoli Ci oszczędzić w przyszłości czas i uniknąć wielu powszechnych błędów.


Zacznij naukę od zapoznania się z podstawowymi zasadami oraz najczęściej zadawanymi pytaniami.

Pamiętaj o podstawach: pisz samodzielnie i bezpośrednio na podstawie źródeł, pamiętaj o encyklopedyczności i obiektywności.

Stosuj podgląd: tworząc lub edytując hasło, korzystaj z opcji "Pokaż podgląd", która pozwoli Ci podejrzeć stan artykułu przed zapisem. Pozwoli Ci to uniknąć konieczności wielokrotnych edycji, jeśli popełnisz jakiś błąd lub zapomnisz o dodaniu pewnych informacji.

Jeśli masz pytania: zadaj je w Sali Zgromadzeń. Możesz też poprosić o pomoc Strażników Biblioteki, zadając pytanie na ich stronie dyskusji. Podpisz swoją wypowiedź czterema tyldami (~~~~), aby ułatwić im udzielenie odpowiedzi!

Najlepszą nauką jest przeglądanie zasobów Biblioteki. Zanim napiszesz swoje hasło - popatrz, jak wyglądają inne - dotyczy to zarówno samego stylu haseł, jak i ich budowy, którą możesz podejrzeć za pomocą opcji "Edytuj".

Mam nadzieję, że spodoba Ci się Biblioteka i pomożesz w jej rozwoju, stając się aktywnym Archiwistą.

Nie zapomnij napisać jak się o nas dowiedziałeś / dowiedziałaś!
Pozdrawiam, DantE

Używaj podglądu podczas pracy!

Bardzo proszę, abyś używał funkcji "Pokaż podgląd", która znajduje się pod oknem edycji obok przycisku "Zapisz"! Zapisywanie wielokrotnie tego samego hasła niepotrzebnie obciąża bazę danych Biblioteki Ossus. Proszę, pracuj na podglądzie i zapisuj hasło tylko wtedy, kiedy uznasz, że wszystkie zmiany zostały przez Ciebie wprowadzone prawidłowo. Informacja o stosowaniu podglądu znajduje się w wiadomości powitalnej, z którą powinieneś się zapoznać. Pozwoli Ci to prawidłowo edytować strony z hasłami i unikniesz dzięki nim nieporozumień. To wszystko bardzo łatwe, wystarczy tylko poświęcić chwilę czasu na poczytanie tych stron. Pozdrawiam, Sky!

Zephata'ru'tor

Twoje ostatnie hasło nie spełnia żadnych standardów. Za chwilę je przerobię, ale pamiętaj, że inni nie są tutaj po to, aby poprawiać po Tobie podstawowe błędy. Hasło powinno mieć prawidłowe linkowanie, kategorię, źródła, infobox, interwiki itd. Przeczytaj zalecenia edycyjne i zobacz jak napisane są inne hasła, w przeciwnym wypadku możliwość edycji zostanie Ci ograniczona. signstraznik.png Sky Dyskusja  11:31, 20 gru 2009 (CET)

Hasła

Ostrzegam, że dalsze takie hasła jak dotychczas będą kasowane, a za ich dodawanie będzie czasowy ban. Nikt nie będzie po tobie poprawiał, jeśli sam nie stosujesz się do zasad Ossusa. signstraznik.png DantE Dyskusja  20:26, 21 gru 2009 (CET)

Ban

Kolejny ban na kolejne trzy dni. Jeśli po tym czasie dalej nie raczysz przeczytać zaleceń edycyjnych i dalej będziesz olewać nasze uwagi, ban będzie permanentny. signstraznik.png Sky Dyskusja  11:27, 26 gru 2009 (CET)

Naprawdę radze!

Dostosuj się do uwag i przeczytaj zalecenia edycyjne. Widzę, że masz zapał i chcesz tworzyć! Szkoda, że większość tego co robisz nadaje się do wywałki!--signstraznik.png Yako Dyskusja  12:18, 29 gru 2009 (CET)

Nowe hasła

Fajnie że robisz nowe artykułu, ale poczytaj zalecenia edycyjne, pomoc, cokolwiek co pomoże Ci zrozumieć jak robić dobre artykuły. Dodałeś przed chwilą 3 arty z czego 2 poprawiłem trzeciego nawet nie ruszam bo nie warto. Sugeruję jakiegoś bana tymczasowego, żeby kolega się coś pouczył o wiki. Pozdro, Melethron 12:21, 29 gru 2009 (CET)

Uwagi

Ponownie proszę o zastosowanie się do wszystkich powyższych uwag. Chociaż na Ossusie jesteś już prawie rok i jesteś dość aktywny, mam wrażenie, ze wciąż nie przyswoiłeś sobie wielu zaleceń edycyjnych. Cieszę się, że rwiesz się do pracy, ale dużo nie znaczy dobrze. Tworzysz dziennie po kilka haseł, które zarówno pod względem merytorycznym jak i technicznym pozostawiają wiele do życzenia. Chociaż przyswoiłeś sobie system MediaWiki, to jednak wciąż nad wieloma rzeczami musisz popracować. Jednakże najważniejsza w haśle jest jego treść, a z tym czasami jest niezbyt dobrze - tworzone przez Ciebie hasła są bardzo krótkie, ogólnikowe, w wielu przypadkach można by napisać na dany temat kilka razy więcej. Zastanawiam się też, czy wszystkie Twoje hasła tworzone są na podstawie rzeczywistej wiedzy i źródeł, czy na bazie materiałów wtórnych - innych stron. Ponadto w swoich artykułach powinieneś nieco popracować nad językiem - choć nie popełniasz większych błędów, zdania bywają czasem nieskładne, a w niektórych edycjach jedną literówkę poprawiasz na inną. Ważną sprawą są też kwestie techniczno-kosmetyczne. Przede wszystkim - po infoboksie nie dajemy odstępu/entera, od razu w kolejnym wierszu piszemy dalszy ciąg. Po drugie - przed źródłami w liście zwykle stawiamy wznak wypunktowania (*), a elementy w stylu "pierwsze pojawienie" tworzymy za pomocą odpowiednich szablonów, nie ręcznie ({{1st}}, {{holo}}, {{fb}}, {{PPTW}}, {{TWa}}, {{TWy}} itd.</nowiki). Oprócz tego, gdy kategoryzujesz stronę, staraj się, by była odpowiednio sortowana. Przykładowo gdy postać nazywa się Jan Kowalski, wygląda to następująco: <nowiki>[[Kategoria:Ludzie|Kowalski, Jan]]. Wtedy postacie sortowane są według nazwisk. Ogólnie to większość rzeczy, które zauważyłem. Mam więc dwie prośby. Po pierwsze przejrzyj jeszcze raz zalecenia edycyjne i strony pomocy. Po drugie - twórz lepiej, a nie więcej. Lepiej żebyś wrzucił 1 dobre hasło na dzień, niż kilka zalążków artykułów. Owszem, Bibliotekę edytujemy wspólnie, ale to nie powód by robić coś na odwal się - można poprawić po kimś literówkę itd., ale nie każde kolejne hasło poprawiać od góry do dołu. Prosiłbym więc abyś więcej czasu poświęcał artykułom przed ich zapisaniem, bo obecnie większość z nich jest do poprawy, oznaczenia jako zalążek a nawet - usunięcia. Wbrew pozorom zaoszczędzisz w ten sposób sobie i nam zbędnej pracy i poprawek. Mam nadzieję, że Cię nie zniechęciłem i życzę miłej pracy, --signstraznik.png Mario Dyskusja  20:54, 27 paź 2010 (CEST)

Grafiki

Hej, mam do Ciebie prośbę - jeśli jakiś artykuł jest zilustrowany grafiką, a ty tworzysz do tego hasła infoboxa, to nie wywalaj grafiki, jak to zrobiłeś w haśle Ima-Gun Di ;) Jeżeli nadaje się do infoboxa, to wstaw ją tam, a jeśli nie, to po prostu umieść ją w innym miejscu artykułu lub zastąp inną, bardziej odpowiednią, jeśli taka istnieje. Kasa 18:32, 4 lis 2010 (CET)

No ja chciałbym poprzeć Kasę. Jeżeli jest grafika to ją prześlij i wstaw. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić zobacz Biblioteka Ossus: Zasady dołączania grafiki. Pamiętaj również o interwiki, czyli o linkach do zagranicznych wersji tego artykułu, więcej poczytaj tu. Poza tym postaraj się pisać bardziej składnie swoje hasła, a nazwy instytucji czy organizacji pisz wielkimi literami np. Republika Galaktyczna. Pozdrawiam Windy 10:48, 7 lis 2010 (CET)

Tworzenie kategorii

Kiedy tworzysz nową kategorię, nie wpisuj w treści linku do niej, tylko do kategorii, w której ma się znaleźć (chyba że nie da się jej wcisnąć do żadnej kategorii obejmującej większy zakres obiektów). Np. w kategorii droidy taktyczne nie wpisuj [[Kategoria:Droidy taktyczne]], tylko [[Kategoria:Droidy]]. Ponadto muszę Ci przypomnieć o stosowaniu się do zaleceń edycyjnych biblioteki - masz już takich przypomnień sporo w swojej dyskusji, więc zacznij się proszę do nich stosować. Kasa 15:11, 7 lis 2010 (CET)

Infoboxy

Zdecydowanie nie warto wstawiać infoboxu, jeżeli można do niego wstawić najwyżej ze dwie informacje, a na dodatek nie ma w nim grafiki. Słabo się to prezentuje, a poza tym jest mało przydatne, szczególnie przy krótkich artykułach, gdzie te informacje można bardzo szybko znaleźć. Kasa 16:47, 8 lis 2010 (CET)

Ponadto, jeśli nie możesz nic wpisać w jakiejś pozycji infoboxa, to nie kasuj jej, tylko zostaw pustą. I zacznij wreszcie stosować się do zasad języka polskiego i zaleceń edycyjnych. Kasa 13:42, 11 lis 2010 (CET)

Interwiki

Hej, jest na Ossusie ważna zasada - robisz artykuł, dodajesz interwiki. Dzięki temu nie trzeba szukać innych wersji językowych artykułu, wystarczy jedno kliknięcie. Warto też oczywiście pamiętać o dodawaniu polskiego interwiki w zagranicznych encyklopediach. Kasa 17:38, 15 lis 2010 (CET)

Infoboksy

Hej, kiedy wstawiasz infoboksy do haseł NIE KASUJ parametrów, do których nic nie wpisujesz. Jeśli nie ma informacji np. o planecie pochodzenia itd., pozostaw ten parametr pusty, ale nie usuwaj go. Przypominam też, że po infoboksie piszemy od razu w kolejnej linijce, nie zostawiamy odstępu. Postaraj się też podawać poprawne informacje - chodzi mi tu o relacje między pantorańskimi postaciami (porwane były siostrami, nie przyjaciółkami etc.) Pozdrawiam, signstraznik.png Mario Dyskusja  18:14, 19 lis 2010 (CET)

Kilka uwag

Po pierwsze: jeśli tworząc hasło wstawiasz do niego infoboks NIE KASUJ pustych parametrów. Przykładowo, jeśli nie jest znana planeta pochodzenia danej postaci pozostaw pole "planeta pochodzenia = " puste, ale nie usuwaj go. Być może w przyszłości pojawi się informacja na ten temat i trzeba będzie dodawać ten parametr "ręcznie". Ponadto: nie robimy odstępu po ostatniej linijce infoboksu. Infoboks i tekst poniżej są w pewnym stopniu "niezależne", dlatego, gdy zostawisz wolną linijkę, tekst hasła nie będzie wyświetlany od samej góry, ale zostanie o tą jedną linijkę obniżony. Oto jak powinien wyglądać przykładowy fragment tej części artykułu:

{{era|rep}
{{postać
|foto.jpg=
|Imię=Janek
|Data urodzenia=
|Data śmierci=[[22 BBY]]
|Planeta pochodzenia=
|Rasa=[[Gunganie|Gunganin]]
|Wzrost=
|Kolor włosów=
|Kolor oczu=Zielony
|Przynależność=}}
'''Janek''' był [[Gunganie|Gunganinem]] żyjącym...

Jak widzisz, po znaku kończącym infoboks - }} - piszemy od razu w następnej linijce. Na koniec jeszcze jedna drobna sprawa: jeśli w źródłach pojawia się np. nazwa serialu, która ma dopisek w nawiasie (np. serial 3D itp.), nawias ten należy wyłączyć z kursywy. Robimy to w następujący sposób:

*[[Wojny klonów (serial animowany)|''Wojny klonów'' (serial animowany)]]

Na chwilę obecną to wszystko. Życzę miłej pracy - Twoje hasła są już coraz lepsze. Pozdrawiam, --signstraznik.png Mario Dyskusja  14:37, 23 gru 2010 (CET)

Kategoryzacja

Hej. Mam jedną uwagę, na którą powinieneś zwrócić uwagę. Kategoryzacja to bardzo ważna rzecz na Ossusie, dlatego pokrótce wyjaśnię o co w niej chodzi oraz załączam stronę jej poświęconą: Kliknij tu!. Co by było na czasie to Twoja edycja w Veknoidach była błędna. Hasło to jest przydzielone do kategorii o tej samej nazwie, a ta kategoria jest przydzielona do swojego nadrzędnika, który z kolei znajduje się w rasach rozumnych. Tak więc widzisz, że sortowanie stron ma ściśle określony charakter do którego trzeba się stosować. Więcej o tym poczytasz na stronie wyżej załączonej. Liczę, że wszystko zrozumiałeś i będziesz kontynuować swoją pracę dla dobra Biblioteki Ossus. Pozdrawiam :) --signstraznik.png Melethron Dyskusja  12:34, 7 sty 2011 (CET)

Grafiki i interwiki

Mam do Ciebie prośbę. Kiedy robisz jakieś hasło, to prosiłbym Cię, abyś pamiętał o dwóch sprawach: po pierwsze, grafiki. Jeżeli tworzysz jakiekolwiek hasło, do którego istnieje grafika, którą można wstawić do artykułu, to błagam, wstawiaj ją. Bez niej artykuł jest niekompletny. Jeżeli masz trudności z procedurą wrzucania grafik to napisz do mnie, wytłumaczę Ci co i jak. :P Druga sprawa, już nieco mniej istotna. Kiedy wstawiasz interwiki, to pamiętaj, że poza niemieckimi i angielskimi istnieją także inne, głównie hiszpańskie i rosyjskie. ;) Pozdrawiam. signstraznik.png Louie1449 Dyskusja  20:02, 8 sty 2011 (CET)

Dobra, to w takim razie jutro się do Ciebie odezwę i wytlumaczę, bo dzisiaj nie mam czasu. Najlepiej jakbyś podał mi swoje GG. I jeszcze dwie sprawy: jeżeli komuś odpowiadasz, to odpowiedź wstawiaj na stronę dyskusji, a nie stronę archiwisty. I nie podpisuj się ręcznie, tylko poprzez wpisanie czterech tyld (~~~~). Wtedy oprócz podpisu pojawi się także data i godzina. No a poza tym jest o wiele szybciej. signstraznik.png Louie1449 Dyskusja  13:39, 9 sty 2011 (CET)\

Halsey

Jeśli Strażnik lub Jedi cofa Twoją edycję to proponuję się dowiedzieć o co chodzi, a nie przywracać swoją wersję. --signstraznik.png Yako Dyskusja  15:29, 14 sty 2011 (CET)

To może i ja jeszcze dodam coś od siebie. Widzę, że nie idzie Ci zbytnio uczenie się na własnych błędach. Nałożyłem na Ciebie kolejnego trzydniowego bana - za coś, do czego nie masz prawa, biorąc pod uwagę Twój króciutki staż na Ossuie – wycofanie edycji Strażnika, opiekuna Biblioteki. Zalecałbym, abyś wziął to sobie do serca, bo kolejny taki wyskok może zaowocować dla Ciebie permanentnym odpoczynkiem od jakiegokolwiek edytowania zasobów Ossusa. Rada na przyszłość (którą już przekazał Ci Yako) - jeżeli nie wiesz, dlaczego Twoja edycja została wycofana, skontaktuj się w tej sprawie z odpowiedzialnym za to archiwistą. Nie jesteś Alfą I Omegą. Pzdr. signstraznik.png Carth Dyskusja  18:09, 14 sty 2011 (CET)

Kategorie grafik

Powstrzymaj się z jakimkolwiek działaniem z grafikami do czasu zapoznania się z zasadami kategoryzacji plików. Pragnę Cię uświadomić, że jeśli tworzymy kategorię do jakiejś postaci to w niej nie walimy na chama "Postacie według ras" bo ta postać nie jest rasą! Jeśli tworzysz o kimś kategorię to przyporządkuj go do rasy i profesji. W przypadku Twojego wybryku: Halsey, kategorie: Roonanie i Jedi ery upadku Republiki! Jeśli tak zrobisz to w plikach dotyczących danej osoby pozostawiasz tylko kategorię dotyczącą źródła np. Monster oraz danej osoby np. Halsey. Mam nadzieję, że zrozumiałeś o co mi chodzi bo za tak trywialne niedoinformowanie i zmuszanie do poprawy podstaw, następnym razem załapiesz ode mnie bana na tydzień. --signstraznik.png Melethron Dyskusja  15:32, 25 sty 2011 (CET)

Nazwy grafik

J'Mikel's Tod? Od kiedy posługujemy się na Ossusie językiem niemieckim? ;) Panuje zasada (niestety, często nieprzestrzegana), że nazwa grafiki ma w ją w pewien sposób opisywać (np. J'Mikel lub smierc_J'Mikela czy coś w tym stylu). Tak więc jeśli przesyłasz pliki pobrane z obcojęzycznych encyklopedii, zmieniaj nazwę. Z góry dzięki za zastosowanie się do tych zaleceń. signjedi.png Kasa Dyskusja  22:31, 26 sty 2011 (CET)

Ja bym jeszcze chciał dodać byś poprawnie uzupełniał szablon grafiki. Po pierwsze pamiętaj o linkowaniu, a nie walnij opisu bez żadnego linku. Po drugie dobrze podaj źródło, koniecznie pisane kursywą. Po trzecie autor to nie Dark Horse Comics, bo jest to wydawca. Autorem jest osoba odpowiedzialna za rysunki w danym komiksie. Po czwarte dobra kategoria. Nie linkuj tylko jednej osoby na zdjęciu, ale wszystkich, które się tam znajdują. Na koniec dodaj jeszcze kategorię z ilustracjami według autora. To chyba tyle. Liczę, że mnie nie zawiedziesz.--signstraznik.png Melethron Dyskusja  22:52, 26 sty 2011 (CET)
Dalej nie stosujesz się do moich poleceń odnośnie grafik. Masz nadrobić niezbędną wiedzę albo zostanie ci podarowany na to czas.--signstraznik.png Melethron Dyskusja  17:40, 28 sty 2011 (CET)

Rasy

Jako że hasła dotyczące ras są pisane na Ossusie w l.mn. (np. Dugowie, a nie Dug), tak samo powinny być też linkowane. Poza tym masz zwyczaj pisania na koniec niektórych haseł zdania typu "dalsze jego losy nie są znane" - szczerze mówiąc, taka "informacja" nie jest w haśle potrzebna, poza wyjątkowymi sytuacjami (np. postać udała się na niebezpieczną misję i nie wiadomo, czy wróciła). Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  16:32, 29 sty 2011 (CET)

Zapowiadany ban za grafiki

Witam. Uwag odnośnie grafik miałeś już sporo. W ciągu ostatnich kilku dni parokrotnie prosiłem byś stosował się do zaleceń ostrzegając przy okazji, że nie robienie tego spotka się z krótkim banem. Dzisiaj znów przesłałeś grafiki, których szablony uzupełnione były stekiem bzdur. Przesłanie ilustracji i uzupełnienie prostego wzoru nie jest trudne nawet dla osoby w Twoim wieku, więc wnioskuję, że dodajesz pracy administracji w sposób świadomy. Zgodnie z zapowiedziami daję Ci trzy dniowy urlop od edycji w Bibliotece Ossus w celu zapoznania się z zaleceniami edycyjnymi dotyczącymi grafik. Pozdrawiam --signstraznik.png Melethron Dyskusja  17:23, 29 sty 2011 (CET)

Drobna uwaga

Niedawno edytowałeś temat 21 BBY. O ile jedna z podanych przez Ciebie bitew faktycznie miała miejsce w 21. roku, o tyle druga odbyła się rok później. Zawsze warto sprawdzać dwa razy, nim się coś wprowadzi. Postaraj się do tego zastosować, proszę ;) -- signstraznik.png Khali Dyskusja 

Kolejny raz grafiki

Cześć. Jak tytuł sekcji wskazuje, kolejny raz piszę do Ciebie w sprawie grafik. Zacznijmy od tego, że ostatni ban i jego przesłanie nie odniosły efektów, gdyż dalej nie linkujesz haseł w grafikach. Po drugie chciałbym Cię poinformować, że nie przesyłamy grafik zawierających w swojej nazwie polskich znaków np. ą,ę,ć. Fakt ten jest znany już od dawna i jest opisany w zasadach przesyłania plików, ale gdzieżby Ci się chciało przeczytać. Przedstawiam zatem błędne i prawidłowe nazewnictwo plików. Błędne: Anakin ściga się.jpg Poprawne: Anakin sciga sie.jpg. Na sam koniec taka lekka sugestia byś w pierwszej kolejności pisał hasła o znanych z imienia postaciach, a nie tych bezimiennych. Pozdrawiam --signstraznik.png Melethron Dyskusja  19:49, 4 lut 2011 (CET)

Czy to jest aż tak trudne by przeczytać dwie strony dotyczące grafik?! Jeśli nie przeczytasz tej strony oraz zasad użycia szablonu grafika to zostaniesz zablokowany na stałe. To jest moje ostatnie ostrzeżenie bo mam dość poprawiania każdej przesłanej przez Ciebie grafiki.--signstraznik.png Melethron Dyskusja  18:03, 5 lut 2011 (CET)

Uwagi

Parę zaleceń: w infoboxie robimy wypunktowanie, gdy wpisujemy do jednej rubryki więcej niż jedną frakcję/postać/itd., przy jednym parametrze nie ma to sensu. Przymiotniki w jęz. pol. piszemy małą literą, nawet gdy pochodzą od nazw własnych. Stuba wpisuje się na sam koniec hasła, po źródłach (kwestia estetyki i wygody). Na koniec przypominam o konieczności dodawania linków interwiki do polskich haseł w ich obcojęzycznych odpowiednikach. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  18:13, 11 lut 2011 (CET)

Odcinki TCW

Witam. Nie wiem czy się orientujesz w takich sprawach, ale w Stanach Zjednoczonych obowiązuje inna strefa czasowa. W związku z tym, odcinki TCW emitowane są u nich, gdy u nas jest już sobota. Podsumowując The Citadel nie miało jeszcze emisji, więc nie wprowadzaj fałszywych informacji.--signstraznik.png Melethron Dyskusja  12:56, 18 lut 2011 (CET)

Pytanie

Witam. Mam do Ciebie pytanie dotyczące tej grafiki. Według Ciebie prezentuje ona bitwę o Yibikkoror, lecz Wookieepedia podaje iż jest to bitwa o Yitheeth. Chciałbym wiedzieć, która strona się myli. Proszę o szybką odpowiedź.--signstraznik.png Melethron Dyskusja  20:16, 18 lut 2011 (CET)

W takim razie wierzę na słowo. Pozdrawiam --signstraznik.png Melethron Dyskusja  21:56, 18 lut 2011 (CET)

Hasła z serii Wojny klonów

Witam. Uprzedzam od razu, że moja wiadomość będzie dosyć brutalna, ale mam do niej prawo. Chciałbym Cię prosić, abyś nie robił żadnych, ale to żadnych haseł z projektu Wojny klonów. Argumentuję to tym, że marnujesz swój czas, gdyż i tak ja te hasła napiszę po swojemu. Nie obraź się, ale TCW to moja domena, a ja akceptuję tylko te teksty, które mi się podobają. Twój styl nie przypadł mi do gustu, gdyż piszesz zbyt ogólnie, tak, że mi byłoby wstyd to publikować. w związku z tym, proponuję byś zajął się inną dziedziną historii Gwiezdnych wojen, o której ja nie mam pojęcia, bo nie ma sensu byś marnował godziny na coś co i tak zostanie zastąpione moją, lepszą wersją. Pozdrawiam --signstraznik.png Melethron Dyskusja  12:40, 22 lut 2011 (CET)

Kosmetyczne

Hej, cieszę się, że zacząłeś dodawać interwiki, ale mam dwie drobne prośby. Po pierwsze, umieszcza się je alfabetycznie (tzn. np. najpierw de, potem en). Po drugie, poza Wookieepedią trzeba dodawać interwiki do Ossusa także na encyklopediach w innych językach - nie jest to wbrew pozorom trudne, bo przyciski "edytuj" czy "zapisz" są w podobnych miejscach co u nas, i łatwo się w tym połapać. Przynajmniej spróbuj, OK? :) signjedi.png Kasa Dyskusja  21:35, 21 kwi 2011 (CEST)

Poszerzanie

Witam. Chciałbym zauważyć, że nie rozumiesz słowa "poszerzyć". Dopisanie dwóch zdań do artykułu nie mogę nazwać poszerzeniem, a co najwyżej dopisaniem dwóch zdań. Gdy wygospodaruję trochę czasu i ogarnę cały 3 sezon pokażę Ci jak powinny wyglądać hasła w normalnym formacie. Pozdrawiam --signstraznik.png Melethron Dyskusja  13:58, 25 kwi 2011 (CEST)

Szablony

Hej, szablon "po raz pierwszy wymieniono" wygląda tak: {{PPTW}}. Radzę zapoznać się z kategorią szablonów, warto wiedzieć, jak sobie ułatwiać pisanie haseł. signjedi.png Kasa Dyskusja  14:20, 4 maj 2011 (CEST)

Źródła

Dodawaj źródła tylko wtedy, kiedy w artykule są podane jakieś informacje z nich. Jeśli postać pojawiła się w źródłach, które chcesz dodać, ale nie ma o tym żadnych wiadomości w artykule, to albo te dane dodaj, albo zapomnij o dodawaniu źródeł. Ostatnio wypisywanie mnóstwa źródeł bez podawania informacji z nich jest plagą Ossusa, tym bardziej, że jest to forma oszukiwania (nawet jeśli nieświadomego) innych archiwistów. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  15:32, 4 maj 2011 (CEST)

Podgląd grafik

Witam. Przy edytowaniu szablonu pliku także można korzystać z podglądu; jeśli zjedziesz na dół strony, zauważysz, że ukazuje on także kategorie. Jest to dużo lepsze od chaotycznego edytowania z nadzieją, że naprawi się błąd. Wystarczyło wejść na stronę odpowiedniego szablonu, by zobaczyć, co zrobiłeś nie tak przy pliku o wdzięcznej nazwie "Rekrutierung". Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  15:03, 7 maj 2011 (CEST)

Projekt KotOR

Hey, widzę ze tworzysz hasła odnośnie gry Knights of the Old Republic: The Sith Lords, a jak zauważyłeś, rozpocząłem w poprzednim tygodniu Projekt mający na celu rozwijania haseł odnośnie tematologii Knights of the Old Republic. Chciałbyś do projektu przystąpić? - Adakus 14:46, 9 maj 2011 (CEST)

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie, a na dodatek tworzysz hasła ze źródła do którego aktualnie tworze artykułu. Daj mi znać, jakie hasła chcesz, albo jaki typ haseł będziesz tworzył, żeby sobie nie przeszkadzać i nie wchodzić w edycje- Adakus 17:23, 10 maj 2011 (CEST)

Witaj, ja też a propos hasła o Opo Chano. Nie przepisuj koloru oczu z Wookiee, ewidentnie widać, że są czerwone, a nie pomarańczowe ;) Poza tym, kiedy piszesz jakąś liczbę, nie oddzielaj przecinkami części z trzema cyframi, w Polsce się tego nie stosuje. Zamiast tego spacje, np. 1 000 000 (choć przy linkach używamy liczby bez odstępów). Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  19:22, 9 maj 2011 (CEST)

Hej. Powinieneś wiedzieć, że wiele było organizacji nazywanych imperiami Sithów, należy zawsze dopasować odpowiednie. Poza tym dla informacji - nie tłumaczymy słowa datapad na cyfronotes, choć fakt, że uczyniono to w KotORze. signjedi.png Kasa Dyskusja  18:54, 11 maj 2011 (CEST)

Jeszcze jedno - kategorie grafik dla pojedynczych postaci tworzymy tylko wtedy, kiedy mogą się w niej znaleźć co najmniej dwie grafiki. Pozdrawiam, signjedi.png Kasa Dyskusja  17:00, 12 maj 2011 (CEST)

Błędy

Po napisaniu artykułu sprawdź go kilkakrotnie czy nie ma w nim błędów. Nie chodzi mi literówki, ale pisownie "nie" z przymiotnikami, pisanie nazw z dużej litery (nie "rada Jedi" tylko "Rada Jedi" itp.), a także czy zdanie ma sens. Pozdrawiam --Dofine 10:39, 31 paź 2011 (CET)

Ponownie przypominam o pisaniu nazw frakcji i organizacji z dużej litery. I jeszcze jedna sprawa, skąd wziąłeś informacje o tym, że ten strażnik używał danej broni i pochodził z Cato Neimoidii? Intensywnie sam szukałem i nic nie znalazłem. Do czasu wyjaśnienia usunąłem to info. --Dofine 10:23, 1 lis 2011 (CET)

Małe

Hej. W haśle o Mantu zmieniłem na początku "był" na "by", aby uniknąć powtórzenia. To nie była literówka. Pozdrawiam, signjedi.png Theed Dyskusja  21:02, 9 lut 2012 (CET)

Uwagi

Cześć. Widzę, że ostatnio stworzyłeś wiele nowych artykułów dotyczących postaci z ostatnich odcinków TCW. To dobrze, ale byłoby jeszcze lepiej, gdybyś pamiętał o dwóch rzeczach, które ostatnio notorycznie ignorowałeś. Pierwsza to używanie szablonu "TopSpoiler" dla artykułów pisanych na podstawie świeżo wydanych źródeł. Druga to wpisywanie do listy źródeł Encyclopedii, z której ewidentnie brałeś informacje, a która się na owej liście nie pojawiała. Pozdrawiam i życzę miłej pracy, signjedi.png Theed Dyskusja  14:23, 10 lut 2012 (CET)

Witaj, nazwy urzędów obejmowanych przez jedną osobę (np. Kanclerz) w większości piszemy dużymi literami. Ponadto przy tworzeniu sekcji należy używać spacji koło znaków "=" (== Coś ==). Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  23:10, 11 lut 2012 (CET)

Linkowanie

Hej, pojedyncze zagadnienie powinno się linkować w danym haśle tylko przy jego pierwszym wystąpieniu. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  17:00, 24 lut 2012 (CET)

Przesyłanie grafik

Hej. Przy przesyłaniu grafik powinieneś dodawać do nich opis i sprawdzić, czy na pewno kategoria, którą dodajesz, już istnieje (a jeśli nie, to najlepiej ją stworzyć). Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  13:45, 26 lut 2012 (CET)

Nie wiem, co jest tak niejasnego w tym wpisie, aby nie można się było do niego zastosować. Kiedy już dodajesz do grafiki kategorię, której jeszcze nikt nie stworzył, jest to Twoje zadanie. Do tego należy pamiętać również o kategoriach wg źródeł. Przypominam również o alfabetycznym dodawaniu interwiki, a także troszczeniu się o interwiki poza Ossusem. Warto wiedzieć, że od niedawna nasza encyklopedia wspiera również wikię holenderską, więc należy pamiętać o linkach również do ich haseł. Do tego dwie podstawowe sprawy: nie pisz, że niewiele o czymś wiadomo, bo to jest informacja o braku informacji, czyli coś niepotrzebnego; trzymaj się też czasu przeszłego. Na koniec - wpisy w infoboksach zaczynamy z dużych liter. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  17:26, 16 mar 2012 (CET)

Ludzie

Cześć :). Mała uwaga - jeśli piszesz hasło o postaci rasy ludzkiej, to nie musisz umieszczać we wstępniaku informacji, że "był ludzkim kapitanem". "Ludzki" w języku polskim kojarzy się bardziej z kimś, kto jest życzliwy, pomocny, etc., więc dziwacznie to brzmi. Jeśli już chcesz zrobić coś takiego, to mogłoby to brzmieć: "był kapitanem rasy ludzkiej", choć moim zdaniem też jest to trochę niezgrabne. Pozdrawiam i życzę miłego edytowania :). signjedi.png Shaak Ti Dyskusja  19:01, 11 maj 2012 (CEST)

Kolory

Hej, kolory w infoboksach wpisujemy w takiej formie, aby pasowały do opisywanej cechy (czyli np. kolor oczu to "czarne", bo czarne oczy, a nie czarny kolor). Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  23:04, 11 maj 2012 (CEST)

Zalecenia

Hej. Przypominam o pojedynczym linkowaniu i dodawaniu interwiki poza Ossusem. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  23:00, 15 maj 2012 (CEST)

Jeszcze raz zwracam Ci uwagę na te kwestie. Poza tym w przypadku gier z różnymi opcjami fabularnymi (np. kiedy gracz może wybrać ścieżkę jasnej bądź ciemnej strony) stosuje się odpowiedni szablon. Pamiętaj również o pisaniu nazw geograficznych dużymi literami. signstraznik.png Kasa Dyskusja  21:05, 20 maj 2012 (CEST)
Bardzo wybiórczo stosujesz się do zaleceń, które są Tobie powtarzane wielokrotnie, a więc tygodniowy ban - choć to dla Ciebie chleb powszedni, ostrzegam, że w przypadku dalszego ignorowania uwag redakcji te blokady mogą być o wiele dłuższe. Nie wiem, jaki może być problem w dodawaniu interwiki poza Ossusem - na większości zagranicznych wikii nawet nie trzeba się rejestrować, aby to robić, a aby kliknąć w "edytuj" i "zapisz" zdolności językowych nie trzeba mieć żadnych, bo układ stron jest w miarę podobny do Ossusa. Uporczywie będę też przypominał, że nie należy obcinać niewypełnionych rubryk w infoboksie, a dla estetyki każdy wpis ma się tam zaczynać z dużej litery. Poza tym proszę, abyś stawiał spacje pomiędzy znakami " = ", zwiększa to czytelność. Pozdrawiam, signstraznik.png Kasa Dyskusja  19:02, 23 maj 2012 (CEST)

Pliki i TCW

Cześć :). Bardzo się cieszę, że ktoś w końcu mi pomaga z TCW, bo sama nie jestem w stanie tego ogarnąć. Mam tylko dwie małe uwagi: gdy pojawia się w odcinku jakaś nowa postać, to raczej poczekaj do premiery z tworzeniem artykułu o niej, bo mogą się pojawić nieścisłości w pisowni, jak to było w przypadku Bifa/Bypha. Chodzi o to, że archiwiści w Wookieepedii spisują te imiona ze zwiastunów, a nie zawsze są one zgodne z pisownią rzeczywistą. Po drugie, gdy przesyłasz grafikę, to wpisuj w listę kategorii nazwę źródła - w przypadku TCW nazwę odcinka. Do pliku z Byphem dopisałam kat. The Gathering i pojawił się on w odpowiednim miejscu. Dzięki temu minimalizujemy ryzyko, że ktoś prześle drugi taki sam plik. Pozdrawiam i życzę przyjemnej pracy. signjedi.png Shaak Ti Dyskusja  10:15, 3 lis 2012 (CET)

Poczytaj o Gwiezdnych wojnach na Star Wars Extreme!